Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Másoknak miért megy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másoknak miért megy olyan könnyen a szakítás utáni újrakezdés?

Figyelt kérdés

3 hónapja dobott barátnőm, 2 év után, de még mindig lelki beteg vagyok. Haverom ugyan így járt másfél év után, és ott már eljegyzés is volt. De haverom 2 héttel utána már mással van, haza is vitte a csajt. Egy lány ismerősömnek meg 3 éves kapcsolata lett vége, de kb egy hétre rá, már van neki más.


Akkor velem van a baj? Az ismerkedés sem megy.



2014. aug. 3. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert megy tovább az élet?
2014. aug. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
másnak se megy könnyen csak ő így vigasztalódott gondolom a másik lánnyal akart felejteni az meg egy dolog hogy a külvilág felé nem mutatja, vagy már nem is szerette és megkönnyebbülés volt a szakítás :)
2014. aug. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem bolondul bele mindenki a dologba.
2014. aug. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mind mások vagyunk. Más ütemben felejtünk, dolgozzuk fel a dolgokat. Nem vagy egyedül sem: nekem még csak össze se jött a (barátságból szerelem) kapcsolat, 5 hónapja, és még mindig nem tudok ránézni senki másra. De volt olyan is, hogy két hétre rá én is már mással voltam. Szerintem amúgy sok dologtól függ a továbblépés ideje: Ki dobott kit. Mennyire volt várható a szakítás. Mennyire volt életed központjában a kapcsolat (pl ez volt e életed egyetlen értelme? Szereted-e a munkádat? Sok-e amúgy a barátod, hobbid?). Mennyi szabadidőd van mélázni a múlton. Hányadik kapcsolatod volt (első mindig nehéz, de a nagyon sokadik csalódás is lelomozó tud lenni). Milyen többet jelentéseket hordozott magával ez a kapcsolat (pl. első alkalom, hogy tényleg magadat adod. Vagy: csak Ő mellette érezted azt, hogy szép/sikeres/értékes/stb vagy => a szakítással nem csak egy személyt, kapcsolatot veszítesz el, hanem - kisarkítva - személyiségednek egy részét is). Mennyire függtél a másiktól. Mi mást veszítesz még (pl. közös baráti kör, terveztétek a gyereket stb). Mennyi dolog emlékeztet rá (még mindig minden nap látod, még mindig együtt laktok, ilyesmik...). Szóval, nyugi. Valószínűleg teljesen normális vagy! Előbb-utóbb jobb lesz. Ami meg nem megy, nem kell erőltetni (szerelem téren legalábbis semmiképp sem!), nem lesz jó vége. Mindent a maga idejében, amikor késznek érzed magadat rá. Ne hasonlítsd magadat máshoz!
2014. aug. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az az életed értelme szöveg egy farokság
2014. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Vagy: csak Ő mellette érezted azt, hogy szép/sikeres/értékes/stb vagy"


Igen, ezt éreztem.

2014. aug. 3. 13:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Nos, ezen én is gondolkodtam, eg y lány barátomtól kérdeztem, szerinte ez miért lehet, mertsok ismerősöm ki se heveri a szakítást, jön az új. Sosem értettem, én úgy gondolom ha valaki ilyen hamar sikeresen túllép, a volt párja talán nem is volt annyira fontos neki, hiszen könnyen átugorja, meg nem történtté teszi azt az időt, amíg együttvoltak.


Nekem se egyszerű, két éve szakítottam exemmel, de nem igen tudok olyan lenni mint rég. Ő vele tényleg passzoltunk minden téren, csak hát az élet ilyen...Néha eszembe jut, néha kevésbé, az ember a legelső komoly szerelmét mindig magában fogja hordozni, hiszen akkor még naívak voltunk, vele terveztük, azt hisszük örökké, aztán kiderül az élet nem így működik. Kitartás pajti :) Jobb lesz idővel.


20F

2014. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!