Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A barátom másnak adta az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom másnak adta az állást. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Kb. 6 hónapja otthagytam a régi munkahelyemet egy újért, ahonnan elküldtek, mert tönkre ment a cég. Így munkanélküli maradtam. A barátom, akivel már 3 éve együtt vagyunk megígérte, hogy ha majd elindul az ő üzlete, akkor oda mehetek majd. Teltek a hetek és vártam hogy már aláírjam a szerződést és újra dolgozhassak. A főnöke viszont ajánlotta, hogy előbb egy castingot vezessen a jelöltekről, akik szintén a cégen belül valakinek a valakije (tehát úgy nem lett meghirdetve). Tegnap pedig nagy pofával eljött hozzám és közölte, hogy mellette fog dolgozni mittudoménkinek az unokatesója, akinek egy gimis érettségije van (nekem pedig még főiskolám is és a szakmámba dolgoznék). Szóval pofára estem. Úgy érzem átvágott. Sosem én akartam odamenni, ő hozta fel, ő ajánlotta fel az állást, aztán így mintha mi sem történt volna csak beállít röhögve. Megalázva érzem magam és úgy érzem nem áll ki mellettem és nem támogat.

Elgondolkoztam azon, hogy szakítok vele ezért. Igen, mert ha én megígérek neki valamit, akkor lehet rajtam bármekkora nyomás bármennyi oldalról, akkor is kitartok mellette és érte. Bár itt ilyen sem volt...


23/L



2014. dec. 21. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Ezek szerint nem ő volt az egyedüli döntés hozó.
2014. dec. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb, ha a haveri kapcsolatok helyett a szakmai alapokra helyezi valaki a döntéseit a munkában.
2014. dec. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mivel a főnöke "ajänlotta" talän nem volt mäs välasztäsa.
2014. dec. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Most akkor van vállalkozása a barátodnak, vagy nincs? Mert ha az övé a vállalkozás, akkor hogy lehet más a főnöke?

Ha nem az övé az üzlet (tehát ergo ő is csak alkalmazott), akkor meg nem csak ő dönt, hogy kit vesz fel.

Oké, neked van főiskolád. De nyilván ez nem szükséges az adott munakkörhöz, akkor pedig nem sokat ér.

Miről szólt az a "casting", és ki milyen eredménnyel végzett?

2014. dec. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezért nem jó összemosni a munkát a párkapcsolattal.

Nem te vagy az egyedüli, akinek ezen ment el a kapcsolata.

Láttam már rá példát, hogy a főnök a feleségét/barátnőjét alkalmazta, nos, a vége minidg vagy az lett, hogy a kapcsolatuk bánta, vagy a lányt utálták meg egyszerűen azért, mert vele mindig kivételezett a főnök. Én megmondom őszintén, soha nem akarnám, hogy a szerelmem felettese legyek. Onnantól borítékolható, hogy csak problémák lesznek.

2014. dec. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1. Mint mondtam, a főiskolai diplomám pont abba a munkakörbe illene.

2. A főnöke csak a castingot javasolta ( de azt se lett volna muszáj)

3. A barátom egy cégnél dolgozik, amiből lett egy kisebb cég, egyszóval a barátom ebben a kis cégben a főnök, de ugye az anyacégben van főnöke..

4. Nálam csak 1 magasabb iskolai végzettségű jelentkezett, de ő még a castingra se ment el...

2014. dec. 21. 23:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Annyira ne bánd, hogy ez nem jött össze. Nyilván jó lett volna pénzt keresni és újból munkába állni, de sok árnyoldal is van.

Például:

- vajon hogyan tudtátok volna kezelni a munkában lévő alá-fölérendeltségi viszonyt? Nem tudnám elképzelni, hogy én adom az utasításokat a barátnőmnek, ha probléma van a munkájával "leszidom", stb.

- vajon ezt a viszonyt képesek lettetek volna nem hazavinni?

- nem egészséges egymás szájában lenni napi 24 órában, a hét minden napján. Rövid ideig persze oké, de hosszabb távon én nem szeretném, ha még a munkahelyem is közös lenne a barátnőmmel.

Ezeket lehet, hogy ő is végiggondolta, és igazából jót tett a kapcsolatotokkal, csak nem szerencsésen tálalta. Előre kellett volna erről beszélni, ebben hibázott a barátod.

2014. dec. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A casting kifejezés igen gyanús, talán a srác csak ne akarta hogy le kelljen szopnod a főnökét (is), rendszeresen. Gondoltál erre, vagy hisztiztél egyből?
2014. dec. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

1. Nem hisztiztem, most sem hisztizek.

2. a főnökét ismerem korábban, mert a rokonságunkban van.

Én úgy gondolom, hogy ha ezt valóban így átgondolta mint ahogy leírtad, akkor normális párkapcsolatban megbeszéljük egymás között, nem egyik napról a másikra hogy felvett vaalki mást oda, ahova engem régóta hülyít hogy felvesz...ráadásúl röhög rajta és full nagyképűen mondja.

Ez a történet nekem mindenképpen fáj.. Miért nem beszélte meg velem? Miért hülyített?

Ha elémáll és azt mondja hogy "Figyelj cica, úgy gondolom, hogy enm tenne jót a kapcsolatunknak a közös munkahely" akko azt mondom oké, ügy lezárva, keresgélek tovább...

2014. dec. 24. 04:07
 10/10 anonim válasza:
Lehet hogy nem vitatja meg, a hímek néha ilyenek. Az is lehet, hogy nem akar kiszolgáltatott helyzetbe kerülni azzal, hogy a törzs- és nagyfőnök (sic) esetleg erős alkupozícióba kerüljön azzal, hogy tudja mindketten ott dolgoztok, ezért a páros kirúgás nagyobbat üthet. Az is lehet, hogy nem akarja hogy kiderüljön, hogy bár téged is szeret, nem tud ellenélni a főnök fonnyadt kis izgága kukijának miközben könnyes szemmel hátrafelé pislogva szűköl a meetingek után, halványbarack tütüben és nyakörvben, amíg a főnök izzadó homlokkal tolja a pórázt tépve. Miért nem kérdezel rá, miért itt, sok szerencsétlen nyomorék okoskodó szarzsák közt vitatod meg, tulajodnképpen önmagaddal?
2015. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!