Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek megpróbáljak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek megpróbáljak kibékülni vele ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
7 hónapja voltunk együtt, 22 illetve 23 évesek vagyunk, múlt héten vesztünk össze nagyon komolyan, és Fb-on való szakítás lett a vége 5 perc alatt. Most nem részletezném, hogy pontosan mi volt a közvetlen indok, amit kiprovokált, de az előzménye az volt, hogy összetörtem a lelkét pár nappal előtte, mert világossá vált neki, hogy nem akarok még eljegyzést, amire ő már másfél hónapja utalgatott, hogy majd lassan lehetne (és sajnos nem kötöttem ki világosan előbb, hogy még nem akarok, hiszen alig 23 évesek vagyunk, és fölösleges siettetni, még akkor is, ha megmondta, hogy utána nem akarna még évekig esküvőt, csak ez fontos neki - de összességében úgy érzem ez az egy bűnöm tényleg volt az egészben, hogy nem tettem világossá előbb, de igazából még nem volt komolyan szó róla, csak utalások). Én megpróbáltam már a következő nap kibékülni vele személyesen, de nem sikerült, nem szólt hozzám úgy hagyott ott, és utána csak súlyosbodott a helyzet, és még csúnyábbakat mondtunk egymásnak, szintén Fb-on. Következő nap anyukáját tudtam elérni, neki elmondtam, hogy sajnálom, hogy ez lett az egészből, és részemről bocsánatot kértem azért, amiket esetleg alaptalanul mondtam. Következő nap kaptam egy sms-t a bnőmtől, hogy majd keresni fog, de hogy addig ne hívjam se őt, se az anyját. Eltelt már 4 nap azóta, és egyre jobban úgy érzem, hogy ezt ő érzelmi zsarolásként csinálja, mert tudja, hogy mennyire rossz ez így nekem lezáratlanul, megbeszéletlenül, függőben. Arra gondoltam, hogy a nálunk hagyott esernyőjének ürügyén átmegyek hozzájuk, és megpróbálom kihívni beszélni. De ismerem, hogy milyen makacs, és kétlem, hogy ki fog jönni. De mindenképp le szeretném zárni, így vagy úgy. Szerintetek mit tegyek? Várjak, és addig is érezzem rosszul magam, ő meg legyen elégedett, hogy majd ő hív, mikor kedve tartja, addig meg tudja, hogy rosszul vagyok folyamatosan?

2015. szept. 17. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:

22 évesen 7 hónap után eljegyzés? Ugyan minek? Hogy kitehesse Facebookra? Ugyan már... Komolytalan hölgyeménynek tűnik. Ráadásul makacskodik, zsarol... biztos, hogy ilyen lány kell neked?


24/L

2015. szept. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is csak most kezdek rájönni, miért volt ez ennyire fontos neki: apa nélkül kellett felnőnie, akit sosem látott, és nem is akart látni, mert teljesen ellene lett nevelve. Azt mondta, hogy kiskorában fóbiája a volt a férfiaktól, félt tőlük. Sose volt barátja előttem, egyedül belém tudott szerelmes lenni egész életében. Sajnos azonban bármennyire is jó voltam hozzá, bármennyire is szerettem, ő úgy volt vele, hogy csak akkor tud megbízni bennem teljesen, ha feltétel nélkül eljegyzem. Ő úgy érezte, hogy élete párja vagyok, és szerinte ezt nekem is ki kellett volna azzal fejeznem, hogy feltétel nélkül eljegyzem. Nagyon rosszul csináltam, hogy nem kezdtem erről előbb beszélni vele, hanem megvártam, amíg ő hozza fel, de nem az volt a helyzet, hogy egyáltalán nem akartam volna eljegyezni, csak az, hogy hagy emésszem még egy két hétig a dolgot. Ez nagyon összetörte, mert azt gondolta, hogy csak kikényszeríteni tudná belőlem, és így már nem látta értelmét az egésznek. Ez miatt úgy érezte, hogy csalódott bennem, és jobb, ha kizár az életéből.. Valószínűleg személyiségzavarja lehet, amiért nagyon sajnálom, de én mindent megtettem, amit tudtam, hogy bízzon bennem. Szerettem, gyengéd voltam hozzá, megértő és szinte mindenben tökéletesen alkalmazkodó. Ezek után nagyrészt biztosan nem én tehetek erről, mégha volt is, amit nem csináltam jól tényleg
2015. szept. 18. 10:24
 3/3 anonim ***** válasza:
A lány elég durván tolja az érzelmi manipulációt. A helyedben messze kerülném, amennyiben nem hajlandó egy szakember segítségét kérni, ahhoz hogy rendezze a lelki problémáit! Utóbbi nálad is megfontolandó, hiszen felmerül a kérdés, hogy te vajon miért egy ilyen személyiségtípusú emberhez kötődsz (tudod hasonló a hasonlóval!), és miért alkalmazkodtál hozzá mindenben.
2016. jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!