Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan tegyem túl magam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tegyem túl magam a szakításon ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A barátom úgy döntött, hogy véget vet a két éves kapcsolatunknak. Én még mindig szerelmes vagyok belé. Ez még önmagában nem egyedi eset, rengetegen átesnek rajta, az idő majd begyógyítja egyszer blablabla.

Viszont a dolog háttere, hogy nekem nagyon komoly lelki gondjaim voltak régen. Gyerekkoromtól kezdve. Mindig csúfoltak a többiek, sose voltak barátaim, emiatt az önbizalmam az kb nem létezett. De komolyan, gyűlöltem magam kívül-belül, nem volt olyan tulajdonságom, amit szerettem volna magamban. Másokban se bíztam, hiszen úgyis mindenki csak csúfol és bánt.

Végül kb 16 évesen sikerült kicsit összebarátkoznom valakivel. Egy sráccal. Először tényleg csak haverok voltunk, végre valaki nem piszkált. Aztán éppen csak elkezdtem iránta többet érezni, mikor megpróbált megerőszakolni, szerencsére nem sikerült.

Ez után újabb 2 évre magamba zárkóztam, nem engedtem senkit közel magamhoz. Aztán mégis összejöttem egy osztálytársammal, akit 5 éve ismertem, és tudtam hogy rendes, kedves srác. Az is volt, bántani sose bántott, de nem is szeretett, az a másfél év vele elég fájdalmas volt, hiszen ő se tudott szeretni, nem törődött velem igazán.

Végül vele szakítottam, és összejöttem egy másik fiúval. Még ismerkedéskor elmondtam neki, hogy bizalmatlan vagyok, és nem igazán szeretem magam. Úgy éreztem korrekt, ha tudja előre, és dönthet akkor úgy, hogy nem vállalja, és akkor még különösebb fájdalmak nélkül elengedhetjük egymást. De azt mondta, nem gond, majd ő segít. És így is lett. Összejöttünk, és rengeteget foglalkozott velem, annyi törődést és szeretetet kaptam tőle, mint még senkitől. Végre boldog voltam vele, és bízni kezdtem benne. Már épp elmúlt minden marhaságom, úgy éreztem túlléptem a félelmeimen, mikor közölte 2 éves kapcsolat után, hogy ő belefáradt abba, hogy nem bízok benne. Azt mondta, ad még időt hogy rendbehozzuk, de már nem szerelmes. (Azt mondta, még lát rá esélyt hogy újra belém szeressen) Ez volt augusztusban, azóta igazából csak vegetálunk, ő egyre inkább meggyűlölt engem.

Most pedig mondta, hogy oké, fejezzük be.

Úgy érzem, soha többé senkinek nem fogom tudni elhinni, hogy szeret és kitart mellettem. Úgy érzem engem egyszerűen lehetetlen szeretni.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tehetnék?

21/L


2015. okt. 26. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tenni rengeteget tehetsz, első körben azonnal el kell menned egy terápiára, hogy rendbe rakjanak lelkileg, mert borzasztó frusztráló lehet veled kapcsolatban élni, annak ellenére, hogy értem, hogyan alakultak ezek ki benned. Viszont taszítod el magadtól az embereket, mert rád ragadtak a görcseid. Ezeket ki kell kezelni, más út nincsen vagy persze, kezdhetsz újabb kapcsolatokat, lehet újra és újra végigmenni ezen az "engem-senki-nem-szeret" úton, és közben taszítani a párodat magadtól tudatalatt, vagy lehet menni és próbálni meggyógyulni.
2015. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most csalódott vagy,szerintem ez a srác nem azért hagyta abba a kapcsolatot mert te nem bíztál meg benne,hanem mert amúgy is ezt akarta ez csak egy kifogás.Meg bízni nehéz és újra kezdeni is de,nem úgy kell hozzá állni a dolgokhoz hogy ez is úgy is át ver mert annak semmi értelme.Meg jön majd az az ember aki majd boldoggá tesz és te is Ő-t.Nálam is így volt!
2015. okt. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kenzo Tenma ***** válasza:
Ilyen az élet. Az emberek belépnek egymás életébe aztán a legtöbben ki is lépnek viszonylag hamar. Ezt én is nehezen tudom elfogadni, hogy így dobáljuk el a kapcsolatainkat, de sajnos ez ellen nem lehet mit tenni. Az emberi érzések is olyanok, mint mint minden más dolog az univerzumban, elmúlnak és tovaszállnak. Ha valaki nem szeret, akkor el fogadni ezek az ő érzései. Egyébként meg csak rajtad áll az egész, meg kell próbálnod megbízni majd a következő párodban, mert ugyanez lesz, mint most legutóbb, ha nem teszed meg. Biztosan nem lehetetlen téged szeretni, hiszen az utolsó párod is szeretett az elmondásod szerint. Szóval csak nem szeretett életet végéig, de ez még nem jelenti azt, hogy nem is fogsz ilyen embert találni. Változtatni sem lehetetlen, te magad írtad, hogy elmúlt minden marhaságod a kapcsolatod végére. Az meg, hogy most így érzel teljesen normális. Szakítás után az embernek élni sincs kedve, de ez idővel tényleg változik. Nagy közhely, de az idő tényleg begógyítja a sebeket. Velem is megtörtént már sokszor, mostanság pedig újra úgy érzem, hogy van kedvem élni és a következő kapcsolatomban tudok majd változtatni azokon a dolgokon, amik az előző kapcsolatom végét okoztozák.
2015. okt. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a bizalom nagyon fontos. a féltékenység előbb-utóbb megöli a kapcsolatot! a bizalom magától jön. Én is féltékeny voltam régen(, nem is ok nélkül). de ha úgy állsz a dologhoz, józanul, akkor sikerül. =HA ELHAGY,ELHAGY úgysem tudsz mit csinálni, ezért érdemes inkább megbízni benne.
2015. okt. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!