Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítottunk, új kapcsolatom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottunk, új kapcsolatom van de kiderült, hogy terhes vagyok, mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 évet voltam együtt a volt párommal, ebből 3 évet együtt is éltünk. Két hónapja szakítottunk, mert már nem működött a kapcsolatunk, részemről csak idegesített. Békében váltunk el, azóta Ő Londonba költözött. Én pedig összejöttem valakivel, akibe fülig belezúgtam, és nagyon jó a kapcsolatunk ezidáig, a tenyerén hordoz. Lényeg a lényeg, sosem volt rendszeres menzeszem pajzsmirigy problémák miatt. Tegnap kiderült, hogy 11 hetes terhes vagyok... A babát mindenképp szeretném. De nem tudom, hogy mit csináljak. Hogyan mondjam el a jelenlegi páromnak? És az exemnek? Együtt már biztos nem leszünk vele. Az új páromtól pedig félek, elhagy. Bár nem így ismerem, de nem lehetek biztos benne.

Anyukám tanácsa az, hogy ne foglalkozzak vele, ha így nem kellek neki akkor ennyi volt. Nyilván nem fogom rá kényszeríteni.


Ti mit tennétek a helyemben?? Illetve fiúk, mit kezdenétek egy ilyen váratlan dologgal? :(


2016. jún. 7. 01:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Teljesen feleslegesen írtok olyan dolgokat, hogy "ha mindenképp meg akarod tartani". Ez már nem vita tárgya, el van döntve. 4 nap alatt nem lehet elintézni az abortuszt, tehát a baba mindenképpen marad. Szerencsére a kérdező egyébként is erre hajlik, tehát pánikolnia azért nem kell.


Kérdező, valószínű szakítás lesz a vége.. Mindenképpen mondd el neki, add meg a döntés lehetőségét, mert lehet hogy maradna, de erre sokkal kevesebb esélyt látok.

A apukát is mindenképpen keresd meg, mert egyrészt tudnia kell arról, hogy van egy gyerek, másrészt a gyerektartást fizetnie kéne és jó lenne ha azért a gyerek ismerné az apját és láthatás keretein belül találkozhatnának.

2016. jún. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 PearlDiver ***** válasza:

Nem könnyű helyzet, nem irigyellek. De úgy érzem hogy erős vagy, és meg fogsz tudni ezzel birkózni. Örülök annak is, hogy nem akarod megölni a babát :)

A barátodnak mindenképp mondd el, amint lehet. Gondolj bele, az ő helyében mit éreznél, ha megtudnád hogy hetek óta titokban volt tartva. És el úgysem kerülheted, legkésőbb ha már elkezd a hasad gömbölyödni.

Szóval készítsd fel egy kicsit, aztán mondj el neki mindent részletesen, őszintén. Ez a legjobb, amit tehetsz, és számára is ez teremti meg a felelős döntés alapjait.

Azt, hogy a babát mindenképp szeretnéd, arra vonatkozik, hogy mindenképp szeretnéd te felnevelni? Tudtommal lehetőség van örökbe is adni - ha az élethelyzeted azt indokolja, hogy ne tartsd meg. De persze ez baromi nehéz, megértem ha nem akarsz megválni a saját gyerekedtől.

A volt párodat is érdemes lenne értesíteni. Azért mégiscsak az ő gyereke is...

És tudom, ez drasztikus, de a barátod helyében én nem hiszem hogy veled maradnék :/ és ez sajnos teljesen érthető. De persze nem kizárt hogy ő képes rá.

26F

2016. jún. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Milyen 4 nap? Tekintettel h az egesz a terhesseg legkorabbi felismeresetol abortuszig max 7-8het,valoszinuleg nem ul rajta egy bizottsag heteket.A lenyeg h ugy dontson h minden reszletet ismer es atrag es mielobb cselekszik.
2016. jún. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

#13


Te miről beszélsz? A kérdező 11 hetes. Az abortuszt a 12. hétig végzik el. Hétvégén nincs műtét.

Pénteken legkésőbb meg kéne műteniük, ha ezt akarná.


Vagy gondolod, hogy ha valaki 13 hetesen ismeri fel, hogy terhes (nagyon ritka, de előfordulhat), akkor még 8 hétig elvetetheti?


Szóval ha tegnap volt dokinál és azt állapították meg, hogy már 11 hetes terhes, akkor már kifutott az időből. Kb. 1,5-2 hét alatt lehet elintézni.

2016. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem csodálkoznék, ha nem vállalná a dolgot, nem is várom el és nem is hibáztatnám.

A tehesség ténye tegnap derült ki.

Mivel betegségem miatt azt mondták, nem valószínű, hogy Valaha is természetes úton lehet gyerekem, ezért az abortusz felé egyáltalán nem hajlok. Lehet, hogy ez az egyetlen esélyem, és ha még el is végeznek az abortuszt, később már nem lehetne babám.


Örökbe adni semmi féleképpen nem fogom. Ha már kihordom és megszülöm, fel is nevelem.

2016. jún. 7. 17:01
 16/26 PearlDiver ***** válasza:

Akkor sok erőt kívánunk neked hozzá.

Majd azért megírhatnád, mi lett a folytatás.

2016. jún. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A volt párom hallani sem akar róla. Azt mondja, hogy ő nem tud mit kezdeni egy kisgyerekkel, élni akarja az életét és kalandozgatni....


A jelenlegi viszont azt mondta, hogy megpróbálhatjuk így is együtt. Egyelőre új neki az infó, de majd az idő kideríti, hogy hogyan fog menni együtt így.


Viszont így nem tudom, hogy bele vágjak-e... Mármint nem a gyerek vállásába, hanem a kapcsolatba a mostani párommal.

Szerintetek?

2016. jún. 10. 02:40
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Igy is kellesz neki,ezert kidobnad?a helyedben orulnek h kifogtam egy ilyen pasit.
2016. jún. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

1) az előző párod alkalom adtán a bíróság majd emlékezteti, hogy vannak kötelességei azért


2) miért dobnád ki az újat, kb az utolsó esélyed a normális életre

2016. jún. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Hu azt hiszem nem irigyellek...
2016. okt. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!