Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Extra hosszu kapcsolat....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Extra hosszu kapcsolat. Szakitas. Tanacstalansag. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hali. Nekem egy kicsit "specko" problemam lenne. Sokat vacilaltam, hogy feltegyem-e itt ezt a kerdest, vagy ne. Vegul a kivancsisag gyozott. Szoval, volt egy lany akivel 18 eves koromban osszejottem. 16. evem vegen jartam, mikor megismertem, konkretan 2 het alatt beleszerettem. A honapok, alatt baratsag alakult ki koztunk, bar o mindig tudta, hogy tobbet erzek iranta. Nagyjabol masfel evnyi folyamatos probalkozas utan osszejottunk. Az elso igazi szerelmem volt es en is neki. Tudtuk, hogy valami igazan kulonleges van koztunk. Eltelt 9 ev. Rengeteg dolgon mentunk keresztul egyutt. Masfel evvel ezelott kikoltoztunk Londonba, hogy elkezdjuk megalapozni a jovonket. Voltak terveink, mit hogyan csinaljunk, en minden reszletet tokeletesen atgondoltam. Hatalmas valtozas volt mindkettonknek, hiszen egy videki kisvarosbol jottunk. Sok volt a befogadni valo inger. Egyutt eltunk, minden rendben volt. Voltak persze vitak, de semmi olyan amit ne tudtunk volna megoldani. Aztan egy honappal ezelott kozolte, hogy nem szeret mar. Szakitani akar, el akar koltozni es alapjaban veve o szeretne itt elni Londonban orokre. Azt mondta, hogy nem en vagyok a neki valo ember es, hogy kovanja, talaljam meg eletem szerelmet de ez nem o lesz. El fog koltozni tolem. Mindennek tetejeben, egyik volt munkatarsa (egy olasz srac) eleg mely erzelmeket taplal iranta es o is elkezdett erezni valamit. Szinte 100%ig biztos vagyok benne, hogy ossze is jonnek. Ez van. Ez ellen semmit nem tehetek onnantol kezdve, hogy szakitott velem, mar mindenert kar. Lakotarsaink es a szulei is mondtak nekem, hogy ugy latjak kifordult magabol, teljesen megvaltozott, mintha valaki hipnotizalta volna. Felrugta a kozos eletunket, mindent ami koztunk volt, a terveinket, az emlekeket. Olyan az egesz szitu, mintha kapuzarasi panikban szenvedne kb. Aminek persze a vegen elveszit engem, mivel biztos, hogy nem varom meg amig kiprobalgat mindent, akit eddig nem. En ezt elfogadtam, probalok tovabblepni. Borzasztoan faj, hianyzik es az emlekek folyamatosan elboritanak de tulelem. Erzem. Nem is ez a gond. A problema ott kezdodik, hogy itt vagyok 27 evesen, soha nem voltam egyutt masik lannyal rajta kivul, sem fizikalisan, sem erzelmileg es nem is akartam. Ugy gondoltam egyutt eljuk le az eletunket. Nyaron meg is akartam kerni a kezet egy tengerparti nyaralassal egybekotve. Szoval... en ilyen elbszott romantikus idiota vagyok es most el sem tudom kepzelni az eletem valaki massal. Velemenyek? Hogy fog ez valtozni? Mikor jutok el oda, hogy megprobaljam massal? Nem lesz ugyanolyan mint vele es el sem tudom kepzelni, hogy egy teljesen masfajta szemelyiseget befogadjak. Kivancsi vagyok a velemenyetekre.
2017. jan. 5. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 13 év után váltam, úgyhogy merek kicsit ugatni itt neked a dolgokról. :)

Ha menni akar, hát menjen. Akkor nem lesz jó egy kapcsolat, ha azért van veled, mert 9 évet nem akar kidobni az ablakon, és ha ő már nem úgy érez, pláne ha másba beleszeretett, akkor hagyni kell. Ez sajnos itt véget ért.

Soha nem szabad úgy tekintened erre az időszakra, hogy "kárba veszett", mert ez nem igaz. Nagyon sokat tanultál, fejlődtél, olyan tapasztalatokat szereztél, amit futó kalandokban és 2-3 éves kapcsolatok alatt nem lehet. Ezek fognak segíteni abban, hogy a következő kapcsolatod sokkal jobb legyen, és az, ha a régi rossz mintákat el tudod hagyni.


Ehhez természetesen idő kell.

Most egyelőre ne ismerkedj, inkább tanuld meg élvezni, hogy szingli és szabad vagy, nem kell alkalmazkodni senkihez, azt csinálsz amit szeretnél. Kicsit találd meg újra önmagad. Lehet pár apróság is, ami talán másnak nevetséges, hogy pl. felhajtva hagyod a wc-ülőkét. :D Mert már senki se szól érte.

Akkor állsz készen új kapcsolatra, ha már jól érzed magad egyedül. Amíg folyamatosan az exed után sóvárogsz, és a régi dolgokat sírod vissza, addig nem érdemes ismerkedni: csak pótlékot keresnél helyette. Egyrészt a másik félnek is megalázó, másrészt úgyse jön össze.

Ha egyedül megtalálod a helyed, lesz egy új ritmusa az életednek, vidám leszel, nyitottabb mások felé, majd akkor szépen elkezdenek érdeklődni a lányok, meg te is a lányok iránt. És akkor ketten együtt szépen ki tudtok alakítani egy új kapcsolatot, új szokásokkal, ahol nem akarok mindenáron ráerőltetni a másikra a régit. Azzal csak gyorsan kinyírod a szerelmet, ha állandóan azon lovagolsz, hogy az exeddel hogy szoktátok. Akkor még mindig csak pótlékot keresel.


Egy pici jótanács a végére, mert nekem nagyon böki a szememet:

"Voltak terveink, mit hogyan csinaljunk, en minden reszletet tokeletesen atgondoltam."

Itt álljunk meg. TE minden részletet átgondoltál, tehát NEKED voltak pontos terveid. A barátnőd ezek szerint másképp tervezte, és most borul az egész, mert nálad a következő lépéshez nincs már meg a terv.

A közös jövőt közösen lehet tervezni, együtt, beszélgetve, álmodozva, újra átcsócsálva, annak függvényében, hogy hogyan alakul az életetek.

Ha neked pontos terved van a következő 10 évre, akkor az csak rád vonatkozzon, ne kettőtökre, mert nem fogsz soha olyan nőt találni, aki alárendeli magát a te elképzeléseidnek, miközben ő már évek óta nem azt érzi, hogy jó felé halad.

2017. jan. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első tökéletesen és nagyon szépen leírta, mi itt a célravezető.


Még annyit teszek hozzá - sok más ilyen srác van, aki 27 évesen lehet, egyáltalán nem volt még nővel, nem csak hogy 1-el. Túl lehet élni. Most úgy érzed, az exed az alfa és az omega, de rájössz, hogy vannak hasonlóak, sőt, jobbak. Emiatt most ne kezdj el búslakodni, ez nem stigma. Ha úgy érzed, készen állsz rá, lehet neked is ideje kipróbálni dolgokat (nem csak szexuálisan), amiben eddig nem volt részed.

2017. jan. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kolosszus22 ***** válasza:
100%

Első válaszoló tökéletesen leírt mindent, minden szava igaz.

Vannak emberek akiket a környezetváltozás, meg az új ingerek megszédítenek. Kimentetek Londonba magyar kisvárosból, kinyílt a világ, érdeklődnek iránta a palik, stb. Elszaladtak vele a lovak, már másra vágyik, nem a veled való életre.

Annyit azért hozzátennék, hogy jó esély van azért arra, hogy majd előbb-utóbb megbánja ezt a lépését, nem biztos, hogy úgy sülnek majd el a dolgai egyedül is, meg az új pasival se biztos h nyerő lóra tett, nem ritka a nagy fellángolások, megszédülések után a pofára ESÉS. Ettől független erre ne alapozz, lépj tovább.

29f

29F

2017. jan. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
"Ugy gondoltam egyutt eljuk le az eletunket. Nyaron meg is akartam kerni a kezet egy tengerparti nyaralassal egybekotve. Szoval... en ilyen elbszott romantikus idiota vagyok..." Azért megbocsáss de 9 évi együttlét után. Azért ez nem az a nagy romantikus valami. (Ha másban is ilyen önfényezöen látod magad, lehet, hogy megvan a szakitási alapok!)
2017. jan. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kolosszus22 ***** válasza:
4-es, elég felesleges kötekedés ez amit csinálsz. Nagyon is lehet ezt nagy dolognak nevezni, nem tudom te hol élsz...de a magyar nagy átlagnak a büdös életben nem kérik meg a kezét tengerparton, mert életében nem jut el tengerpartra.
2017. jan. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Kolosszus 22! Nem a tengerpartrol van szo hanem a 10 évi együttlét UTÁNI lánykérésröl. Az az amiben már nincs egy picike romantika sem. 6...7 évvel elkésett!
2017. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Elsonek tenyleg tokeletesen igaza volt. En is ilyen dolgokon gondolkodtam, megtalalni onmagam, elvezni a szabadsagot. Valahogy ugy erzem, ha egyedul kepes leszek jol erezni magam, onnan mar nem lehet akadaly. :) Tovabb kell lepnem es el kell ot engednem vegleg. Csak hat persze ez baromi nehez de csak ez az egyetlen ut. Az onsajnalkozasba nem akarok belerokkanni, meg az amugy is csak ut a lejton.



Kedves utolso! Igazad van, 2 ev egyuttlet utan 20 evesen 0 egzisztenciaval, ugy, hogy mindkettonk egyetemre jar es nem is dolgozunk, kellett volna megkernem a kezet, gondolom a gyurut meg majd a szuleink fizetik. Ne legyel mar nevetseges kerlek. :D


Tobbiek: koszi a tanacsokat, valaszokat.

2017. jan. 6. 05:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!