Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » 4 év után én kezdeményeztem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

4 év után én kezdeményeztem, mégis megöl a fájdalom, miért?

Figyelt kérdés

Én tettem pontot 4 év után a kapcsolatunk végére a barátommal. Már közel egy éve voltak problémák, amiken nem tudtam túllendülni. Nekem magánéleti stressz állandóan, amit sokszor rá vetítettem ki és már akkor is kiidegelt amikor nem csinált semmit. Borzasztóan éreztem magam a bőrömben és már a szex sem működött, a libidóm a béka sgge alatt volt.


Úgy éreztem ennek nincs tovább értelme és már többszöri újrapróbálás után mondtam, hogy ennek nincs tovább értelme mert én boldogtalan vagyok és ezáltal ő az elszenvedője...


Pár napig felfrissülés volt a különlét komolyan mondom mintha nem is érdekelt volna az egész...Aztán most közel egy hónap elteltével belém csapott a fájdalom és sírok mindig amikor elképzelem, hogy bejön az ajtón és megölel, megcsókol. Utálom magam miatta, mert egy fantasztikus ember és őt akartam a gyermekeim apjának és tudom, hogy el fogom veszíteni és bár barátian váltunk el tudom, hogy úgy is talál magának hamar mást mert főnyeremény...


De én totális nullánnak érzem magam már egy éve és úgy éreztem, teljesen visszahúzom. A legjobb döntésnek tűnt, most viszont bánom az egészet.


Mikor fog ez elmúlni? El fog egyáltalán? Ti mit javasoltok? :(


Köszönöm előre is,


24/L



2017. jún. 19. 17:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

# 10-es

Ja mert amit te írtál,hát, very useful, megoldja a kérdező érzéseit és problémáját.

Ráadásul képes voltál leírni erre: "A pasi egy főnyeremény, de te egy frigid hisztérika vagy", hogy "legjobb belátásomhoz mérten". Zseniális vagy.:)


Még akkor is, ha így van, vagy te így látod, a helyzet az, hogy ez egy tünet. Te pedig egy tünetről önmagában alkotsz véleményt, ami egyébként a legkönnyebb, mert nem kell gondolkodnod, elég rávágnod, hogy te vagy a sz@r, mert nem tudsz megbirkózni a szituációval.


De ennél mélyebb okai vannak az ilyen helyzeteknek.

És igen, valóban erre ott van pl a pszichológus, családállítás, és egyéb módszerek, amikkel feltárhatóak az okok, vagy nagyobb önismeretre tehet szert.


Ráugatni valakire akinek problémája van és döntéshelyzetben van, hogy te h*lye vagy, az a legkönnyebb.Kár, hogy sz-rt sem ér, valószínűleg ő is tudja, hogy ez így rossz.


Semmit nem tettél te hozzá a problémához a válaszoddal, mégis meg vagy sértődve, hogy nem segítettél vele. Én meg így látom.

2017. jún. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Normális reakció. Egy szeretett személlyel való szakítás után az emberben ugyanolyan érzések mennek végbe, mint egy haláleset után. Magyarán ahogy az egyik válaszoló előttem írta: gyászreakció. Még fájni fog egy darabig, de kis idő elteltével könnyebb lesz elviselni. Mivel friss az élmény, ezért érzed azt, hogy egy főnyeremény és nála jobbat nem találnál. Na de gondolj bele...te dobtad. Nem működött egy éve, reménytelennek tituláltad a dolgot. Akkor valóban ő a legalkalmasabb ember, akivel együtt tudnál élni? Ha jól értem a téged ért impulzusok miatt vetettél véget a kapcsolatotoknak és mert úgy érezted, visszahúztad. Először próbálj meg magadtól, önerőből egyenesbe jönni, társ nélkül. Kapcsolatba csak akkor kezdj bele, ha teljesen stabil vagy már érzelmileg és a stresszkezelésre is találtál valami megoldást.


Tehát amit érzel el fog múlni! De ahhoz neked is menned kell. Sportolj, szervezz programokat, lógj a barátaiddal, családoddal. Közhelyes baromságok, de ilyenkor tényleg a gondolataid elterelése, energiáid lekötése a legjobb stratégia.


A bunkó válaszolókkal meg ne törődj, ne szegjék a kedved! Biztosan 5 centisek alul, és minden ebből eredeztethető frusztrációjukat az anonimitás áthatolhatatlan pajzsa mögül sugározzák a tanácsokra szoruló fiatal lányokra! :)

2017. jún. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#11 Amit bemásoltál még csak nem is konklúzió, hanem egy összefoglalása a leírásának. Ez a saját véleménye önmagáról a kérdezőnek.

Abban teljes mértékben egyetértek veled, hogy ez egy tünet.

Az önismeret hiányának a tünete. Ezért írtam, hogy még magát sem ismeri a kérdező. Talán jobb lenne először ennek neki ugrani mint egy kapcsolatnak.

Mellesleg a személyes véleményem, hogy a pasi is jobban járna.

2017. jún. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Tudod azért véleményt nyilvánítani lehet emberi stílusban is, és te nem így tetted. Arról nem is beszélve, hogy milyen könnyen megállapítottad a frigidségemet és azt hogy idegbajos vagyok. Nyilván nem írtam le a negatív részét amiket tőle kaptam és amiért ez kialakulhatott, de egy normális agyműködéssel rendelkező érett ember átgondolja ezeket a dolgokat, mielőtt ilyeneket ír a másiknak..
2017. jún. 21. 16:15
 15/17 anonim ***** válasza:
Az exem is pont igy csinalta. 4 ev utan megegyszetunk hogy kulon valnak utjaink, mert semmi ertelme egyutt folytatni a kapcsolatot. O boldog volt elegedett, es en is. Aztan amikor fel ev megtudta hogy talaltam valakit es szerelmes vagyok, na akkor lekezdett uldozi. Azota majdnem 3 ev telt el es azota se hagy beken :-// vannak emberek akik egyszeruen nem tudjak ertekelni azt ami van es amikor van. csak amikor mar nincs.. ezzel sok idot elveve masok eletebol is.
2017. jún. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy téged, vagy a másikat hiányolnának az ilyen helyzetben lévők valójában.


Sőt, ez igazából teljesen normális reakció az agy részéről: szakítás után sokan éreznek erős ragaszkodást és hiány érzetet a másik iránt hirtelen. Konkrétan ez egy normális pszichológia folyamat, hogy az agyadban ez lejátszódik, utána lehet olvasni ( angol cikket olvastam erről én pl).


De a jó hír, hogy el fog múlni, csak addig ki kell bírni.


JA és halkan jegyzem meg, hogy ha annyira jó lett volna az a kapcsolat, akkor nem vezetett volna az őt a szakításhoz. Ez nem egy hirtelen döntés volt a kérdezőnél sem, 1 éve húzódott.


A múlt hiányzik talán, meg a megszépült emlékek, de nem biztos,de ha visszamenne és folytatnák, egyáltalán nem biztos, hogy megváltozna a helyzet, ami miatt szakítottak.


Magyarul nem biztos, hogy a "jót" értékelte, hanem inkább a megszokást, ragaszkodást, a biztosat. Nem mondom, hogy a megszokás feltétlenül rossz, de olykor kevés a "jóhoz".

Ettől még nem lesz hülye senki sem.

86%-os voltam

2017. jún. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Őszintén? Láthatóan neked van problémád és ahelyett, hogy megjavítanád magad, inkább dobod aki melletted van. Szerinted ez mennyire épeszű gondolat?


Segítek: semennyire. Neked segítségre van szükséged, hogy megold azt ami nyomaszt most, mert ez a probléma a következő párodnál is elő fog jönni akit szintén vagy te dobsz, vagy ő dob téged.


Én a helyedben nagyon elgondolkodnék magamon. Mi a célom, mit szeretnék az életben?! A többi válasz nagyjából korrekt, mert amit érzel most az tényleg gyász. Csak te olyan dolog miatt szakítottál ami benned van és nem a volt párodban. Kivetítetted a másikra a saját fals gondolataidat, aztán benne manifesztáltad a saját szorongásodat. Ő lett az oka minden szarnak amit érzel, mert ő szeretett a legjobban (tudod, van egy pszichológiai kórtünet ami arról szól, hogy ha valami nem oké bennünk, akkor azon 'állunk bosszút' aki a legközelebb áll hozzánk mert neki tudunk a legnagyobb fájdalmat okozni - kicsit olyan mint amikor fájdalmadban pengével vagdosod magad.)


Mentsd ami menthető. Szerezd vissza és mellette gondolkodj el azon, hogy te hogyan változhatnál meg.

2017. júl. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!