Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Párom időt kért, meddig várjak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom időt kért, meddig várjak?

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő (kérek mindenkit, hogy a leírás tükrében válaszoljon, ha megtisztel a válaszával). Párommal régóta együtt vagyunk (közel 10 éve), idén volt egy nehezebb évünk, nagyon sok munkával, kevés élménnyel (jövőre aktuális lett volna a lakásvásárlás, gőzerővel arra gyűjtök pluszmunkákkal). Voltunk nyaralni kétszer, de ezt leszámítva nem sok minden történt (mozi, városban lófrálás, kajálás itt-ott azért volt jó párszor, de semmi újdonság).

Aztán egyszer csak ő megváltozott, magába fordult, majd hosszas unszolás után nagy nehezen kibökte, hogy ő a fentiek miatt eltávolodott, nem szerelmes, nem voltak élmények, ésatöbbi, így nem biztos a közös jövőnkben. Mivel menet közben (idén) erről semmilyen jelzést nem adott (én meg nem vagyok gondolatolvasó sajnos), így jól arcon csapott a dolog, természetesen mondtam neki, hogy most hogy már tudom, hogy ez ennyire zavarja, akkor egy picit tolunk a lakásvásárláson és változtatunk azokon a dolgokon, amik őt zavarják. Ez számomra teljesen természetes, ha baj van, megoldjuk, én azt hittem, hogy picit összeszorítjuk a fogunkat a cél érdekében és ez közös érdekünk, tudja ő is, kibírjuk, hisz csak egy időszakról van szó, de ezek szerint nem ment neki, hát akkor nem megy, akkor változtatunk. Ő azonban erre nem volt hajlandó. Megkezdődött a huzavona, én igyekeztem a kedvében járni, megleptem, programokat szerveztem, de pár nap után mindig oda lyukadtunk ki, hogy ez neki nem megy (érthető, hisz megpróbált úgy csinálni mintha semmi sem történt volna, nem nyomasztaná az elmúlt időszak és a problémák - ez szerintem nagyon nagy butaság volt). Időt kért, hogy átgondolhassa hogyan tovább, én pedig mivel saját tudásom szerint megtettem mindent (programok, kirándultunk, nagyokat beszélgettünk, nem erőltettem semmit, biztosítottam többször, hogy mindenben támogatom és ezt ő is tudja), úgy döntöttem, hogy nem erőltethetem rá magam senkire, hazaköltöztem. Már aznap este hívott sírva, hogy meg fogja oldani, majd rá pár napra én hívtam fel és beszéltünk egy órát amikor átbeszéltünk mindent még egyszer és azt kérte, hogy kapjon pár hét gondolkodási időt, és el tudja dönteni hogy biztos ezt akarja-e (nem csak kettőnket, hanem a gyerekvállalás-házvásárlás részét, hisz ez most következett volna, elmúlt már 30 éves). Szóval pár hét, amikor nem beszélünk, nem találkozunk, nem írunk. Ennek ellenére rá 4 napra már felhívott hogy hogy vagyok, mi van velem és ő siet haza hétvégén (egy városból származunk, én most itt lakom). Nem mondta, hogy találkozzunk hétvégén, csak én gondolom, hogy ezért mondta. No és akkor most jön a kérdésem-kérdéseim.


Én nem hiszek a szünetkérésben. Én abban hiszek, hogy az nagy baj, ha csak úgy kiszeretsz valakiből, ok nélkül. Ott nehéz visszahozni a tüzet. Ha a körülmények miatt távolodsz el a másiktól, akkor változtatni kell a körülményeken, megoldani a kiváltó problémá(ka)t és tenni a kapcsolatért. De ehhez ketten kellenek és én eddig szentül hittem, hogy a párom is hasonlóan (bocsánat, de éretten) gondolkozik. Én nagyon szeretem őt, így képzelhetitek mennyire szenvedek. De sokkal rosszabb volt, miután felhívott. Sokkal rosszabb lesz, ha találkozunk hétvégén, de a kettőnk dolgát nem zárjuk le így vagy úgy. Szóval szerintetek meddig várjak? Mert nem akarom elkapkodni a lezárást, egy okból: utána magamat ostoroznám, hogy nem adtam meg azt az időt amit kért, és mi lett volna ha....


Ettől még nem hiszek ebben, de tudom, hogy így lenne. Ugyanakkor ha megbeszéltük, hogy nem keressük a másikat és gondolkozik, akkor miért hív fel? A legjobb megoldás talán az lenne, hogy HA (mert ez korántsem biztos) keres hétvégén és találkozunk, akkor megmondom neki, hogy ez nekem nagyon rossz, tönkretesz, ne találkozzunk, amíg nem jutott magában valamire?


Kifaggattam én is, a szülei is (tőlem függetlenül), hogy valóban ez-e a gond, vagy bejött egy harmadik a képbe, de mindenkinek tagadja hogy erről lenne szó. Persze simán lehet ettől függetlenül ez a gond, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy nyugodtan elém állhatna (és ezt tudja is), megmondhatná és 5 mp alatt lezárhatnánk az egészet. Szóval tegyük fel: elhiszem, hogy nincs harmadik, csak tényleg az, amit már leírtam.

Ti mit tennétek a helyemben? Várjak türelemmel x hétig? Ha újra keres a közeljövőben, de nem jutott előbbre, akkor mondjam neki, hogy ne keressen, amíg nem jut dűlőre?



2017. nov. 14. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon ember függő. Sajnos én nem szüneteltetnék, hanem akkor elköszönnék. Ahogy írtad, én sem hiszek ebben. Ámde lehet, hogy te másmilyen vagy és lehet, hogy annyira szereted, hogy meg tudod ezt tenni. Sajnos abszolút neked kell ezt eldöntened.
2017. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

szeretem annyira, igen.

Az a baj, hogy (bár iszonyú sokat beszélgettünk a helyzetről azóta), én csak a kapott információkból tudok dolgozni. Azok alapján pedig egyrészt a fenti helyzet áll fent, másrészt szerintem megijedt, hogy vége a lánykorának és jönnek a komoly dolgok. Emiatt szétmenni pedig orbitális butaság szerintem, mert amúgy nagyon jók vagyunk együtt (szinte mindent hasonlóképp látunk, órákig beszélgetünk még most is bármiről, ugyanazok voltak a céljaink mindig is, nem veszekszünk, nem féltékenykedünk, stb stb stb). Így mivel iszonyú nagy hibának tartom, hogy EMIATT szakítsunk, nehéz nem megadni azt, amit kér.

2017. nov. 14. 17:37
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Látod ez könnyen benne lehet. Viszont akkor vezesd rá erre a témára és mondd el, hogy ha elhagy és elkezd kalandozni akkor sem lesz fiatalabb.
2017. nov. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Se veled, se nélküled helyzet ez. Nem akar már veled lenni, de nem képes leválni rólad, egyelőre. Ezért mondja azt, hogy szüksége van időre. Igazából azt a tudatot akarja ezzel fenntartani magában (amíg teljesen el tud szakadni tőled), hogy te ott vagy számára bármikor. Szóval te döntöd el, hogy meddig hagyod húzni ezt a helyzetet, de csak idő kérdése a szakítás. (Bocs, hogy ilyen negatívan látom, hátha nem lesz igazam.)
2017. nov. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos az előző verzió is lehetséges.
2017. nov. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

persze, simán benne van, ebben semmi negatív nincs. Nem azért írtam ki a kérdést, hogy bátorítsatok, nem bántódok meg :)


Én úgy gondolom, hogy ha egy jó kapcsolat emiatt így véget ér, akkor megette a fene az egészet (meg úgy amúgy is a tartós párkapcsolatokat).


Tehát ha van probléma, akkor nem az a metódus, hogy közlöm, majd azt is közlöm, hogy de már ne változtass, mert késő, ja igen, nem szóltam előbb, mert azt hittem, hogy majd elmúlik bennem ez az érzés.


Tehát ennél igazságtalanabb dolog a világon nincs. Adott egy megoldható probléma, amin azonnal dolgoznál, amint megtudod, de a másikat ez már nem érdekli. Úgy, hogy három héttel korábban még boldogan nyaraltunk. 10 év után.


Nem tudom mennyire tudom átadni az egész helyzetet pár sorban, de hogy nekem most egy jó időre (jelenleg úgy értem örökre) elment a bizalmam bármilyen hosszú kapcsolat irányában, az fix. Mert bár minden ember más és más, ennél jobb kapcsolatom nemigen hiszem hogy lehetne, de ha igen, akkor se tudom hogy tudnám elengedni a gondolatot, hogy biztos van valami baj, csak nem mondja. No mindegy, várok egyelőre.

2017. nov. 14. 18:03
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Hányszor írod még ki?!
2017. nov. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ahányszor akarom :)

tekintve hogy nem ugyanaz a húsz ember olvassa állandoan a kérdéseket, kiváncsi vagyok minél több véleményre.

2017. nov. 14. 18:21
 9/10 anonim válasza:

Ha egy nő azt mondja, hogy időt kér, akkor azt már megette a fene. Saját tapasztalatból mondom. Igaz nem volt ennyi idős a kapcsolatunk, de nálunk is ez volt. Időt kért. 1 hét után jelentkeztem, megbeszéltük, hogy találkozunk és megbeszélünk mindent. Erre délután lefújta az egészet, nem szeret már engem, és még csak azt sem mondta el mi a baja. Folyamatosan annyi volt a válasz, hogy nem tudja.

Szóval sajnálom, de ne nagyon reménykedj.

2017. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm, nem ez a kérdésem, tehát nagyon nem :)


nem reménykedek, nem is hiszek benne, ahogy ezt mondtam is. A kérdés az, hogy az én jelenlegi helyzetemben ki hogy lépne.


(hozzáteszem, de ez csak egy nagyon apró észrevétel a te eseted kapcsán: ilyen helyzetben TE nem keresheted ŐT, az a legnagyobb hiba, amit csak elkövethetsz. Itt vagy elkezdesz neki hiányozni, vagy nem. Ha 1 hét után TE keresed meg őt, akkor nyilván erősen a NEM hiányzol részben volt. Ugyanakkor ha van egy harmadik, akkor pont leszar téged még 1 év után is, szóval örökké nem lehet szünetelni, de itt én csak egyetlen egy dolog miatt keresném őt: hogy közöljem, hogy a szünet véget ért, viszontlátásra. Semmi másért eszembe se jutna nekem megkeresni őt, amikor ő kért szünetet.)

2017. nov. 14. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!