Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan szakítsak? A barátommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szakítsak? A barátommal lassan 3 éve vagyunk együtt. Egy ideje összeköltöztünk, minden szép és jó. De én szép lassan kiszerettem belőle. Ő viszont imád engem és nem akarom megbántani.

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem mint embert, de hónapok óta gyűlik bennem ez az érzés, és nem akarom vesztegetni az idejét. Mit tegyek? Sajnálom,hogy nincs valami nyomósabb okom, pl sok veszekedés, eltérések...

Bónusz: ha szakítunk, egy ideig nem tudok majd még elköltözni, szóval kínos a szitu...


2018. jan. 3. 11:05
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

""Ha megtalálod a magadhoz való srácot, akkor nem is lesz ilyen problémád, hogy ápolni, gondozni kell a kapcsolatot, mert az jön magától."


Kérdező!

Ilyet a büdös életbe nem fogsz találni. Az ember ugyanis változik, és ezért a kapcsolat is. A "Nagy Ő" azért az, aki, mert nála ezt nem érzed munkának, kvázi természetesnek tartod, ami történik, úgy érzed, minden jön magától és gördülékenyen halad a medrében.


Először azt írod, hogy amit én írok, olyan nincsen, utána meg leírod ugyanazt más szavakkal, amit én írtam. Vicces vagy :D

2018. jan. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 Lifeishard ***** válasza:
89%

"Te szereted őt, az mélyebb érzés, mint a szerelem, kár lenne eldobni, de te tudod... Bánni fogod. A következő kapcsolatodban is elmúlik a rózsaszín köd és szeretet költözik a helyébe."

Velem is szakítottak már úgy, hogy "nagyon szeret, de nem úgy, ahogy kellene". Most boldogan él házasságban, gyerekkel.

Ezzel nem cáfolni akarlak, #20-as (főleg, mert az én esetemben az ex-szel kapcsolatunk sem minőségben, sem mennyiségben nem volt olyan, mint a Kérdezőé, és egyet is értek Veled a szeretettel kapcsolatban), csak azt akarom mondani, hogy ne a félelem vezérelje, ne azért maradjon, "mert mi van, ha nem találok más ilyet, mi van, ha bánni fogom".

Ha már rászánta magát, tegye meg és tanuljon belőle.

2018. jan. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 Lifeishard ***** válasza:
Kedves 21-es, igazad van, félreérthető. Úgy gondolom, hogy tenni kell azért, hogy eljuss abba az állapotba, amit Te írsz (ezt meg is fogalmaztam), és továbbra is munkát kell végezni, ápolni kell a kapcsolatot - dacára annak, hogy úgy érzed, minden megy magától. Hány "nagy szerelem" ér úgy véget, hogy "azt hittem, ő az igazi..." Hát ezért kell ápolni.
2018. jan. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
Ebben nem értek veled egyet utolsó. Amelyik szerelem véget ér, mert nem gondozták, akkor az nem is volt az igazi, véleményem szerint. Gondozni, ápolni, törődni kell egy kapcsolattal, de ha a megfelelő ember mellett vagy, akkor ezt úgy teszed, hogy semmilyen plusz erőfeszítésedbe nem kerül, legalábbis így érzed, mert jön minden magától, erőlködés nélkül.
2018. jan. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

"Ha megtalálod a magadhoz való srácot, akkor nem is lesz ilyen problémád, hogy ápolni, gondozni kell a kapcsolatot, mert az jön magától."


NEM. Mi kicsit több, mint 2-3 éve vagyunk együtt, és szerelmesnek érezzük magunkat. Az meg, hogy összeillünk-e... nos, eddig ilyen kapcsolatot még csak filmekben láttam, és azt hittem, csak mese, hogy két ember a valósában nem lehet ennyire egy hullámhosszon.. de igen. Szóval úgy érzem, összeillünk.

Mégis kellett és kell is tennünk a kapcsolatunkért naponta. Minden nap kimutatjuk, hogy mit érzünk, nagyon könnyű átmenni megszokásba, lakótársba, hiszen olyan jó bedögleni a gép elé este, mikor hazaérünk. Olyan könnyű a problémákra azt mondani, hogy "majd máskor megbeszéljük". Olyan könnyű nem igyekezni, hogy meglepd a másikat valamivel, "hiszen úgyis tudja, hogy szeretem".

Könnyű nyeregben érezni magad, és fütyülni mindenre, tojni a bajokra, és kényelmesen ücsörögni.

Ez pedig nagyon vissza tud ütni.

Nekünk is volt időszakunk, amikor elvoltunk egymás mellett, nem beszéltük meg a bajokat, nem szerveztünk minőségi programokat kettőnknek, nem voltunk annyira figyelmesek egymással, és bizony hamar éreztük, hogy valami nem az igazi. Kb mint a kérdésben szereplő sztori.

Viszont mi felfogtuk, hogy ez csak átmeneti, mi tehetünk róla, és ugyanúgy, ahogy ezt együtt okoztuk, meg is oldhatjuk együtt.


Én nem mondom, hogy a szerelem elmúlik 2-3 év után. Viszont onnantól muszáj rá odafigyelni, mert onnantól már a lila köd nem tartja életben.

Lehet szerelmesnek lenni egymásba évtizedek után is, viszont ez a mélypont természetes jelenség.

Nem katasztrófa, és nem a kapcsolat végét jelzi, csak azt, hogy ideje jobban figyelni.

2018. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
36%

Kedves utolsó!


Elhiszem, hogy te nem hiszel ebben, de hidd el, létezik az, amiről beszélek. Persze, hogy tagadod és nem értesz vele egyet, mert neked nem ilyen a kapcsolatod, és ha egyet értenél a véleményemmel, akkor beismernéd végül is, hogy szar a kapcsolatod :D Hidd el, ha megtalálod a hozzád illő párt, akkor nem kell erőlködve azon lenni, hogy magad mellett tartsd, mert akaratlanul is annyira szereted, hogy csinálod magadtól a dolgokat.

2018. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
Utolsó, soha nem veszekedtek, soha nem megy az agyadra, te soha nem mész az agyára, nem szoktál időnként mérges lenni rá és fordítva?
2018. jan. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
26: a kapcsolattal nem azért kell törődnöm, mert jól vagy nem jól illek össze a másikkal, hanem mert saját magam - férfiakra jellemző módon - hajlamos vagyok a meglévő kapcsolatban ellustulni. Nem figyelek annyira a páromra. Aki ettől egy kicsit elhidegül, amitől én is egy kicsit elhidegülök, stb. Az hogy a szerelem elmúlik az egy mérhető fizikai jelenség, aki ezt tagadja az vagy eleve nem a lángoló szerelmet, hanem az azt követő követő kötődést és vonzalmat és szeretetet nevezi szerelemnek, vagy soha nem volt szerelmes, vagy mutáns.
2018. jan. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

#26

"beismernéd végül is, hogy szar a kapcsolatod"

Mondd, neked mi bajod van egyébként?

2018. jan. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 Lifeishard ***** válasza:

Kedves #26-os!


Sejtem, hogy mit szeretnél mondani, és van igazságod, de úgy vélem, a dolog nem ennyire egyszerű.

Én is úgy gondolom, ha erőlködni kell, hogy működjön, ott van baj, nem kicsi; ugyanakkor - legalábbis számomra - van különbség az erőlködés és a munka között.

Az, hogy "csinálod magadtól a dolgokat", az én olvasatomban munkabefektetés. Nem erőlködés, önmagam megerőszakolása, hanem energiabefektetés a kapcsolatba - egy eklatáns példát a #28-as Válaszoló említ, de én is próbálok egyet hozni.

Mi például a menyasszonyommal eltérő időbeosztásban dolgozunk. Ő délután dolgozik, relatíve későn ér haza, és, nőre jellemző módon, próbálja rám zúdítani az egész napját akkor, amikor alig várom, hogy ágyba kerüljek, mivel egyrészt fáradt vagyok, másrészt korábban kelek, mint ő.

Őszinte leszek veled, nekem ez néha megterhelő. Lehet, hogy bennem van a hiba, de így van. :D Mégsem hurrogom le, végighallgatom, beszélgetek Vele, mert szeretem és mert megérdemli. :D Cserébe sokszor ő is felkel sokkal hamarabb, mint kellene, hogy együtt megreggelizzünk, stb.

Nyilván így az ő napja is nehezebb, mert nem pihen annyit, amennyit tehetné, fáradtabb is a nap végére, számára is megterhelőbb, de ugye ez a szeretet (hívhatod akár szerelemnek is). :)

Biztos, hogy nem lenne rosszabb a kapcsolatunk, ha a nap folyamán kevesebbet kommunikálnánk, mert azonos az értékrendünk, hasonló a humorérzékünk, ugyanazok a terveink a jövőt illetően, stb., és ha szabadok a hétvégék, azt nem a TV előtt zombulással töltjük.

Mégis, a példaként leírt "plusz" energiabefektetés rengeteget hozzáad az érzelmi töltethez.

2018. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!