Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan szakítsak? A barátommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szakítsak? A barátommal lassan 3 éve vagyunk együtt. Egy ideje összeköltöztünk, minden szép és jó. De én szép lassan kiszerettem belőle. Ő viszont imád engem és nem akarom megbántani.

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem mint embert, de hónapok óta gyűlik bennem ez az érzés, és nem akarom vesztegetni az idejét. Mit tegyek? Sajnálom,hogy nincs valami nyomósabb okom, pl sok veszekedés, eltérések...

Bónusz: ha szakítunk, egy ideig nem tudok majd még elköltözni, szóval kínos a szitu...


2018. jan. 3. 11:05
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
66%

#26-os vagyok: Csak sajnálni tudlak titeket. Ennyi ember él fos kapcsolatban:)


Értem én amit írtok, de 3 év után nem kellene ilyet éreznie a csajnak. Nem azzal van a gond, hogy így érez, hanem azzal, hogy már 3 év után. Nem is várok tőletek mást, hisz egyértelmű, miért mondjátok azt, hogy 2 év után véget ér a szerelem és ti sem éreztek már szerelmet, csak mély kötődést és ez minden kapcsolatban be fog következni. Azért mondjátok ezt, mert nálatok ez bekövetkezett és mivel ti nem mertetek kilépni a langyos vízből, ezért magatokat is becsapjátok a saját válaszaitokkal. Tudjátok mit? Én mertem anno kockáztatni. 2 év után kiléptem több kapcsolatból is, mert jó volt, de nem teljesen. Én mertem többször ezt meglépni. Tudjátok mi lett az eredménye? Igaz, hogy sokadszorra, de megtaláltam az igazit. 10 év telt el és nem múlt el a szikra, nem múlt el a szerelem, nincs megszokás. És nem azért nincs megszokás, mert odafigyelek, hogy minden nap tegyek a kapcsolatunkért. Egyszerűen működik magától, mert összeillünk.


Kedves Kérdező: akik azt mondják, hogy minden kapcsolatodban elmúlik a szerelem és minden kapcsolat el fog laposodni, ha nem teszel érte, ők azért írják ezeket, mert ez náluk is bekövetkezett, továbbá képtelenek elfogadni, hogy rossz ember mellett vannak. Ők féltek kilépni a kapcsolatból anno, és inkább maradtak a kevésbé jó, de biztos kapcsolatban. Persze ezt sosem fogják bevallani, hisz emberek. Te ne légy ilyen. Mert lépni, mert 3 év után nem így kellene érezned. Kívánom, hogy találd meg az igazit és légy boldog, mert ha a tökéletes férfi mellett vagy, akkor nem fogsz ilyeneket agyalni, hogy elmúlt a szerelem.

2018. jan. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
merj lépni*
2018. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

10 év után, mindegy egyes pillanatban, amikor meglátod a párod, pillangók repkednek a gyomrodban? Égsz a vágytól minden egyes percben, nem bírsz se enni, se inni? Csak körülötte forognak a gondolataid? Mert ez a szerelem, ami kémiai folyamat és hál istennek lecsillapodik 2-3 év után.


Bocs, de én ezt nem hiszem el.

2018. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 Lifeishard ***** válasza:

"Ennyi ember él fos kapcsolatban:)"


Te aztán elég bátor vagy, hogy ezt így ki mered jelenteni. Az ember véleménye egy dolog, de ez... Ez a súlyos állításod a véleményedet súlytalanná teszi.

2018. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
#33-as: a szerelem egyáltalán nem az, amit te leírtál. Látszik, hogy sosem voltál még szerelmes:)
2018. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
74%
Most is az vagyok. Amit írtam, az maga a kémiai folyamat, amit általában szerelemnek írnak le, és ha az elmúlik, akkor azt hiszik a szerelemnek van vége. Pedig utána kezdődik csak igazán, és az az igazi szerelem, amit a többiek is leírnak. De amúgy te úgyis csak trollkodni vagy itt, te ábrándos tinédzser :)
2018. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Nem igazán izgat, hogy mit gondolsz, miért vagyok itt. Leírtam a véleményemet. Ha 3 év után így érez, akkor felesleges együtt maradni. 3 év nem olyan hosszú idő, hogy úgy kellene éreznie magát, mintha 10 éve házasok lennének.
2018. jan. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

#31

Ennyire buta vagy, vagy egyszerűen csak direkt nem vagy hajlandó megérteni, amit mások írnak?

Azt meg, hogy "fos"-e a kapcsolatom, nyilván jobban tudod nálam.

Ha az rossz kapcsolat, ami 8 éve tart, szeretjük egymást, boldogok vagyunk együtt, éjszakákat tudunk végigbeszélgetni ennyi idő után is, tele vagyunk közös tervekkel, stb, akkor milyen a jó kapcsolat?

Egyébként lehet, hogy simán csak elbeszélünk egymás mellett, szóval először is azt kellene tisztázni, hogy te pl hogy definiálod a szerelmet?

Mert sokan "szerelem" alatt a lilaködös pillangók-a-hasban érzésre gondolnak, ami valóban elmúlik 2-3 év után, hála a jó égnek, ez egy felfokozott állapota az agynak, nem fenntartható hosszútávon.

Viszont ami utána marad, az is szerelem, csak sokan azt már nem úgy nevezik. Ez mélyebb, valódibb érzés, és ugyan néha időszakokra előhozza azért a pillangós érzést (legalábbis számomra), egyszerűen egy "nyugisabb" érzés, de semmivel se kevesebb, sőt.

Valamint sokan keverik a szenvedélyt a szerelemmel.

Szóval szerinted mit jelent a "szerelem"?

2018. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Nem fogok vitába bonyolódni, teljesen felesleges. A lényeg, hogy én nem javaslom, hogy a Kérdező a sráccal maradjon, hisz ha már 3 év után előjött ez a probléma, akkor valami nem stimmel, nem úgy szereti, ahogyan kellene.
2018. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

#39

Jó, könnyű úgy vitatkozni, hogy válaszolni nem akarsz :D

Nézd, a lila ködös felfokozott állapot 2-3 év után múlik el.

Ezt érzi a kérdező.

Ettől még lehet ez egy szuper, szeretetteljes, boldog kapcsolat a jövőben. Érthető, hogy most ijesztő ez az érzés. Nekem is az volt. Ha szakítottam volna, elkövettem volna életem legnagyobb hibáját.

Ráadásul ezen logika alapján SOHA nem lehetne 2-3 évnél hosszabb kapcsolatom, mert a lila köd akkor elmúlik.

Miért gondolják sokan, hogy utána értéktelen a kapcsolat? Szerintem konkrétan itt kezdődik...


Kérdező, amúgy a párod egyáltalán tudja, hogy így érzel? Megbeszéltétek?

2018. jan. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!