Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerelmesen, de boldogtalanul?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelmesen, de boldogtalanul?

Figyelt kérdés
Kb három éve vagyunk együtt párommal, de az utóbbi hónapokban nem vagyok önmagam, boldogtalan vagyok, mindenki látja a környezetemben. Eljött a szakítás ideje, de nehéz teljesen meghozni ezt a döntést, mivel érzelmek vannak, szerelmes vagyok valahol, még ha nem is annyira, mint az elején. De boldogtalan, mert nem tudunk normálisan megbeszélni semmit, bizalmatlanok vagyunk egymással, a szex sem működik. Így úgy gondolom, előbb utóbb szakítás lenne a vége. Akkor inkább most és vége. Próbálkoztunk helyrehozni, de valamiért nem sikerül. Lehetséges ez? Hogy szeretjük egymást, de a sok különbség és negatív dolgok miatt nem működünk együtt? Félek, hogy nagyon fog hiányozni, viszont ha együtt vagyunk akkor vagy unalmas vagy veszekedés van... HOsszú távon ez nem megy.. 34/N
2018. jan. 19. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is pont ilyen helyzetben vagyok jelenleg. Mivel nagy köztünk a szakadék gondolkodás és tudás terén, egyáltalán nem értjük meg egymást. Nagyon boldogtalan vagyok. Ő meg persze leledzik a saját kis boldog világában...

Az ilyen helyzetekből előbb-utóbb szakítás lesz, pláne ha a megbeszélés sem segített, kérdés, hogy mikor szánjuk rá magunkat...

2018. jan. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez sajnos előfordul. A párkapcsolat sokkal több mindenből áll, mint a szerelem/szeretet.


>nem tudunk normálisan megbeszélni semmit, bizalmatlanok vagyunk egymással


Jól teszed, hogy erre fókuszálsz. Amíg ez így van, addig a párkapcsolat nem működhet jól. Ha minden tőletek telhetőt megtettetek, hogy meglegyen a bizalom és a kommunikáció, de nem sikerült, akkor igen, itt az ideje szakítani, mert így nincs értelme.

2018. jan. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Itt válaszolok, mert nem a saját fiókomból írtam a választ :)

23 évesek vagyunk, kicsit több, fél éve együtt. A rózsaszín ködös időszak elmúlásával jelentkezett ez. Erre rásegített, hogy (mondjuk finoman) egyszerűségéből adódva olyan ostobaságokat művelt, hogy előbb kiábrándultam a kelleténél. (Hiába álltam mellette, mint aki ért hozzá, hogy NE tegye. Buta és makacs. A legrosszabb kombináció.)


Azért nem szakítottam még, mert nagyon nehezen tudom meglépni. :(

2018. jan. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyanebben voltunk mi is,meghoztuk a döntést,mert minden napos veszekedésnek nem volt értelme.Beszélünk ugyanúgy,segítünk egymásnak amiben kell,de nem élünk már együtt,nincs szex.Ebből is látszik hogy teljesen nem tudtunk elszakadni,vannak még érzelmek,de majd ezek megszelídülnek.Rövid az élet,törekedni kell olyasvalakit találni,akivel alapdolgok működnek.
2018. jan. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi 17 éve vagyunk együtt, gyerekeink is vannak. 19 éves korom óta vagyok vele. Nagyon alapvető dolgokban teljesen más a felfogásunk, de mire ezt észrevettem már család voltunk. Most jutottam el arra a pontra, hogy ezt nem akarom tovább, de nagyon nehéz. Szeretem, mint embert, nagyon jó apa, de mint férj/férfi, már nem tudok úgy ránézni.

Hétfőn megyünk párterápiára, azért szeretném én is tisztázni az érzéseimet, és talán a válást is könnyebb lesz feldolgozni. Nagyon nehéz ez :( 36N

2018. jan. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 08:52 Buta és makacs. Tapasztalatom szerint, ez együtt jár. Mivel, van a kicsi világa, a többit nem is ismeri, érti. Innentől, én hiába próbálom elmondani, érvekkel alátámasztva, más, másként miért jobb, nem érti meg, így makacsul ragaszkodik a saját igazához. Vagy is, ilyen emberrel sok mindent nem lehet megbeszélni, megvitatni, érvelni.

Kérdező, érzed, hogy nem oké. Lehet én rosszul látom, de szerintem, kapcsolat alapja, szeretet, bizalom, kommunikáció nyíltan és jó szex. Ezek közül valami nincs meg, már csak megszokás, szenvedés.

2018. jan. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

1.Félsz a magánytól... Persze, de egy idő után jobb lesz, mint a társas egyedüllét. 2. Szereted még... nem, inkább a megszokás és a sajnálat, ami fogva tart.

Szóval ne vesztegesd az idődet.

2018. jan. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 D. Brasco ***** válasza:
Ha semmi nem jo...meg a szex sem...akkor tulajdonkeppen mire varsz?
2018. jan. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!