Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Megcsalás esetén ki kapja meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsalás esetén ki kapja meg a gyereket?

Figyelt kérdés

Ha bizonyíték is van rá a megcsalt fél kezében, akkor garantáltan neki ítélné a gyereket a bíróság?


Ha nem ugyanabban a városban élnének tovább a szülők, akkor azt nézné a bíróság, hogy a megcsalt fél hol él, és ott járna tovább óvodába, iskolába a gyermek a továbbiakban?


Vagy bíróságon kívül hogy lehet még megegyezni a szülőknek? Hogy szokott ez zajlani, járt-e már valaki hasonló cipőben?



2018. febr. 3. 10:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
54%

Létezik megosztott felügyelet.

Mikor egyik héten az egyik szülőnél van a gyerek másik héten a másik szülőnél. De szerintem ennél nem sok kegyetlenebb dolog van a gyerekkel szemben. Folyamatosan ráncigálni, minden héten költözni. Ha meg más városban laknak a szülők akkor nem is igen kivitelezhető, hisz a gyereknek iskolába kell járni.

Én anno 1 év szarakodás után mondtam, hogy akkor elég és nem voltam hajlandó többet költözni. Pedig az én szüleim egy városban laknak szóval nem is kellett kéthetente bejárósnak lennem. De volt ilyen évfolyam társam. Egyik héten ráért 7kor kelni hogy beérjen a suliba 8ra, másik héten meg a 5 órás busszal kellett jönnie. Nem kicsit volt kikészülve...

2018. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

"De szerintem ennél nem sok kegyetlenebb dolog van a gyerekkel szemben. Folyamatosan ráncigálni, minden héten költözni"


Oké, de akkor az egyik szülő mindenképpen "vesztes" lesz, hiszen a másikkal szemben alig fogja látni a saját gyermeküket. Ráadásul kérdés, ez mennyire jó a gyermeknek? Ha pl. olyan kicsi még a gyermek, hogy megkérdezni sem tudják őt, hogy kinél szeretne lakni, akkor hogy lehet ilyen esetben jól dönteni úgy, hogy lehetőleg ne sérüljön sem a gyermek mindkét szülőjéhez való joga, sem pedig ne legyen egyik szülő sem kivételezettebb helyzetben a másiknál?

2018. febr. 3. 12:22
 13/24 anonim ***** válasza:
54%

#12

Ezért kellene mindenkinek jól megnéznie, kivel akar gyereket csinálni.

2018. febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó, a Nagy Mesében Tökéletes a Világ.


De ezen utópisztikus elképzelésen bizony könnyen változtathat bármi és jöhet úgy, mint a villám, hogy nem is számítasz rá.

2018. febr. 3. 12:52
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Van békítőtárgyalás a végső válás előtt, de ha nem jön be és tényleg válás lesz, akkor megnézik a körülményeket és akinél jobb helye lenne a gyereknek, annak ítélik. De függ ez a gyermek korától is, mert bizonyos kor felett, de még kiskorúként megkerdezik a gyereket is, hogy kinél érzi jobban magát és kinél szeretne maradni, ha nem is ennyire konkrétan, de kipuhatolják, hogy a gyermek kivel érzi jobban magát.

Ahogy írták előttem is, a megcsalás nem ok arra, hogy a sértett fel kapja meg a gyereket, mert ez nem bűncselekmény.

2018. febr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

#14

Helyes ön- és emberismerettel a legtöbb gyermekvállalásra alkalmatlan embert ki lehet szűrni. Szinte mindig kiderül, hogy voltak előjelei a problémáknak. Ritkán van olyan, hogy valaki a gyerektől bolondul meg.

2018. febr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
De mi van, ha valaki szuper apa vagy anya csak rossz társ? Ha a gyerekkel kifogástalanul viselkedik, csak emelett pl. tönkremegy mellette a társa, mert vele meg rosszul bánik? Ez esetben válás, oké, de megkaphatja simán a gyermeket, hiszen remek szülő (pláne ha emellett még jobbmódú is, mint a másik szülő)
2018. febr. 3. 13:18
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hol laknia a szegényebb félnek is a gyermekkel, kap enni, van fűtés, akkor azt nem nézik annyira a bíróságon, mert van gyerektartás is a világon. Ugyanígy volt annó a válásomkor, ahol én pont a munkanélküli fél voltam, de volt lakásom.
2018. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

3 éves koráig majdnem 100% az anyánál való elhelyezés, utána az apa esélyei fel tudnak nőni egészen 20%-ig. Bíró mondta ezt, én meg tapasztaltam. Szóval küzdj erősen, de ne durván, az a biztos bukás. A jobb körülményekre koncentrálj, és legyél simulékony - akkor ban esélyed a megosztott felügyeletre.

Majd 20 éve váltam el, most volt az egyik lány esküvője, az is közös program volt, erre is gondolj.

2018. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
A megcsalás erkölcsi értelemben rossz tett, a bíróság nem veszi figyelembe. A gyereket ott helyezik el, ahol a gyerek érdekei érvényesülnek. Biztonságban van. Aki gondozta, foglalkozott vele, stb. Osztott elhelyezés nem jogi lehetőség szerencsére. Szóval, ha anya foglalkozott többet a gyerekkel, tuti nála lesz elhelyezve.
2018. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!