Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ép ésszel érti valaki? Ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ép ésszel érti valaki? Ha igen, az legyen szíves értelmes magyarázatot adni rá.

Figyelt kérdés
Volt egy viharos, sok szakítással és összeborulással tarkított, mindkét fél által bevallotan soha nem érzett szerelemmel lángoló 2 év. A végén megbeszéltük, hogy adunk magunknak 3 hetet, hogy átgondoljuk, hogyan lehetne működtetni a kapcsolatot; ha már ennyire nem bírjuk elengedi egymást. Eközben a nő csak félszavakban kommunikál, rákerdez a férfi tízszer, van-e valakid? Mondd el, nem baj; de ne hazudj. Nem, nincs. Nincs, nincs. Ezt megunva autóba ülve kimentem hozzá. Beült az autóba. Símogatott, szorította a kezem. Könnyezett. Megkérdeztem hát újra, kétszer, van-e valakid. Nem, nincs. Eltöltöttünk 1,5 órát, teljes természtesességgel, ahogy hazaérkezel valakihez. Majd miután hazavittem, a kocsiba közölte, hogy hazudott és van valakije, három hete kezdett el ismerkedni, ebből két hete találkozgatnak. Az egész környezete, szülők, barátok, mindenki tudja, hogy én vagyok az egyetlen; de ha a szívére hallgat, akkor csak én, ha racionálisan (pénz, lakás); akkor mennie kell. Aztán másnap rettenetesen megalázott, rámszabadította az új párját, aki telefonon kioktatott; hogy én milyen szarul kezelem a hölgyet meg igazából mekkora egy zéró ember is vagyok. Ezt legalább ők ketten, az ifjú pár, együtt elharsogták; majd elmondta a volt párom, hogy már az újat szereti és engem nem szeret. Tűnjek el az életéből. Természetesen, egy rohadt szóval sem keresem és szó nincs róla, hogy visszavárom vagy visszafogadnám. Egy dolgot szeretnék elkerülni; - bár nem hiszem, hogy tesz majd ilyet -, hogy jelentkezzen később, hogy mégiscsak jó lennék és engem szeret. Mert én ezt nem akarom. Aki volt hasonló helyzetben; annak mi a tapasztalata, fog kopogtatni? Most még rohadt szar, hatalmas csalódás, de túl leszek rajta és eltemetem; ehhez az is kell, hogy eltűnjön és ne keressen soha többé.

2018. márc. 8. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, hogy feleslegesen idegesíted magad egy olyan dolog miatt, ami vagy bekövetkezik vagy nem.Ha kopogtat is újra, azon nem előre kell idegesíteni magad, sőt egyáltalán nem is kell akkor sem.

Te leírásod szerint nem akarnád őt később sem, akkor Ennyi.Lépj tovább, őt meg felejtsd el.

2018. márc. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

A dolgokra nem mindig van magyarázat, főleg azokra nem amit ember generál.

Kutyaharapást szőrével, barátokkal menj mulatni, szedj fel valakit, a régit verd ki a fejedből, és soha többet ne keresd!

Tudom, az embernek néha szüksége van önelégültségre, de hagyd a fenébe, nem ér annyit az egész.

2018. márc. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Messze nem volt ez akkora szerelem, mknt hiszed. 2 evet sem birtatom ki normalisan egymas mellett, csak sok(!) dzskitassal. Ez vicces, nem nagy szerelem, vsak azt hiszed.
2018. márc. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Amit nem éltetsz,és nem teszel bele energiát, az állítólag nem tud rád hatással lenni, legalábbis nem olyan mértékben. Pl ott van egy kupac kaki, és teszel egy 180 fokos fordulatot, elfordulsz a rossztól, rá se hederítesz, nem adsz neki, figyelmet, teret, akkor pedig ott nyílik egy rózsa. Meg ha nem akarod, hogy visszajöjjön, pukkantsd ki azt a "lufit", amit azzal fújsz, hogy azon gondolkodsz, azon rágódsz, hogy nem akarod, hogy visszajöjjön. Hanem felejtsd el őt, ezek a dolgok legyenek a múlté. Fújkáljad csak éltessed csak a "boldog vagyok" mondatnak a lufiját. Éltesd azt. Meg pl a hideg is akkor tudatosul benned, amikor valaki közli, hogy de hideg van, és akkor te is el kezdesz rá figyelni, hogy hideg van. És akkor "tényleg". Pedig amíg nem figyeltél rá, addig a hideg nem volt, nem létezett. Csak miután felhívták rá a figyelmed, akkor vetted észre. Mikor oda vitték a figyelmedet rá. Vagy pl szintén még a hideghez, amikor kint akarsz még maradni az udvaron, de van ott kint hőmérő,és hideg van; de te kíváncsi vagy rá, hány fok van, de még kint szeretnél az udvaron egy ideig maradni, akkor addig még ne nézd meg a hőmérőt, mert fizikailag is látni fogod, hogy hideg van, és akkor már tudatosul is benned, tehát nem lesz olyan jó már kint maradni, mert folyamatosan azon fogsz kattogni, hogy odakint hideg van, így nem tudod élményként, teljes feltöltődésként megélni az odakint-tartózkodást. Meg ami a múlt az már a múlt, azt hagyd ott a múltban, lépj tovább; ami egy másodperce történt, az már a múlt, de te csak a jelenben létezel. Pl nem tudsz sosem "holnap" fölkelni, mert az egy nem létező minőség; mert amikor fölkelsz, az adott napon mindig "ma" lesz. Szóval sose aggódj a múlton , vagy aggódj a jövő miatt, hanem éld meg a jelent. És csak ott legyél , és abból próbáld meg kihozni a maximumot az adott lehetőségekhez képest. Ne foglalkozz az exeddel; éljél. Mutasd meg magadnak, bizonyítsd be, hogy össze tudod szedni magad! Ozt hajrá! Vesd bele magad az életbe! Az a lány már nem az életed; nem tartozik hozzád; őrá akkor akár már ne is gondolj! Ne időzz el a múlton; csak a jelen számít! Legyél boldog!
2018. márc. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

*kicsit átvitt értelemben:

"Ne foglalkozz a hőmérővel"

Tehát van az az adott körülmény, de te hagyd figyelmen kívül!

2018. márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
*bocsi,mégegy,és az és akkor tényleg-et meg úgy értem, hogy te mondod, te realizálod, akár magadban, konstatálod, hogy "Tényleg hideg van", tehát azt úgy akartam írni, mintha te mondanád.
2018. márc. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az építő jellegű kritikákat. Abba nem mennék bele, hogy mennyire nagy szerelem volt; elég ha én tudom. Egy borderline személyiségjegyeket mutató nővel nem egyszerű az élet. Mondatjátok, hogy miért nem hagytam ott, ha annyiszor elhagyott.. Pont azért, mert beteg; segíteni akartam, mert tényleg szerettem. Igazság szerint a bánásmód, a hazugság és hogy hirtelen mocsok módon vagyok eldobva és megalázva; egyik percben én vagyok az egyetlen, az igazi, a másik napon pedig egy háromhetes vadidegent küld rám, ezt rettenetesen nehéz feldolgoznom. Tisztességtelen és undorító, még ha beteg is. És épp attól félek, hogy elnyomja az érzéseit; ahogy azt egybként véletlenül el is nyögte; aztán majd nálam kopogtat utána. Azt meg én nem akarom, ki akarok gyógyulni végleg belőle és hogy ezt a folyamatot megszakítsa ha megjelenik itt, elég volt a megaláztatásból. Én megtettem mindent. Köszönöm a válaszaitokat, tényleg nagyra értékelem.
2018. márc. 8. 15:45
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Nézd: borderline-os vagy sem - te meg a megmentője akarsz elnni? érzed az előző válaszod, hogy beosztottad magad a nagy Terézanya szerepbe? Ez nem az eégszséges párkapcsolati szeretet, ez egy gondoskodó szülő-infantilis csecsemő alá-felé rendeltségét mutatja, ami nem lesz sose hosszú éltű.

Nem a te dolgod őt megmenteni. Ő kell saját magát rendbe rakja és neked nem kötelező ezért feláldozni az életed. Rengeteg okos és szép, egészséges elméjű lány van odakint.


29/N

2018. márc. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nezd, nyilvan nem a megmentoje akarok lenni, de ha szeretsz valakit, akkor a betegsegeben is mellette vagy. Voltam. Mint mondtam, nem fogok valaszolni a megkeresesere, ha lesz; mert az utobbi cselekedetet betegseg nelkul is megtette, ehhez csak emberkent kellett volna viselkedni.
2018. márc. 8. 16:29
 10/12 A kérdező kommentje:
Igazabol a kerdesem lenyege az lenne, hogy hogyan maradjak eros, ha keresni probal ugy, hogy vannak erzeseim. En ilyen cipoben nem jartam meg soha, nincs benne tapasztalatom:)
2018. márc. 8. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!