Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Masfel ev utan szakitott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Masfel ev utan szakitott egyik naprol a masikra, lehet meg esely az ujrakezdesre?

Figyelt kérdés
A baratommal masfel evet voltunk egyutt,en par honap utan kulonbozo kulso okok miatt depresszios lettem(betegseg, tanulmanyok,stb). O sem a legstabilabb ember,onbizalomhianyos, maximalista, feladatorientalt. En sokaig nem vettem eszre,hogy elveszem a szabadsagat,mert o nem ugy akart szabadsagot,hogy inni bulizni menjen a haverokkal, hanem egyedulletre lettvolna neha szuksege. Ugy erezte elvarasokat tamasztottam fele folyamatosan,amiket nem tudott teljesiteni,igy bantott mindig es o ezt nem akarja. Sok aprosagon kibuktam a depresszio miatt,ezerszer kerte,hogy menjek orvoshoz ezzel de en csak neki panaszkodtam. A szakitast megelozo napokban meg egyertelmuen a kozeli osszekoltozesrol beszelgettunk(o most diplomazik es ezutan lett volna),a kozos tervekrol,nem csak mondta hogy o szeret,de kerdezte is amikor en nem mondtam neki esetleg,meg aznap is.Ket hete meg eljegyzesi gyuruket is nezegettunk,persze nem azonnali szandekkal.Minden jonak tunt,persze sokat vitaztunkaze n kiborulasaim miatt,de ezek alatt korabban is mondta,hogy ha igy folytatodik az allamvizsgak elott,o ezt nem fogja birni es magat fogja vedeni egy szakitassal. A szakitas elott par nappal az utolso vita alkalmaval is azt mondta,hogy o leszarja,ha nem hiszem el,hogy szeret,mert o akkor is tudja,hogy igy van. En ezek alapjan ugy gondolom,hogy nem multak el az erzesei,csak besokallt. Par nappal kesobb irtam neki egy uzenetet amiben bocsnatot kertem es leirtam a valtozasokat a jovoben illetve hogy szeretnem.ujra megprobalni,amire ket nap mulva reagalt annyit,hogy majd valaszol es masnap valaszolt,a level tartalma szerint azt,hogy nagyon kilonbozunk,ez hosszu tavon nem mukodik, ez nem egy hirtelen dontese volt,o mar nem tudja elhinni hogy jobban leszek mert annyiszor mondtam mar,nem birta mar tovabb azt a felfogast csinalni,hogy csak nekem ne legyen rossz,mert o csak nyugalmat akart es remalmok a veszekedesek neki. Illetve hogy mondhatna,tartsunk szunetet de ugyis beszelni akarnek az alatt is mindig,illetve mar csak felt,de nem hianyol. Ezek alapjan,ha most nyugalmat hagyok neki,vajon lehet esely ha a nagy stressz(diploma) atveszelesevel ujra egyutt lehetunk? Csodas elmenyeink is voltak,de sajnos o az az ember aki egyszeruen minden egyes vitara emlekszik es igy nehezebb a dolgom. Nekem o volt a nagy szerelem,felek nem lennek mar ujra szerelmes soha. Mindketten 21 evesek vagyunk egyebkent.
2018. márc. 27. 09:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem olvasom el a hosszú szöveget, a kérdésre válaszolok.


Ilyen nem létezik. Nagyon vaknak kellett lenned ahhoz, hogy nem vetted észre, hogy a kapcsolatotok haldoklik és valami nem stimmel benne.


Minden egyes nap tenni kell a kapcsolatért, mind a két félnek.

Sok őszinte és nyílt kommunikáció szükséges. Fontos a kompromisszum, az egymás megértése, odafigyelése a másikra, egymás segítése, egymás tiszteletben tartása..stb.


Ami egyszer nem működött, az miért működne másodszor? A szakítás előtt kellett volna tenni napi szinten a kapcsolatért, hogy az működőképes legyen.


De sebaj, most leszűröd, hogy mik voltak a hibák, hogy a következő kapcsolatban ne kövesd el őket újra.

2018. márc. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

Minek kell újra Ő, most jöjjön a soron következő!

Én is szeretnék sorra kerülni ;)

2018. márc. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%

Bármi előfordulhat, csak rengeteg munkát kell beletenni!

A sok hitegetés után ne csodálkozz, ha nem bízik meg benned. Bizonyítani kell folyamatosan, hogy tényleg komolyan gondolod a változást.

Ha külső okok miatt vagy depressziós, akkor azokat az okokat kell tudni kezelni.

2018. márc. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Mar probalom helyrehozni magamat,elkezdtem pl a terapiat amit olyan regota kert.
2018. márc. 27. 09:29
 5/19 anonim ***** válasza:
37%

Viccesek vagytok, hogy egy szalmaszálat nem tesztek keresztbe, csak ha már késő.

31/f

2018. márc. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Totál megértem az exedet, amiért dobott. Nő vagyok, de nevetségesen viselkedtél tényleg, pedig csak egy töredékét ismerjük a sztoriból... Abszolút nem viselkedsz felnőtt módjára. Az összeköltözéssel meg az eljegyzés gondolatával valószínű azért játszadozott el a párod is, h hátha komolyabban fogod a kapcsolatotokat ezáltal venni, de belátta, h menthetetlen vagy. Ráadásul elég a maga baja, h idegeskedik a lediplomázással, te ahelyett, h segítenél neki, még jobban megnehezíted az időszakát. Hagyd szerintem. Nagyfiú és tudja mi neki a legjobb. Az öcsém is pontosan ezért dobta a 3 éves kapcsolatát, mert a lány kiállhatatlan volt, mindig korlátozta és nem volt tekintettel sem a tanulmányaira. Higgadj le és inkább magadon dolgozz, minthogy azt tervezed, h h kapd vissza.
2018. márc. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az,hogy egy szalmaszalat nem tettem keresztbe,azert tulzas. Az en szeretetnyelvem a gondoskodas, sokmindent probaltam megadni neki, mindig meghallgatni a bajat, elviselni azt is amikor ok nelkul veszeledett velem mert idegen ferfiak csak megneztek vagy valami,ami ugyebar nem az en hibam. En is megertem ot, nem errol van szo, de ugy gondolom jarna egy esely, foleg hogy kezzelfoghatoan teszek mar a valtozasert. Teljes mertekben el tudnam fogadni, ha most egy szunetet tartanank amig o vegez a sulival es nekem is lesznek mar eredmenyek a valtozasokban. De ez, hogy egyik naprol a masikra tejesseggel elzarkozik, szerintem nem felnottes viselkedes. En ugy gondolom mindemt meg kell probalni helyrehozni. A depresszio pedig egy betegseg, sajnos egyedul nem tudtam kijonni belole, mert elhataroztam a talpraallast es erre mindig jott egy ujabb utes. Tudom, hgy mashogyan kellett.volna kezelnem, de soha nem bocsatanam meg magamnak, ha csak igy elengednem, viszont nem tudom jelenleg van-e ertelme a "kuzdelemnek".
2018. márc. 27. 10:09
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha hiszed ha nem, pontosan ez a normál és felnőtt viselkedés, h nem keres. Rendezi magában a dolgokat és nem akar felesleges reményeket sulykolni beléd azzal, h még kommunikál ez mellett vele. Holnap már akkor ez lenne a kérdésed: Miért beszélt velem, ha ő már eldöntötte, h nem akar velem lenni? - Na ez mennyivel lenne jobb? Ő lenne a szemét disznó ha utólag meg elutasítana... Ha valóban szeret téged, akkor majd keresni fog. De, h még most is folyton a nyakán vagy és bizonygatod, h megváltozol (ami 1-2 hét alatt lehetetlen), pláne ha depresszióban szenvedsz. Először is keress fel egy orvost és kezd el magad kezeltetni. Ez már változás KEZDETÉNEK tudható be.
2018. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ha szeret majd megkeres, bar lehet addigra meg majd te nem akarod ot!

Magadra koncentralj, hogy jol legyel, kuzd le a depresziot, mert igy egyik kapcsolatod se lesz hosszu.

Ez nem egyik naprol a masikra tortent, mar regota erlelodott benne, de most vett magan egy nagy erot es szakitott.

Sok erot es kitartast kivanok neked a mielobbi gyogyulasra!

2018. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
"Ezek alapjan,ha most nyugalmat hagyok neki,vajon lehet esely ha a nagy stressz(diploma) atveszelesevel ujra egyutt lehetunk?" - és mi van, ha elkezd munkát keresni? Megint jön a stressz, megint szétmentek? Ha gyereket várnál, megint stressz, megint szakítás?
2018. márc. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!