Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Már több, mint 5 éve történt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már több, mint 5 éve történt, de még mindig nem tudtam megbocsájtani. Mit tehetnék, hogy le tudjam zárni? Részletek lent.

Figyelt kérdés
34 éves nő vagyok, túl több - komoly - kapcsolaton. Alapvetően "népszerű" vagyok a férfiaknál, de sajnos sokszor tapasztaltam, hogy a külsőm miatt kezdenek velem. Nos, pár éve összejöttem egy haverommal, aki mint férfi, eleinte nagyon nem jött be. Erősen túlsúlyos volt, tele bánattal, múltbéli sérelemmel, ugyanakkor fantasztikus humorral és érzelmi eq-val bírt. Beleszerettem, és közeledtem felé, mert szerettem volna a barátnője lenni. Összejöttünk, volt 3 hónap, ami csodás volt, majd féltékeny lett és rosszindulatú. Majd szakított velem telefonon és bár többször órákon át kértem, találkozzunk, erre nem volt hajlandó. Azt mondta, nem szerettem, ami nem igaz. A szerelem részén túl vagyok, de még mindig haragszom rá, mert nem mondhattam el neki, ami akkor bennem volt, illetve mert azóta nem tudok normális kapcsolatot létesíteni... Nagyon szorongok és félek attól, hogy egy kapcsolat, ami LÁTSZÓLAG azért a nehézségek ellenére működik és ahol a párom kimondja, hogy nagyon szeret, egyetlen nap alatt véget érhet, esélyt sem adva nekem arra, hogy utoljára láthassam... :( Gondolkodtam azon, hogy megkeresem, de nem tudom, jó ötlet-e, illetve hogy mi segítene rajtam, hogy túl tudjak lépni az egykori traumán: ha elmondanám, mennyire megbántott és lecseszném, vagy ha bezárnám az egészet továbbra is, mint eddig és majdcsak elmúlik? Próbálok megbocsájtani, de nem megy...
2018. ápr. 2. 23:29
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, hogy neked szükséged van arra, hogy elmond neki, hogy mit érzel, és hogy mennyire unfair volt ez tőle. Egy próbát megér.
2018. ápr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy másznék valaki után 5 év elteltével, hogy beolvassak neki... Legyen már eszed, 34 éves vagy. Írd ki magadból, vagy kiabáld ki valahol, ahol nem hallják és lépj tovább.
2018. ápr. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ugye itt a haragról és a félelemről van szó igazából, nem is annyira a pasin, meg a rajta való túllépésen: élem az életem, már nem szeretem, jól vagyok, de ez egy teher, amit cipelek, ami rossz és feszít. Ha egy üvöltés segítene, valószínűleg a kérdést sem tenném fel...
2018. ápr. 2. 23:54
 4/10 A kérdező kommentje:
Még egy kicsit pontosítok akkor: tehát valami olyan állapotot szeretnék elérni, ami azelőtt volt, hogy szakított velem. Meg nem történtté nem tudom tenni, de valamiért nem kerül ez a dolog a helyére és nem tudom, miért... Ezzel kapcsolatban valakinek ötlet, hogy miért lehet? Ha 7 éves kapcsolaton túl tudtam lépni, ahol esküvő is volt tervezve, akkor ezen az egyen miért nem? Mi ez, ego? Vagy természetes, hogy feszít, amit nem tudtam elmondani anno neki?
2018. ápr. 2. 23:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy menj el egy pszichológushoz. Nem szégyen az, szerintem ez az az eset, amit biztosan tudna kezelni.


Ha viszont nagyon nem akarsz: szerintem írj neki egy levelet (vagy vedd fel videóra), és mond el benne az exednek, hogy hogy érzed magad, hogy mennyire rosszul esett, amit csinált, mindent amit úgy gondolod, hogy ennek a következménye, vagy ehhez kapcsolódik. Képzeld el, hogy ezt tényleg neki írod, mintha elküldenéd neki, de a végén égesd el a levelet/töröld ki a videót amit csináltál. Ez segít kiadnod magadból, és elkezdeni feldolgozni a sérelmeidet.

2018. ápr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is inkább pszichológust tanácsolnék, az a tök mire volna jó? Megbántana megint - és nem jutnál semmivel előre.

Volt ilyen nekem is, eddig tán nem tartott, olyasmi, mint a gyász.

Főképpen: végleges.

Szerintem ezzel van a problémád.

2018. ápr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatokat, tényleg, mindenkinek.

Annak a válaszolónak viszont, aki "picsogásnak" minősítette a problémámat, miközben még az életkoromra is utalt, javaslom, szintén keressen fel egy szakembert.

Az a szakember valószínűleg elmagyarázza majd, hogy minden eset, probléma egyedi. A mentális gondok máshol kezdődnek, de erről említett válaszadó valószínűleg többet tud, mint én.

2018. ápr. 4. 02:13
 8/10 anonim ***** válasza:

#8, a szakember attól szakember, mert tudja, hogy nem minden probléma egyedi, akkor nem lenne se autószerelő, se szívsebész, se pszichológus.

Ez a probléma NEKED egyedi, neki nem.

Némely gyerekeim példája alapján mondom, hogy észrevétlenül és sokat tud segíteni - amúgy sincs nagyon más megoldásod, mégha úgy is gondolod, te tudsz legtöbbet a dologról.

2018. ápr. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 Én nem vitatom, hogy tud segíteni, sőt, azt sem állítom, hogy én mindent tudok. Ellenben a kérdést azért tettem fel ITT, mert NEM oda szeretnék fordulni, hanem a ti véleményetek érdekel jelen pillanatban: nem az, hogy hova kéne fordulnom, hanem hogy ti mit gondoltok arról a helyzetről, amit leírtam.
2018. ápr. 4. 23:34
 10/10 anonim ***** válasza:

#9, hát jó.

Azt látom, hogy róla nem nagyon derül ki semmi, az se, hogy szeretett-e téged egyáltalán?

"volt 3 hónap, ami csodás volt, majd féltékeny lett és rosszindulatú. "


NEKED volt 3 csodás hónap, de neki is csodás volt, gondolod?

És, ha igen, akkor minden ok nélkül hirtelen rosszindulatú lesz, csak úgy?


Kettőtök közt, a környezetekben nem történt valami?

Vagy, örült a három hónapnak és talált valaki mást, ahhoz meg jellemtelen, hogy ezt a szemedbe mondta volna?


Sérült pacák, hájas, ronda, komplexusos. Lehet, hogy nem merte elhinni, hogy egyenesbe jön az élete és inkább ilyen harakiris módon menekült a később esetleg jövő csalódás elől?


Tudod pontosan mit mondanál neki? Gondolod, hogy bármi hatással lenne rá?

2018. ápr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!