Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Bántalmazó, se veled-se...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántalmazó, se veled-se nélküled kapcsolatot elengedni?

Figyelt kérdés

2 éves intenzív se veled-se nélküled, függő kapcsolat együttéléssel, az ő részéről üvöltözés, (nem fizikai) agresszió, labilitás, hangulattól függően szeret-nem szeret, veszekedésekkor szakítással fenyegetőzés/elküldés, az én részemről kisajátítás, korlátozás, önzőség, figyelmetlenség, állandó igény, hogy velem foglalkozzon, amit ki is elégített, aztán időnként kitört belőle a felgyülemlett feszültség és agresszió amiatt, hogy korlátozom. plusz eltérő szexuális igények, rossz kommunikáció. a pozitív oldalon erős ragaszkodás, rengeteg szép élmény, törődés, hasonló együttlét-és érzelmesség-igény és sok összebújás, ölelés, szeretet-kifejezés, mindent megbeszélés. sok nevetés, meglepetések, közös programok, saját kis közös rituálék. Az alap jellemző, hogy a jó és a rossz érzések szélsőségesen váltakoztak, pl üvöltős szakítós veszekedés a kétségbeesett egymásba kapaszkodással, a szeretlek az utállak-kal, szóval egy éretlen, kölcsönösen bántalmazó, függő kapcsolat mégis rengeteg intenzív pozitív érzéssel. Most tartunk a 2. komoly szakításnál (a rengeteg komolytalan után), még így is abban maradtunk, hogy csak 2hónap szünet, hiába tudjuk, hogy nem működik, tönkretesszük egymást, képtelenek vagyunk elválni, előző szakítás után is végig keresett, győzködött, ostromolt, meggyőzött, hogy változni fog és működhet, én meg két hét után nem bírtam és visszaköltöztem hozzá. De egyikőnk se tudta betartani a másiknak fontos változásokat (hogy ő határozott legyen és higgadt, ne ingadozzon, hogy szeret-nem szeret, én meg türelmesebb, ne hisztizzek, legyek megértő vele és önzetlenebb) és most megint vége. nagyon fáj és nem tudjuk így sem elengedni egymást, most is borzasztóan hiányzik, le kellett tiltani egymást, hogy ne írkáljunk, de nem tudom,, hogy fogom kibírni, olyan mint a drog, hiába árt nekünk, állandóan visszamennék hozzá. Diplomás, értelmes, dolgozó nő vagyok, mégis ez a kapcsolat elveszi a józan ítélőképességem és a szakítás után egyébként visszatérő határozottságom is megszűnt, ás állandóan szorongtam, miután megint visszarohantam hozzá. Kérdés nincs, csak nagyon fáj és szükségem lenne nem függő, egészséges emberek józanító véleményére, hogy most mit kezdjek magammal, mert szörnyen hiányzik, és nem tudom feladni a reményt, hogy 2 hónap múlva együtt lehetünk... Köszönök minden véleményt, jöhet a savazás is, sőt talán pont az kellene.


25n, 26f


2018. ápr. 3. 09:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az pozitív, hogy ennyire tisztán látsz, és ítéled meg magadat is ebben a helyzetben. Fél siker.

Ha már idáig eljutottál, hogy látod a problémát és tenni is szeretnél ellene, én felkeresnék a helyedben egy szakembert.

Nagyobb segítségedre lesz, mint mi a konyhafilozófiánkkal.

2018. ápr. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ugyanilyenben voltam,csak voltak durvább dolgok is,és több ideig húztuk.Nem kellett volna ennyi ideig,mert már rég túl lennék lelkileg az egészen.Előbb-utóbb nálatok is annyi rossz fog felhalmozódni,hogy több lesz a negatív,mint a pozitív,és nem bírjátok tovább,mert tönkrementek.Nálunk megvolt a szakítás,ő keresett gyógyírként mást,és én is megfogadtam hogy nem akarok még egyszer hasonló jellemű embert.Megismertem valakit aki ezerszer nyugodtabb,higgadt,igaz ez nem lesz kapcsolat,de az ő jelleme rávilágított,hogy vannak még olyan emberek,akikkel harmonikus,nyugodt kapcsolatot is ki lehet alakítani.Próbálom minden nap emlékeztetni magam arra,hogy nincs miért ragaszkodnom,mert sok rossz is történt,nem akarok ilyen életet.Nem beszélve arról hogy a sok sértegetés is,amit egymáshoz vágtunk,elfelejteni teljesen nem lehet,nincs meg a tisztelet.
2018. ápr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Megvetem a "hangulatembereket". Attól még, hogy van egy hangulatod, vagy érzel egy érzelmet, nem kell automatikusan elfogadni, megélni vagy annak megfelelően cselekedni. Ki lehet alakítani egy szűrőt, egy tudatos döntési folyamatot arra, hogy mennyire hagyod érvényesülni az adott hangulatot, érzelmet. Másképp fogalmazva: az vagy, amit csinálsz. Egyikőtök sem "hangulatember", csak mindketten túl gyengék, lusták és/vagy hülyék vagytok hozzá, hogy változtassatok. Ha stabilabb akarsz lenni, akkor legyél stabilabb, cselekedj úgy, ahogy egy stabil ember cselekszik. Vizsgáld magad, értékeld ki a viselkedésedet, és ami a legfontosabb: TE irányíts. Ne hagyd, hogy csak úgy történjenek veled a dolgok, hogy oda-vissza rángassanak a hangulataid. Mindig legyél jelen a saját fejedben, mint egy kis hangocska, aki azt kérdezgeti: helyesen cselekszem most, ebben a helyzetben így cselekedne az, akivé válni szeretnék?
2018. ápr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha beteges függú a kepcsolat, akkor akár tudnátok tenni azért, hogy független, önzetlen legyen a köztetek lévő viszony. Felismerés jó dolog!


Persze ehhez két ember kell, de ha van lehetőség a rossz mintákat kijavítani, akkor lehet nem kellene eldobni egy működő kapcsolatot, amiben a felek szeretik egymást.

Szakember segítsége jól jöhet.


Ha viszont vége köztetek, akkor valóban legyen vége!! Tiltás, ignorálás, és mindenféle kapcsolódáai pont-lehetőség ellehetetlenítése a legjobb, mindezek után pedig gyász folyamata zajlik, mintha meghalt volna, pont ugyanolyan

2018. ápr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 D. Brasco ***** válasza:
50%

"Diplomás, értelmes, dolgozó nő vagyok"

A mondat az első vesszőig lehet hogy igaz de az utána következő résszel szemben erős fentartásaim vannak........

2018. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, ahogy írtam, átlátom a helyzet irrealitását és jöhet bár a savazás, építő jellegű kritikára gondoltam, míg a tied közel sem az, puszta beszólás, hogy idióta vagyok. Ebből nem kérek.

A többieknek köszönöm, járok terápiára már 2 éve, rengeteget foglalkozunk ezzel, az idő alatt szakembert/terápiás módszert is váltottam, mert nem éreztem, hogy segít, sajnos mindig azzal jön, hogy ez évekbe telik...

Nyilván a reális gondolkozás az lenne, hogy hülyeség a 2hónap, végleg le kell zárni, a fő bajom az, hogy ez miért olyan piszok nehéz, annyi bántás és csúnyaság után is ott virít a lelkemben a rengeteg szép emlék és a mégiscsak-összetartozás érzése. Az az igazán beteg, hogy Ő épp azt emeli ki, hogy a sok rossz ellenére történő ragaszkodásunk a bizonyíték, hogy különleges a kapcsolat és megéri küzdeni érte ennyi bántás után is. :( Lehet ő se szeret engem igazán, csak akkor miért nem enged el.. Nincsen családja és barátai, szóval függ tőlem, bár sokszor ő szakított mindezek ellenére, csak ugye az ingadozás miatt egyből meggondolta magát..

2018. ápr. 3. 11:43
 7/14 D. Brasco ***** válasza:
Te írtad higy savazás kell....egyebkent meg tenyleg egy idiota vagy.... szoktak mondani ha valaki egyfolytában sír meg panaszkodik hogy neki milyen rossz,de nem tesz ellene semmit akkor annak még nem fáj igazan.......ugyhogy még várd ki szerintem amíg meg is üt az a biztos.......bár az ilyen ember akkor sem tenne semmit mert mint olvashattuk "a másik oldalon ott a sok szép emlék stb"......mar csak arra lennek kivancsi hogy egy ilyen ember mellett te mi szépet tudtál megélni?!
2018. ápr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
tudom nehéz elképzelni, de a nagyon intenzív rossz dolgoknak ott az ellenpárja, hogy a jó is ugyanolyan erős és intenzív, persze nem valódi, de nagyon magával tudja ragadni az embert a szenvedély, az erős ragaszkodás, a lelkesedés, szóval az ilyen ambivalens kapcsolatokban a pozitív érzések is sokkal hevesebbek, mint egy egészséges, átlagos kapcsolatban.
2018. ápr. 3. 12:57
 9/14 A kérdező kommentje:
a még nem fáj igazán-ra reflektálva: panaszkodni panaszkodom ,de nem igaz, hogy semmit sem tettem, mert azért elköltöztem és letiltottuk egymást, szóval fél-próbálkozásnak ez szerintem elmegy. Nyilván határozottabbnak kéne lennem, csak azt nem tudom, milyen fizikai tettel hozzam rendbe/ellensúlyozzam, hogy ennyire ragaszkodunk egymáshoz és hiányzik a sok szép közös dolog, kötődöm hozzá... Mert ez az érzéseimben, fejemben van állandóan és nagyon megnehezíti.
2018. ápr. 3. 13:01
 10/14 anonim ***** válasza:

Ket dolgot tehetsz.

Az egyik az, hogy belatod, nincs ertelme ennek a kapcsolatnak, tobb a rossz mint a jo es ez nem vezet sehova. Igy jovotok se lesz, csaladot ilyen bizonytalanra nem is lehet epiteni. Vagy talan ilyen eletet akarsz magadnak? A jovobeli gyerekeidnek? Ha majd szeretnel..

Nem hiszem. Elkell engedned, fajni fog igen, szenvedni fogsz, talan ures leszel, maganyos, es nem latod ertelmet az eletednek nelkule. Sirva kellsz majd, sirva fekszel, rola almodsz..

De, idovel elfelejted, halvanyodni fog az az erzes amit most erzel iranta, lehet, hogy tobbe igy nem fogsz tudni szeretni senkit, mint ot, az is lehet jon majd valaki akit megjobban es tenyleg boldog leszel.


A masik lehetoseg... Ami nagyon nehez nehezebb mint az, hogy elengeded.

Megkell valtoznod, tenyleg!

Nem egy-két napra, vagy hetre, hanem veglegesen. Ha annyira szereted azt a ferfit, akkor kepes leszel valtozni.

Tudnod kell elfogadni az o hibait, mert az nem biztos, hogy o valtozna, szeresd ugy amilyen. Nagyon nehez, mert sok fajdalommal jar.

Talan meg annyit tehetsz, hogy, mindketten belatjatok a hibaitokat, oszinten elmondjatok a masiknak, es ha eros a szerelmetek, mindketten akarjatok a masikat, akkor ezeket a hibakat kijavitjatok kozosen.

Sok sikert!

2018. ápr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!