Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás után barátság és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után barátság és újra együtt lehetséges? Hogyan kezeljem? Segítségre van szükségem!

Figyelt kérdés

10 év kapcsolat után párom szakított velem. A sztori bonyolult.

Párom évek óta egy pszichésen is nehezen viselhető betegséggel küzd, de hála a kezeléseknek már 90%-ban rendbe jött. A betegsége engem lelkileg megviselt, mert a viselkedése sokszor hideg volt, hónapokig hozzám se ért, került, kihúzta magát a családi és baráti programo alól.


Már azt hittem teljesen kijöttünk belőle, és minden egyre jobb volt, kezdtem újra boldog lenni, mikor hirtelen visszaesett, a viselkedésével kiidegelt és elment a szüleihez pihenni, majd szakított velem az alábbi kommentekkel:

-Nagyon tetszem neki, és neki borzasztó volt, hogy nem tud velem szexelni pedig én közeledtem,

- 10 év sok idő, nem akar tőlem eltávolodni, barátként szeretne maradni

- Rendbe szeretne jönni, nyugit szeretne és úgy nem megy h egymás idegeire megyünk közben.

- Különköltöztünk, de néha hívjam át vacsira és majd ő is áthív

- A befizetett welnesshétvége menjünk el

- a Közös programjainkra menjünk továbbra is.

- Haza utazni szüleinkhez menjünk együtt továbbra is

- Ha külön vagyunk és újra megtaláljuk a másikban amit szeretünk össze is jöhetünk ismét.

- A betegsége előtt ő is ugyanúgy szeretett volna gyereket, mint én.


Most 30 évesek vagyunk. Én 10 év alatt ugyanúgy imádom, teljesen megöl a távolság és a szakítás. És ott a remény hogy újra együtt mint régen.

Szakítás után még a közös albiban aludt velem, szeretgetett és vigasztalt, kedvesebb volt mint az utóbbi időben valamikor. A szakítástól teljesen megnyugodott és jobban érezte magát, végre tudott jó étvággyal enni, ami hetek óta nem ment már neki.

Most fordult a kocka, én nem tudok enni, aludni, és éjszakákat nappalokat sírok végig napok óta, amikor épp senki nincs velem. Éjszakáig bulizok minden nap és sportolok hogy ne gondolkozzak, de étkezésekkor és reggelente mindig padlóra vágom.


És 2 nap múlva lett volna a közös költözés egy új albiba, ahová már csak egyedül megyek.


Mit tegyek, hogyan kezeljem? Én szeretem és szeretném ha rendbe jönne és újra együtt lennénk.

Hogyan viselkedjek? Szüneteltessem az üzenetváltásokat, tarsak távolságot, felejtsem el?

Ha jön költözéskor a cuccaiért és segít nekem átköltözni akkor próbáljak a kedvére tenni, legyek olyan kedves ami jönne belülről vagy legyek hűvös?

Hogyan tudnám/lehetséges-e visszacsábítani, rádöbbenteni arra hogy a mi szerelmünknél erősebb kötelék nincs a világon és ő akarjon visszahódítani? És értem akarjon meggyógyulni, és nekem akarjon örömet szerezni minél hamarabb?

Köszönöm a segítséget!



2018. máj. 1. 09:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
És Te egy ilyen labilis emberrel akarsz gyereket vállalni... szerencsétlen gyerek.
2018. máj. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Akkor mondja azt, hogy időt szeretne, hogy ismét visszataláljatok egymáshoz. Ne szakítson... Részemről a szakítás végleges, ezt viszont le lehet úgy kommunikálni, hogy mindketten pozitívan gyertek ki belőle és a kapcsolatotok javára váljon.

Én alapvetően nem tartom normálisnak ezt a lelki csapongást. Azt gondolom egy bizonytalan emberre nem lehet jövőt építeni. Mit csinálsz, ha a következő hullám akkor jön, amikor otthon vagy a 3 hónapos babátokkal, 1 hete nem mostál hajat, 3 hónapja nem aludtad ki magad, a babátok hasfájós, rengeteg sír, a te idegeid amúgy is nullán és akkor még jön ő is a hülyeségével.

Egy kapcsolat problémája két ember problémája, nem csak az övé. 10 éve vagytok együtt, ennyi idő alatt már meg kellett volna tanultok kommunikálni egymással, meg kellett volna tanulnotok kezelni a problémáitokat.


Oké, tegyük fel elmentetek egymás mellett, sok a felgyülemlett sérelem. Le kell ülni és meg kell beszélni hogyan tovább. Együtt akarjátok folytatni, vagy külön. Ha együtt, akkor is költözzön el két hétre, ha van rá lehetősége, gondolja végig az életét, fújjatok egyet mindketten. Ez idő alatt ne is tartsátok egymással a kapcsolatot. Gondolkozzatok. Majd térjetek vissza egymáshoz, beszélgessetek egy nagyot, tanuljatok az esetből és folytassátok együtt tovább.

A se veled, se nélküled stílusnak, amit ő szeretne, az ég világon semmi értelme nincsen.

2018. máj. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!