Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Egy bántalmazó kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy bántalmazó kapcsolatban szerzett lelki sebek begyógyulnak valaha?

Figyelt kérdés

Egy hónapja hagytam ott, nem voltunk együtt sok időt, viszonylag hamar kiderült az illetőről, hogy mentálisan sérült, ahogy egyre szaporodtak a lelki zsarolások és bántó megjegyzései. Általában azt éreztette mekkora nulla vagyok, ugyanakkor teljesen rám telepedett, manipulált, próbált a barátaim ellen hangolni, szóval a szokásos...meg is ütött, melynek nyomát örökre viselni fogom. Erőszakoskodott is.

Nem törtem össze teljesen, sőt, amióta eltakarodott az életemből jobban vagyok. Viszont elkezdtem rettegni a férfiaktól, a párkapcsolat puszta említésétől émelyegni kezdek. Ha valaki megnéz az utcán összehúzom magam és fintorogni kezdek. Úgy érzem hogy ez akkora csalódás számomra és a párkapcsolatokba vetett hitemet alapjaiban rombolta szét, hogy lehet soha többet nem fogok tudni megnyílni és közel engedni magamhoz valakit. Nyilván vágyok egy szerető, gondoskodó társra, de félek hogy megint megismétlődik ez az egész borzalom.

Tudom, hogy friss az élmény, de annyira bizalmatlanul tekintek az egészre, hogy lehet soha nem fogok továbblépni..előfordulhat, hogy egy ilyen eset után nem jön rendbe az ember? Kihez fordulhatnék segítségért? Történt valakivel hasonló, s amennyiben igen hogyan engedte el?



2018. máj. 5. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ugy gondolj ra, hogy hosszutavom csak erosodtel ebbol a tapasztalatbol, mert most mar azonnal ki fogod szurni, ha hagyni kell az illetot a francba. Szoval, hidd el, barki is lesz a kovetkezo ot alaposan meg fogod valogatni es pont ezert sokkal jobb kapcsolat lesz :) tul leszel rajta!
2018. máj. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még friss,de rendbe fogsz jönni.Tekintsd ezt tanulópénznek amiből tanultál,jobban ki tudod majd szűrni milyen jellemű emberre van szükséged,mivel ismered már az intő jeleket.Ne lovald bele magadat ebbe a témába,foglalkozz új dolgokkal,életed építésén.Nem kell most neked új kapcsolat.
2018. máj. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 17-20 eves koromban volt egy bántalmazó kapcsolatom. Nekem egy másik szerelem hozta meg az onbizalam es úgy sikerült kirakni. Azóta eltelt 6 év és csak azért verem a fejem a falba, hogy miért nem léptem előbb.


Ilyen állapotban nem is érdemes ismerkedni.

Nekem az segített, hogy kituztem magamnak célokat, amiket vele esélytelen lett volna megcsinálni.

2018. máj. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, én 10 éve vetettem véget egy ilyen kapcsolatnak, de a mai napig eszembe jutnak a régi dolgok,pedig 9 éve boldog vagyok egy mondhatni tökéletes férfival.

Csak az tud segíteni, ha újra és újra átrágod magad a történteken, próbáld megérteni, pontosan mi történt akkor, próbálj megbocsátani, tanulj a hibáidból, gondolj rá úgy, mint egy beteg emberre. Ismerkedj, bízz abban, hogy te már ismered azokat a jeleket, amiket nem szabad figyelmen kívül hagyni és legyél bátor lelépni, ha kell. Minél többször átrágod magadban a történteket, annál több dolog fog leesni. Ne beszélgess erről pszichológuson kívül senkivel, mert ezt senki sem értheti meg, aki nem tapasztalta és téged fognak hibáztatni mindenért.

2018. máj. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, több időbe telik, és a jövőben sokkal óvatosabb leszel, de be fog gyógyulni a lelki sebed, csak előre tekints, és légy fontos magadnak.
2018. máj. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a baj a nők többségével, hogy túl sokat várnak és maradnak benne a bántalmazó kapcsolatokban. Ezért lesz ennyi lelki sérült nő, akik hiába találják meg a megfelelő partnert, képtelenek teljes kapcsolatra.. vagy csak sokára lesznek képesek, teljes életet élni. Persze a hiba oroszlán részét, az a büdös gyökér követi el, akik bántalmazzák a náluk jóval gyengébb nőket. Azért mert egy életképtelen csicska, és ahhoz már nincs elég töke, h a saját súlycsoportjából nézzen ellenfelet, akivel keménykedhet. Lehet ez esetben kicsit nagyobb ellenálásba ütközni és véletlen összekócólnák a fogsorát.. Ami az írót illeti, nem értem miért vártál míg maradandó nyoma lett? Gondolom akkor ököllel ütött. És ha láttad a jeleket, mert feltételezem nem ütéssel és eröszakoskodással kezdődött, akkor miért kellett ezt megvárni?
2018. jún. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó:


Ugyan nem nekem szegezted a kérdést de válaszolnék rá, mivel érintett vagyok. 2 évet voltam bántalmazott kapcsolatban és pár napja sikerült belőle végleg elmenekülnöm szóval eléggé friss a dolog. Az az igazság, hogy az elején még mindenkinél ott az a bizonyos rózsaszín köd, ezért elnézőbbek az emberek a másik hibájaival szemben. Ez egy normális kapcsolatban is így van. Namármost az a szerencsétlen lány totál szerelmes és azt hiszi a párja csak túlfélti de hát ebből mi baj lehetne? Gondolja ő. Majd szép lassan ez már olyan megszokottá válik, féltékenykedik de semmi több sőt! eddigre már meghittebb a kapcsolat egyre több minden derül ki a másik múltjából, hogy mennyi sz.r érte és végülis összeáll a kép. Amikor viszont eljön az első fizikai és leki terror addigra már általában jól ismered a másikat és akkora sokként ér ez a méltatlan helyzet, amibe belekerülték és annyira idegen és romboló, hogy a gyors ám nem egészséges utat választod, te magad keresed rá a mentségeket, hogy miért történt ez így, ahogy. Pl. te is hülye voltál, te kezdted a vitát, te idegesítetted fel mégjobban stb. Az önbizalmad persze szép lassan a béka segge alatt így elhiszed, hogy te ezt érdemled és már kész is az ördögi kör, amiből kimászni csak ritkán sikerül időben és minden szakaszában baromi nagy lélekjelenlét kell.

2018. jún. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!