Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogy vegyem rá magam a szakítá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vegyem rá magam a szakításra?

Figyelt kérdés

Tudom, furán hangzik a kérdés, de jelenleg tényleg segítségre lenne szükségem.A barátommal eddig nagyon jól megvoltunk, tényleg egy ideális pasi számomra, szeretem, azonban a nagyobb stresszhelyzetekben kicsit megváltozik...

Teljesen kifordul magából. Hirtelen nem keres napokig, hirtelen mindenért engem hibáztat ha neki valami nem megy, nagyon durván...

Ha felhívom nem veszi fel, nem nézi meg amit írok, pedig azt sem tudom mi van.Mit csináltam egyáltalán. Aztán eltelik pár nap, kicsit megutálom, és lesz@rom. Persze ezután könyörög, hogy ne haragudjak, csak ideges volt, emiatt viselkedett így velem. Szeretem. Megbocsátok. Ez megtörténik még 5x ebben az évben, egyre gyakrabban. Érettségizők vagyunk, jövőhéten szóbeli. Megint eltűnt, veszekszik velem hetek óta, pedig alapból nagyon jó páros vagyunk, tényleg. Ilyenkor bekattan. Ignorál, és nem érdekli mi van velem, nem érdekli a kapcsolatunk, nem akar találkozni sem a tanulás miatt, de bulizni elment. Szóval értitek...

Szánalmasnak érzem magam, hogy ezek után is az ő kezében van a döntés, hogy együtt maradunk-e vagy sem, mert én túlságosan szeretem ahhoz, hogy szakítsak vele, de ESKÜSZÖM az agyam akarja!

Nagyon akarok szakítani velem, mert tudom, hogy ez nem normális! Kikészített.Nem tudtam tanulni sem, enni sem. Kérlek titeket, segítsetek valahogy észhez téríteni, mert én már nem bírom.

Mi a legjobb mód arra, hogy logikusan döntsek? Szerintetek meg lehet bocsátani azt ha valaki hosszú ideig rosszul bánik veletek? Ti mit csinálnátok, ha utána könyörögne?

Sajnálom ha sok kérdés egyszerre, de kezdek elveszni...

19/L

2,5 év



2018. jún. 18. 10:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*vele

+ most megyünk egyetemre, tehát nem tudnám elviselni a dühkitöréseit vizsgaidőszakban...

2018. jún. 18. 10:47
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

tudatosítsd magadban, hogy így, ebben a kapcsolatban csak magadat rombolod..

erre nem mentség az, hogy ideges volt... töltse ki máson az agresszióit, ne rajtad (akit elvileg szeret)

túl sok esélyt kapott már tőled, nem érdemled meg.

olvasva amit írtál, nem sok jövője van a kapcsolatnak, és így, hogy még tanulni sem tudsz.. mi lesz később?

én is most érettsegizek, barátommal több mint egy hete nem találkoztunk közös megegyezés alapján, hogy mindenki tudjon tanulni nyugodtan, de minden nap többször is eszélünk.

Monnd meg a párodnak hogy TE fontosabb vagy, a jövődről van szó, amit ő csak rombol.

19/L

2018. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy hatásos dolog: fogj el ürrs lapot és írd le ezt mind. Teljesen tárgyilagosan pontokba szedve (őt nem mentegetve!!) írd le minden rossz tulajdonságát és mindazt ami neked rosszul esik. A listát gyakran nézd át és folyamatosan "sokkold" magadat. Vésd az eszedbe,hogy ő rossz hatással van a lelkedre.

Ezen kívül próbáld meg te is ignorálni. Egy ideig (szóbeli végéig) ne is kommunikálj vele. Kérj szünetet amíg meg nem keményíted magad a szakításhoz. Mindig legyen nálad a lista és sose hagyd,hogy elérjen.

Amikor szakítani akarsz aznap találkozzatok. Mond meg neki tisztán és világosan,hogy mi a problémád. Ha kérdése van tegye fel,de aztán sürgősen hagyd is ott. Semmi érzelmi összeborulást ne engedj!

2018. jún. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudom fiatal vagy még, meg naiv, azt hiszed hogy bármi is változni fog, jobb lesz, stb....sajnos nem lesz... Sőtt csak roszabb. Nem egy tündérmesében élünk ahol egy csapásra a rossz ember megjavul...


"pedig alapból nagyon jó páros vagyunk"

Mindenki ezzel a baromsággal próbálja nyugtatni magát...


Tudod egy jó párkapcsolat nem úgy működik hogy ha szar kedvem van vagy stresszes vagyok, akkor azt a másikon töltöm ki. Sőtt alap esetben nem szabad ezt a feszültséget más embereken levezetni, sem szülőkön dem barátokon, sem ismeretleneken.


Egy régi tanárom mondása volt hogy mindenki a saját életének, szerencséjének a kovácsa. Ha te képes vagy változtatni, akkor jobb lesz idővel. Ha nem vagy képes akkor pedig tűrnöd kell!

2018. jún. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ismerkedj mással! Olyannal, akivel nem lehet komoly, de kirángat a kapcsolatodból.
2018. jún. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is volt dolgom ilyen eltűnős pasival. Kiderült, hogy amikor duzzogott, akkor más lányok ápolgatták. Persze, tudom, a Te barátod biztos nem tenne ilyet, ő nem olyan. De képzeld el, milyen kínos lenne, ha az esküvő előtt durculna be. Te ott állsz talpig felcicomázva, kifizettetek egy vagyont, a vendégsereg vár, ő meg elérhetetlen. Vagy milyen szuper lesz, ha beindul a szülésed, amikor ő éppen durcizik. Meg aztán lelép napokra, mert idegesíti a babasírás. Szerintem nagyon nem vagytok jó páros. Egy jó páros tagjai összetartanak a bajban, nem pedig egymásba marnak. Egy ilyen emberrel egy nyaralást sem mernék tervezni, nemhogy közös jövőt.
2018. jún. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy bántalmazó agresszív kapcsolat, ebbl alakulnak kia a kapcsolatfüggőségek.

Menekülj amíg lehet, mert később beragadsz.

2018. jún. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Elég gyér a stresszekezlési képessége a srácnak, itt az a baj. Ő úgy látja az egyedüli megoldást, ha "elmenekül", amíg lehiggad. Ha ő nem akar ezen változtatni, akkor keveset tudsz te tenni ennek érdekében. A legelső és legfontosabb az lenne, hogy ő ezt belássa és akarjon változtatni rajta. Utána közös erővel ki lehetne dolgozni azokat a stresszkezelési stratégiákat, amelyek segítenék őt.

Viszont nekem az a bajom a sztorival, hogy 18-19 évesek vagytok... ilyen fiatalon nem is csodálom, hogy így reagál, még eléggé tini, nem is látom őszintén esélyté arra, hogy érett felnőttként belássa a hibáját, arra számítok, hogy ha ezt így elmondod neki, inkább ordibálni fog veled és te leszel a hibás mindenért.


Nem tudom, egy próbát megér, de ha nem látsz változást, akkor neked kell eldöntened, hogy meddig tűröd ezt.


29n

2018. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem baromi jo,hogy mar ennyi idosen kepes vagy felismerni a szerelem ellenere is,hogy egy kapcsolat nem jo neked es lepni akarsz. Minel tovabb vagytok egyutt,annal nagyobb kart fog okozni neked a parod az eletedben. Probalj arra a fajdalomra koncentralni,amit ilyenkor okoz neked. Ha ezt most sikerul meglepned,kesobb mar sokkal konnyebb lesz megszabadulnod barmilyen rossz kapcsolattol es megtalalni a megfelelo tarsat. Az elso nagy szakitas mindig a legnehezebb.
2018. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
1 Vagy drog. 2 Vagy másik csaj.. 3 Vagy szimplán letoj,és néha ha nincs jobb használatra jo vagy,hézagtöltőnek,szamárnak lo helyett. 4 Vagy direkt etszi h lenyomjon a béka feneke alá h senkinek érezd magad akit csak ő tart életben a morzsáival.. Szabadon Választhatsz melyik verzio a szimpi. Hagyd el.. Ez rég nem párkapcsolat..
2018. jún. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!