Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítottunk, de a volt párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottunk, de a volt párom nem fogadja el a pénzt?

Figyelt kérdés

7 év együttélés alatt megtörtént a ciki helyzet. Munkanélküli lettem. Ugyan tartalékom volt, de abból 1-2 hónapig húztam volna csak ki(külön kasszások vagyunk, de sokszor volt átfedés). Ő viszont zokszó nélkül fizetett minden költséget. Kaja+albi+rezsi. Így 1 évig is eltartottként éltem.

Miután lett munkám és rendeződött az anyagi helyzetem, félrelaktam pénzt kb. olyan tételben amit ő rám költött ez idő alatt, hogyha ő lesz mondjuk munka nélkül vagy bármi nagyobb kiadás lesz, akkor "visszafizessem". Most viszont hogy elértünk a kapcsolatunk végére, nem tudom ilyen formában viszonozni az akkoriakat. Így egy összegbe odaakartam adni neki. Ő viszont nem fogadja el. Nemsokára vesz egy régi házat, annak a renoválására vagy berendezésére simán elkölthetné. (mi albiba éltünk együtt)

Mindenképp neki akarom adni azt a pénzt, hiszen az övé. Már gondoltam, hogy a szülein keresztül adom neki, bár akkor azt el kéne magyaráznom, hogy ő tartott el (erről senki nem tud) és kellemetlen lenne. De már az is megfordult a fejemben, hogy az új barátnőjével beszéljek, hátha meg tudja győzni (de nem szívesen beszélnék vele sem, érzelmi okokból).

Szóval nem tudom mitévő legyek. Csak utaljam át?


2018. jún. 20. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Barhogy juttatod el...komolyan,igy ismeretlenul is tisztellek mindkettotoket. Respect.
2018. jún. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Parkapcsolatban eltetek. Nem egy idegen senki volt, egy lakotars neked (bar a kerdesed alapjan neked inkabb az lehetett o). Egy parkapcsolatban pedig teljesen alap, hogy ha helyzet van, akkor megoldjuk együtt, es utana nem tartjuk a markunknak mint egy szarrago. Ezt a volt parod tudja is. Szoval, max. koszond meg, de penzt ne akarj ratukmalni, ha mar egyszer nemet mondott.
2018. jún. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég kényes helyzet.. de szerintem a volt párod úgy van vele akkor azt a pénzt rád költötte mivel együtt voltatok ez a kapcsolat lényege hogy jóban rosszban együtt. Tehát azt ő nem várja el tőled hogy vissza kapja. Ezért nem fogadja el. A jelenlegi párjától ne kérj semmit hogy fogadja el ő helyette stb mert csak tüzet szítanál. Inkább hagyd annyiban tedd félre azt a pénzt hátha tényleg lesz olyan amikor vkinek segíteni tudsz ha tényleg arra szánod azt a pénzt. 🙂
2018. jún. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért akkoriban amikor ez a dolog történt akkor nem kerestünk fényesen. Tehát majdnem fillére kiszámoltunk mindent. Én a kaján spóroltam sokat, megtanultam alap élelmiszereket készíteni (felvágott, kenyér, sajt) és így nem fulladtunk bele (nagyon drága volt az albi, pedig nem valami csili-vili hely, szerény körülmények között éltünk). Én otthon vezettem a háztartást és takarékoskodtam. Ennyit segítettem be.

De mindig is bántott ez a helyzet. Lehet, hogy ő nem szarrágó, de mégis megéreztük ezt a dolgot. Így én eltökéltem, hogy ezt vissza fogom neki fizetni valamikor.

Azért hogy én akkor nem munkába mentem, a tartalékaim belepumpáltam nyelviskolába. Nélküle ezt nem tehettem meg volna.

Szóval jó lenne ha elfogadná a pénzt, mert így megöl a lelkiismeret furdalás :(

2018. jún. 20. 20:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tehetsz semmit el kell fogadnod a döntését és kész. A büszkesége nem engedi és amúgy is meg mindig tartja a szabály azt hogy jóban rosszban.. igen ti úgymond rosszabb rosszban voltatok mikor együtt voltatok akkor de attól még ugyanúgy el az hogy a parodert ezt úgy is meg kell tenned hogy ha úgy van eltartod amíg nem talál munkát. Ennyi.
2018. jún. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bence_ ***** válasza:

Ez a normális, hogy bajban segíted a másikat. Ettől felnőtt párkapcsolat.

Legyetek magatokra büszkék.

Szüleinek is nyugodtan odaadhatod, utald át neki.

2018. jún. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó.. most már nincsenek kapcsolatban így már nem kéne segítenie mivel nincs hozza koze. És így nem lenne jó döntés.
2018. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kései Sirató ***** válasza:
Küldd el neki postán, ennyi az egész.
2018. jún. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Láthatóan mást gondoltatok párkapcsolat lényegéről, szóval nem is csoda a szakítás. De még így utólag minek erőszakoskodsz vele? Megmondta hogy nem akarja azt a pénzt.
2018. jún. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!