Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Teljelsen összeomlik körülötte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljelsen összeomlik körülöttem minden, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy klisés kérdés és tudom, hogy helyttem nem tudjátok megoldani, de azért leírom és megköszönöm az észrevételeket. 23 éves vagyok, harmadéves joghallgató, vannak barátaim, van egy jó munkakelyem suli mellett, volt egy csodálatos párkapcsolatom. A párkapcsolat kicsit több, mint 6 éve kezdődött. Igazi szerelem volt. Iszonyú megértő fiú, baromi helyes, okos, intelligens, mindenkivel jól kijön, egyszerűen álompár. A kapcsolatunkat megviselte sok dolog, többek közt a féltékenykedésem, féltésem, illetve az ő oldaláról is jópár dolog (különböző pszichedelikumok fogyasztása pl.), de nem gondoltam, hogy ebből gond lesz. Egy éve viszont előjött azzal, hogy más tetszik neki. Én teljesen kiborultam, vele képzeltem el a jövőmet, házasság, gyerekek,öregkor.. És akkor minden felborult. Jópár iszonyú nehéz hónap után úgy tűnt, hogy rendeződnek a dolgok, egészen most augusztusig, mikor is minden visszatért a tavalyi kerékvágásba. Nem jó a családi életem, bár még mindig itthon lakok az egyetem miatt. Apukám alkoholista és igazából én is iszom, mióta ez a helyzet fennáll. Borzasztóan érzem magam de nem tudok hogy megbirkózni ezzel. Fiatal vagyok, sokak szerint szép és okos, de én egyszerűen nem akarok mást. És folyamatosan úgy érzem, hogy ez a kapcsolat halálra van ítélve, én is egyre mélyebbre zuhanok (alkohol), illetve nem halad előre az egész. Szerintetek 23 évesen, ha úgy érzem, hogy már megtaláltam az igazit, aki vakószínűleg el fog hagyni, van még esélyem boldog életre?

2018. szept. 5. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Van. Ha hajlandó vagy változtatni a nézőpontodon és hozzáállásodon.


Abban meg tudlak érteni hogy az első komoly kapcsolatát az emberek mindig egy igazi, örök dologként kezelik... és kb ezzel is ölik meg az egészet. Mert pl. nincs tapasztalatod így nem tudod mikor jön el a pont amikor már külön utakon jártok. A rosszból is próbálsz ideált gyártani, megmagyarázni, ez miért csak egy kis gond.

Aztán amikor a másik megfulladt melletted vagy más írányba változott akkor összeomlik minden.


Számomra nincs olyan hogy igazi. Eleve elrendelés. Valaki akivel ha fos az élet akkor is együtt kell maradnom.

Nálad meg igen. Ezért nem látod most a szerencséd a szerencsétlenségben: most még bátran repülhetsz arra amerre neked tetszik. Nem köt fél élet hozzá. A vagyon, közös gyerekek. Nem áldoztad fel a fiatalságod egy olyan ember mellett aki nem tartana ki melletted. Ez baromi nagy szerencse. Akkor hogy keseregnél ha 2 gyerekkel hagyna ott! Vagyon megosztás, elrepült fiatalság.

A legszebb éveid visszakaptad. Esélyt egy újra egy jobbra. Hogy megtaláld azt aki tényleg jó neked akihez nem kell ennyi kompromisszum és mentegetned mert nem működik a dolog.


Az alkohol meg nem vicc. A függőség sajnos örökölhető. Vannak emberek akik hajlamosabbak az alkoholizmura. Ne vedd félválról!


Ügyes, értelmes lánynak tűnsz! Lehet hogy most azt érzed minden ajtó szép lassan bezárul, de vedd észre hogy ahol bezárult egy máshol kinyílt egy. Elveszett valami de nyertél is valamit. És figyelj oda az alkoholra! Ne tedd tönkre az életed még el sem kezdődött!

2018. szept. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engedd el őt. Van ilyen, hogy két ember kapcsolata lejár. Meggyászolod és utána lesz esélyed boldogságra, csak azt ne csináld, amit sokan, hogy lejjebb adják és belemenekülnek egy nem szerelmi kapcsolatba. Én 29 éves koromig soha nem voltam viszonzottan szerelmes. Szóval nem vagy elkésve egyáltalán.
2018. szept. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

azt mondod okos vagy, de mégsem.


ha egy nő okos, akkor nem alázza meg magát azzal, hogy olyanba kapaszkodik, aki már nem kér belőle.


az önbecsülésed, a tartásod, a büszkeséged, a méltóságos... nem tudom, ezek a szavak mondanak-e, jelentenek-e neked valamit?


nem absztrakt fogalmak, hanem eleven attribútumok, és egy nőnek ezeket használja, ápolnia, védenie kell.


nem megyek bele, és nem maradok benne olyan helyzetekbe(n), amelyek kikezdhetik a női és emberi méltóságomat.


ez pedig egy ilyen helyzet, amiben vagy.


te kapaszkodsz valamilyen illúzióba, és ezzel a pasival képzeled a jövőt, de ő már rég továbblépett érzelmileg-.lelkileg, és szerintem fizikailag is távolódna már.


még csak nem is haragudhatsz rá, mert megmondta kerekperec, hogy már mást szeret.


ez így korrekt, sokan nem mondják meg, hanem csak megcsalják a tásukat, és alakoskodnak othon, hogy minden rendben.


már több mint 6 éve vagytok együtt, nagyon fiatalon kerültetek össze, ilyenkor agyobb az esély a szétválásra, kevés pár éli le együtt az életét manapság azok közül, akik tizenévesen jöttek össze.


a piálást fejezd be, ha okos vagy, tudod miért mondom, ez maladaptív copingstratégia, semmit nem fog megoldani.


koncentrálj a sulira, a munkádra, a fiúddal zárd le a kapcsolatot, és 23 évesen hidd már el nekem, nem utoljára törték össze a szíved.


jön majd új szerelem, új bánat.


most tanulod az életet.

2018. szept. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most nagyon profán leszek,ezért ne hari: van fogalmad arról, mennyire jó érzés lesz egy másik f.a.s.z.t kézbe venni,magadba fogadni 6 év után?! Tudom,nehéz nagyon.Én az első szerelmemtől 10 év után váltam el.A fiam anyjátol 2 év után, de az sem volt könnyebb. De valahogy mindig jött utána más, akivel boldog lettem.Ezt kívánom Neked is,fiatal vagy,előtted van még minden.A piával meg óvatosan, nem illik egy nőhöz eleve a tajk p..a részegségig történő ivás.
2018. szept. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is szedd össze magad, a hozzáállásod komoly változtatásokat kíván.

Belelovalltad magad egy illúzióba, hogy ő az igazi, és együtt fogtok megöregedni, és most hogy ez változni látszik, nem vagy hajlandó elfogadni. Ő nem az igazi, hanem csak az első nagy szerelem. Nem könnyű elengedni persze, de van amit meg kell tennünk, még ha akkor rossz is. Fiatal vagy, meg jóformán csak most kezdődik az életed. 17 voltál mikor összejöttetek. Már írták előttem is, és igaz, a tini szerelmek nem tartanam sírig. Nem is az a "dolguk". Ezért nem is szabad elkönyvelni "igazinak", jóformán még nincs is tapasztalatod a párkapcsolatok terén.

Enged el ezt a fiút, nem érdemes foggal körömmel kapaszkodni belé, ha ő már menni akar. Lehet, hogy már te se szereted, csak annyira az illúziód megszállottja vagy, hogy észre sem veszed.

Szóval ne traktáld magad tovább ezzel a baromsággal, hogy ő az igazi, mert marhára nem az! Arra gondolj, hogy az életed egy szakasza most lezárul, és egy új kezdődik. Új ismeretségek, új szerelmek, sokkal izgibb lesz.

A piázást meg nagyon gyorsan hagyd abba. Semmit nem old meg, csak tovább rombol.

2018. szept. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
.
2018. szept. 7. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!