Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Megvertem a párom. Valaha fel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megvertem a párom. Valaha fel fogom tudni ezt dolgozni?

Figyelt kérdés

Nagyon csúnyán bánt velem, többször megütött/megvert, féltékeny és erőszakos volt és én ahelyett, hogy elhagytam volna olyanná változtam amilyen ő volt. Pontosan ugyan olyan undorító ember lettem. Ő egy nagyon sérült ember. Az apja végig verte gyerekkoraban és én segíteni akartam neki és egy szebb életet biztosítani, erre ezt tette velem. Már szakitottam, és azt hallom vissza, hogy én tettem tönkre őt. Tudom, hogy nincs mentség a tettemre. Ha eszembejut képes vagyok konkrétan elhányni magam, saját magamtól. Voltam pszichologusnal, aki azt mondta, hogy bár tényleg okosabb dolog lett volna az első agressziv megnyilvanulasa után otthagyni, de ha már nem tettem normális, hogy ezt valtotta ki belőlem. De nem, ez semmikeppen sem normális...

Látom magam előtt, olyan volt, mint egy kisgyerek, sokat sírt, sokszor csak bújt és rettegett és attól is lett ilyen agresszív. Nem bírom elviselni, hogy ezt tettem.

Ő a férfi én a nő, de ennek sincs jelentősége, mert simán neki tudtam menni.


2018. szept. 17. 13:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Erre ezt tettem vele*
2018. szept. 17. 13:13
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, most valaki vagy agresszívé változik, ha erős személyiség, vagy alárendelt papucs marad. A papucson könnyű uralkodni, de mivel te nem vagy az, ezért olyanná váltál mint ő, mert vele maradtál.


Egyébként ő kért meg rá, hogy segíts neki? Nem. Te játszottad is a jótét lelket, hogy azt hitted, hogy majd megmenthetsz egy embert, úgy, hogy ő nem is akart megmenekülni.


A pszichológusnak igaza van. Járj tovább hozzá, hogy fel tudd idővel dolgozni. Gondolom a tetted önvédelem volt, nem? Akkor meg? Vagy egyszer csak fogtad magad és lekevertél neki egy pofont?

2018. szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem önvédelem volt, egy idő után ő már "csak" ritkábban ütött meg. Azt mondta, hogy nagyon meg akar változni és én is úgy láttam.

Viszont amikor féltékeny volt, akkor elhordott mindenfele selejt kuvanak ellökött magától, otthagyott, hogy undorodik tőlem (pedig nem volt rá oka,de neki az is baj volt ha a legjobb barátnőmmel találkoztam). Aztán már egyáltalán nem is foglalkozott velem csak hisztizett és igen volt olyan hogy már annyira osszegyultek bennem a dolgok hogy csak ütöttem.

2018. szept. 17. 13:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Sose bánd, az emberből néha a folyamatos feszültség kihoz olyan reakciókat, amik ki irracionálisnak tűnik normál esetben... Max megpróbálsz belőle tanulni...
2018. szept. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy még ő legyen az áldozat. Kérdező, szerintem abba gondolj bele, hogy a volt párod SOHA nem érzett bűntudatot azért, ahogy veled bánt, ő nem undorodik a saját viselkedésétől és nem sajnál téged. Szerinte neki ehhez van joga, hogy téged bántson, tönkretegyen lelkileg és fizikailag is, de ha róla van szó, akkor ő egy sérült, szerencsétlen ember, aki nem érdemelte azt, hogy te így bánj vele. Érzed a kettős mércét?


Valóban kínzó érzés lehet az, hogy ilyen reakciót váltott ki belőled és ilyenné váltál, de ezen lehet dolgozni. Szakemberrel is. Ez nem te vagy, nem a te személyed az agresszív, hanem a válaszreakciód. Ez csak egy viselkedés, amitől lehet szabadulni. Ne legyél ennyire szigorú önmagaddal. Viszont fogadd el, hogy itt te voltál az áldozat, és nem ő. Ha ezzel szembe tudsz nézni, magadnak is meg tudsz majd bocsátani. Ezek a gondolatok nagyon károsak, ne magyarázd be magadnak, hogy meg tudtad volna őt menteni, de sajnos elrontottad. Nem rajtad múlt. Örülj, hogy megszabadultál tőle.

2018. szept. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Sosem fogom tudni megérteni,hogy mi értelme van egy ilyen kapcsolatnak?

Ahogy a pszichológus is mondja, de szakember se kell hozzá, logikus, megüt egyszer, megüt kétszer, el kell hagyni, ez már nem lehet hirtelen felindulásból.


Szerintem Te az egész kapcsolatot nem tudod feldolgozni, nem csak kizárólag az Általad leírt részét.

Mert gondolom azt se volt egyszerű elviselni amikor Ő verbálisan/fizikailag bántalmazott.

És ezt bizonyára nem sírva tette...

2018. szept. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted hogy visszaadtam neki. Ne foglalkozz azzal hogy mit híresztel. Te tudod az igazságot.
2019. jan. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!