Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Jogosan esik ez rosszul?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan esik ez rosszul?

Figyelt kérdés

A volt barátommal kb. 2 hónapja szakítottunk közös megegyezéssel. Eléggé rossz passzban voltunk mindketten és igazából csak egy pillanatnyi döntés miatt történt, egyikünk sem akarta igazán; a volt barátom különösen le volt törve és azt mondta, hogy még mindig szeret. Azt mondtam neki, hogy ha már ilyen értelemben nem passzoltunk egymáshoz, esetleg megpróbálhatnánk barátok lenni. Õ erre azt válaszolta, hogy annak nagyon örülne, de még nem áll arra készen, hogy újra csináljunk valamit kettesben, amit megértettem, ezért adtam neki idõt. Én igazából nagyon szerettem volna vele beszélni, fõleg arról a napról amikor szakítottunk, mert nekem ez valahogy eléggé befejezetlen volt. Sokat vártam, közben néha-néha írogattunk is egymással teljesen normálisan és még õ is mondta, hogy már tényleg újra kellene találkoznunk mert még mindig nagyon fontos vagyok neki és szívesen látna. Ez volt 2 hete. Aztán, szinte rögtön ezután a beszélgetés után, egy hétig semmit sem írt nekem, ami szokatlan volt, ezért rákérdeztem. Erre azt mondta, hogy újra van barátnõje, és õ nem rajong azért, ha az exével ír.

Eléggé furcsán érintett ez a hír, hiszen aligha 2 hónapja szakítottunk és nem adott nekem még egy esélyt sem, hogy megbeszéljem vele a dolgokat, amik egyszerūen még mindig bennem vannak. Lehetséges, hogy ilyen gyorsan továbblépett és már mást szeret? Én valamiért egy kicsit azon gondolkozom, hogy aki ilyen gyorsan túl tud lenni valakin, szerette-e az illetõt igazán. Róla mindig azt hittem, hogy tényleg szeretett, mert nagyon sokszor mondta és nagyon meg is viselte a szakítás (ahogy engem is). Jogosan esik nekem ez rosszul, vagy esetleg túlreagálom?



2018. nov. 12. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem már a szakítás előtt képbe került a másik lány. A "maradjunk barátok" arra volt jó, hogy ha mégse jött volna össze a másik csajjal, akkor vissza tud kullogni hozzád.
2018. nov. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen ertetlen volt a pasim exe is. Irogatott neki mindig. Egyszeruen nevetseges,h milyen sokaig futott utana.

A pasim meg megmondta,h ,ha szingli lenne,akkor se kene neki.

2018. nov. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy képben lett volna a másik lány korábban, 2 hónap azért nem éppen 2 nap, ennyi idő alatt simán megismerkedhetett valakivel, akivel elkezdett járogatni. Ez nem zárja ki, hogy ne szeretett volna, de azt igen, hogy van-e még esély az újrakezdésre. Ő már lezárta magában, és igazából a szakítás után ilyen hamar barátság még nagyon nehezen alakulhatna ki. Még pár hónap/év múlva esetleg.

Azt viszont még megteheted, hogy egy utolsót beszélsz vele, hogy megkönnyítsd a lezárást, és utána tiszteletben tartod az új életét nélküled.

2018. nov. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, azt még szerintem tisztáznom kell, hogy én nem akarok újra együtt lenni vele, azt meg is mondtam neki már amikor szakítottunk. Én csak nem akartam tõle elidegenedni, mert attól még õ nekem egy fontos személy volt az életemben.
2018. nov. 12. 17:49
 5/8 anonim válasza:

Ha valakivel szakít az ember, nehéz utána "csak jóban lenni"... az már utána sose olyan. Hosszú távon lehet nem sült volna el jól, lehet jobb is így.

És ha már kimondtátok a szakítást onnantól azt csinál amit akar...

Elhiszem, hogy kellemetlen, de szerintem neked is tovább kellene lépni és keresni valaki mást. Nem csak egy pótcselekményként, hanem egy igazi társat!

Sok sikert!

2018. nov. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értetten ezt a "2 hónap után már mással van akkor nem is szeretett igazán". Mikor együtt voltatok, akkor szeretett. Szakítottatok, miért is kéne továbbra is szeretnie téged. Ha minden jó lett volna, nem is szakítottatok volna.
2018. nov. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Figyelj,èn iszonyúan szerettem valakit,szinte belehaltam,mikor összevesztünk.Mègis megpróbáltam mással.Ez volt a legokosabb döntèsem.Már az a szemèly èrdekel,akivel akkor ismerkedtem,sőt,szeretem.A múlt csak visszahúz.A jelen az,ami szolgál ès èpít.A règi szerelmem nem becsült meg,de most nőnek èrezhetem magam.Ez egy óriási különbsèg.
2018. nov. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ennek a szakitás utáni "barátság" erőltetésnek semmi értelme. Ok, fontosak voltatok egymásnak, de úgy mint társ, szerelem. Nem mint barát. Nem is működik. Ilyenkor mindig az van a hátterben, hogy (legalább) az egyik még szeret, és reménykedik. Emiatt az "elengedés" is sokkal nehezebb. De ahogy mind a 2 fél túllép a dolgon, el is kopik a kapcsolattartás. Szóval ez a barátkozósdi annyit is ér. Csak megnyújtja lelkiekben egymás elengedését, szóval semmi haszna.

A szakítás körülményeit, az ezzel kapcsolatos érzeseket, gondolatokat akkor és ott kellett volna kivesézni. Hetekkel, hónapokkal később már teljesen felesleges feltépni a sebeket. Rossz, ha maradtak benned megválaszolatlan kérdések, de ezeket már ne akard feszegetni, senkinek nem lenne jó.

Az hogy mar barátnője van, nem jelenti, hogy nem szeretett. Lehet, hogy így könnyebb neki feldolgoznia, amolyan "kutyaharapást szőrével", vagy pont találkozott valakivel, aki felkeltette az érdeklődését. Mindegy is. Ezen mar ne rágódj. Koncentrálj inkább a tovább lépésre.

2018. nov. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!