Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakitsak vagy ne a pro...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakitsak vagy ne a pro kontra érvek alapján?

Figyelt kérdés

1 éves kapcsolat, ami nagyon jól indult. Most pedig nagy dilemmában vagyok. Tudom, hogy ez is elég felszínes lesz így, nyilván nem ismeritek a teljes szituációt, csak kíváncsi lennék az ezek alapján megfogalmazott véleményetekre. Összeírtam magamnak pár dolgot:


Együtt kell maradunk, mert : hiányozna, számíthatok rá, kiesnék a baráti társaságunkbol (mivel az ő legjobb barátai), ő neki egy biztos pont vagyok, ahogy ő nekem is, ha együtt maradunk, szeret engem, nem kéne az anyagiak miatt aggódnom később, ezermester, mindent meg tud javítani, oldani, nem szoktunk veszekedni, és lényegében bármit elmondhatok neki (csak nem szoktam, mert nem jön úgy a téma vele), ha szakitanek, félek, nem találnék senki jobbat


Szakítanunk kéne, mert:

Néha úgy érzem felszínes dolgokról beszélünk, nem érzem hogy inspirál, nem érzem hogy mellette jobb emberré válok, fejlődök. Sokszor unatkozom, ha együtt vagyunk, és sokszor frusztrált vagyok, mert nem tudok dönteni..

Néha azt érzem, nem tudok mellette önmagam lenni


Tudom hogy vannak rosszabb dolgok is, és lehet ezek olyan dolgok amiért nem kéne eldobni egy kapcsolatot, és még kéne beszélni, de valahogy soha nem áll rá a szám. KB 1 hónapja érzek így, és mindig el próbálom felhozni neki a témát, de aztán jól érzem vele magam, és inkább nem mondok semmit, mert lehet azzal tönkre tenném a kapcsolatot, nem úgy nézne rám. De aztán később mindig feltornek bennem ezek a dolgok. Ti ereztetek már ilyet?



2018. dec. 4. 16:57
 1/7 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok
2018. dec. 4. 16:58
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
ilyen hülyeségeken 40 évesen gondolkozzál, ne gyerekfejjel 22 évesen. szakits, még egy tonna kapcsolatod lesz mielőtt megállapodsz.
2018. dec. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van, de őszintén, nem nagyon vágyom arra hogy egy tonna kapcsolatom legyen :/
2018. dec. 4. 17:06
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Nézd, ha a szakítás gondolata már megvana a fejedben akkor lőttek az egésznek. Ha ennyire logikusan tudsz nézni egy kapcsolatot akkor semmi értelme. Ebből egyártelmű, hogy nem szereted a párod, ez pedig azt jelenti, hogy semmi értelme együtt lennetek.
2018. dec. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyeneken agyalsz, akkor azt jelenti, hogy nem vagy (eléggé) szerelmes belé. Szakíts.
2018. dec. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha lényegében bármit elmondhatsz neki, akkor finoman elmondhatod neki a félelmeidet is. Nem kell egyből felhozni a szakítás gondolatát, de ha őszintén megnyílnál neki, akkor lehet te is jobban azt éreznéd, hogy önmagad tudsz lenni mellette. Illetve az is lehet, hogy a párod is érzi, hogy valami nem stimmel, és így tudnátok rajta dolgozni. Ha még így sem látsz "javulást", akkor biztosabban tudsz dönteni a szakítás mellett.
2018. dec. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ÉszrevéteL:

1. A pro lista egy az egyben = egy jó baráttal.. Ez nem feltétlenül elég egy jó kapcsolathoz még, bár szép dolgok. De kevés.


2. Van egy "kis" önellentmondásos:

-" lényegében bármit elmondhatok neki"

- "Néha azt érzem, nem tudok mellette önmagam lenni" "indig el próbálom felhozni neki a témát, de.."


Szerintem a negatív lista pontok hangsúlyosabb dolgok.

A biztos pontnak érzem meg valójában csak a félelmed a változástól lényegében és próbálod magad győzködni.


Hosszú távon próbálj gondolkodni:

Hiszel abban, hogy az érzéseid, kételyeid elmúlnak és jól fogod magad érezni, mondjuk 3-5-10 év múlva? Vagy szeretnél évekig stagnálni ezekkel a hangokkal a fejedben, csak mert a másik a biztonság.


Valóban fel kéne hoznod a témát és beszélgetnetek, mert így nem igen fog ez változni. Eleve csak felszínes dolgokról beszélgettek, ez nem egy mély és igazi kapcsolat így. Kezd el hát!


Szerinted milyen kapcsolat az, ahol nem mered megosztani a gondolataidat, érzéseidet a másikkal? Ahol csak a felszínes dolgokról tudtok beszélgetni? Elárulom:ha ez valóban jó kapcsolat lenne, akkor nem jelentene problémát, és tudnátok erről beszélni.

2018. dec. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!