Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, hogy azért szakítasz mert rákbeteg lesz a párod és erre ő maga kér?

Figyelt kérdés

Szerintem erre nincs egyértelmű jó válasz és ezzel szembesültem én jómagam is.


1 évnyi kapcsolat után a barátnőmnél leukémiát diagnosztizáltak, még hozzá egy ritka veszélyes fajtát. A hír lesújtott, mert az se volt kizárt, hogy belehal (későn derült rá fény (az okokra, most nem szeretnék belemenni).

Barátnőm arra kért, hogy szakítsunk mert nem akarta hogy mindezt vele át kelljen éljem, látnom ahogy ő szenved, s mindeközben én tehetetlenül csak nézném. Közeli hozzátartozom meghalt mellrákban, ami borzasztóan megviselt és mivel 1,5 éven át napi szinten szembesültem ezzel tudtam, hogy újra nem bírnám ki. Főleg, úgy hogy a szóban forgó hozzátartozó már az angyalok között van.


Így elhagytam a barátnőmet, javarészt azért, hogy saját magam védjem (önző dolog lehet, de még egy ilyen kínnal nem tudtam volna együttélni).


Teljesen megszüntettük a kapcsolatot egymásközött. Azóta eltelt 5 év ő már kétszer legyőzte, de küzdelem nem ér véget nála úgy tűnik. Én viszont megházasodtam 2 éves kislány apukája lettem. Munkaterületén is életem sínen van.


Hát akkor kérdezem én, hogy miért kell ahhoz ragaszkodni, hogy betegség esetén is kitartson a másikfél mellett az életerős ember? Miért ez a társadalmilag elfogadott? Miért jobb teljesen tönkremenni érzelmileg, állandó kéttségben élni hogy vajon meggyógyul-e, ahelyett hgoy az ember továbblépne.


Azt letisztáznám, hogy az állításom a korai szakaszban lévő kapcsolatokra ígaz és nem a többévnyi házasságokra



2019. jan. 9. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Csak elméletben és nem kívánok ilyet neked,nektek szóval ha a feleséged hasonló betegségbe kerülne, mit tennél? Fognád magad és hátat bírnál fordítani neki? A gyerekeid anyjának, a párodnak akivel együtt vártátok őket, akit szeretsz és tisztelsz? Nyilván nem.(Gondolom)

Valószínűleg nem szeretted elégé az a lányt/nőt és nem is voltatok olyan hosszú ideig együtt, hogy mindenképp ki akarj mellette tartani.

De tény, hogy nincs jó válasz erre a kérdésre és mindenki maga tudja, hogy adott emberért meddig képes elmenni,mit képes elviselni és végignézni.

2019. jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Tipikusan az az ember vagy, aki rögtön dobbantana a saját gyermeke mellől is, ha kiderülne, hogy rákja vagy bármilyen más gyógyíthatatlan betegsége lenne. Csak azt kívánom, hogy ha úgy alakul, hogy a szemétséged meg az önző r.hadék viselkedésed miatt megbüntet az élet, ne az ártatlan kislányod szívja meg helyetted.
2019. jan. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Mert egy kapcsolat lényege pontosan az, hogy kitartunk egymás mellett. Valószínűleg a párodnak is sokkal könnyebb lett volna legyőzni ezt a betegséget, ha érzi, hogy van mellette valaki aki fogja a kezét. Tudom, hogy baromi nehéz. Két embert néztem végig a rák miatt elrohadni a saját testében. Mind a kettőjüket én ápoltam leginkább. Mind a kettő összetört. De bármikor megtenném ezt újra olyanért, akit szeretek. Talán kicsit morbid, de az én fejlődésemhez, megerősödésemhez is hatalmas mértékben hozzájárult, hogy átéltem ilyesmit. A tudat pedig boldoggá tesz, hogy nem teljes magányban kellett ezen átmenniük.
2019. jan. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Ha a mostani kapcsolatból lépnél ki akkor lenne inkàbb elítélendő.

Akkor csak egy éve voltál vele együtt. Lehet amúgy sem müködött volna. Ezt sose tudod meg. De! Az akkori barátnőd erre kért. Nem voltál annyira ragaszkodó sem szerelmes. Lehet amúgy is szétmentetek volna. Volt választási lehetőséged. Nem a feleség volt.

2! Jobb lett volna ha együtt maradnak és mind a ketten szenvednek?

2019. jan. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A párom daganatos volt. Közel 1,5 évet küzdöttünk, bár sosem kérte, hogy hagyjam el, mert tudta úgyis hiába kérne! Soha semilyen körülmények között nem hagytam volna el. 7 hónapja már, hogy az Angyalok vigyáznak rá, de ma se tennék másképp. Én soha az életben nem tudnék többé tükörbe nézni ha akkor elhagyom. Neki is sokat jelentett hogy vele voltam végig, erőt adott neki a küzdelemben és nagyon méltósággal viselte a betegségét végig, ahogy én se tudtam volna.

A kérdésre a válaszom az, hogy együtt könnyebb....

2019. jan. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem a szemforgatást.


Ha két felelősségteljes felnőtt konszenzusa az, hogy így a legjobb, akkor nincs miről beszélni, ez egy korrekt dolog volt. Az élet nem egy agyatlan romantikus film.

2019. jan. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos az ilyen helyzet mindig nehéz, de azt tudom, hogy én soha nem hagynám el a másikat egy ilyen helyzetben és a legkevésbbé érdekelne a társadalom véleménye vagy az, hogy én magam tönkremegyek..


Én úgy gondolom, ha szeretünk valakit akkor is vele maradunk, ha történetesen nincs esélye, hogy legyőzze a betegséget, nem pedig kilépünk az életéből, hogy ezt nem akarjuk végig nézni.

2019. jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki saját ügye, hogy mit tesz ilyen helyzetben. Azért elfogadott a szeretteink mellett maradni betegség esetén is, mert erről szól a család, a párkapcsolat. Nem csak addig vagyok valakivel, ameddig kapok tőle valamit, aztán lelkiismeretfurdalás nélkül lelépek, ha bármi probléma merül fel. Ha a párom rákos lesz, akkor nem magamat sajnálom, hogy brühühü, de rossz nekem, nem tudom, hogy meggyógyul-e és nem azon gondolkozom, hogy ÉN hogy jöhetek ki ebből a helyzetből a legkevesebb sérüléssel, mikor ott van mellettem valaki, aki tényleg az életéért küzd, tényleg bármikor meghalhat, szörnyű fájdalmakat él át testileg és lelkileg. A te dolgod, hogy te ebben a helyzetben leléptél, neked kell utána tükörbe nézni.
2019. jan. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!