Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítsak a barátommal, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak a barátommal, ha unalmas vele lenni, mert játékfüggő?

Figyelt kérdés
Már lassan 2 éve vagyok együtt a barátommal, és mostanában nagyon unatkozok vele... A kapcsolatunk elején nem volt ilyen gond, izgalmas volt minden találkozás, filmeztünk, és nem unatkoztunk, mert akkor még felfedeztük egymást. Mostanra viszont teljesen ellaposodott a kapcsolat. Decemberben kapott új gépet, és mostanára nagyon rossz lett a helyzet.. A téli szünetben 1 hétig nála voltam és végig unatkoztam az egészet, mert ő egész napokat a gép előtt ült. Szó szerint reggeltől estig ott volt, csak a kaja és wc miatt kelt fel. Alig feküdtünk le, mert neki sokszor nem volt kedve még ahhoz sem. Mivel unatkoztam, ezért próbáltam elfoglalni magam nála, néha mellé ültem nézni, néha pedig mobiloztam, videókat néztem stb. Előfordult az is, hogy ő nem akart velem jönni aludni, hanem egész reggelig játszott, ami nekem rosszul esett. Pár ilyen nap után persze elkezdtem veszekedni, hogy unalmas így, hogy azt nézem, hogy játszik, és nem képes velem foglalkozni, azután pedig engem kezdett szidni, kiforgatta a szavaim, hogy ő azért gépezik, mert én egész nap csak mobilozni tudtam.. Nekem ekkor megállt az eszem, de csak ráhagytam. Régebben is ez volt, hogy ha hétvégén ott voltam, lefeküdtünk, aztán egész végig csak kockult, aztán elmentünk aludni, és másnap ugyanez a kockulás folytatódott.. Nem tudok mit kezdeni a helyzettel, szeretem, de nagyon-nagyon unalmas a kapcsolatunk, és nem akarom, hogy hónapok ezzel teljenek az életemből, hogy a pasimat nézem, ahogy kockul... Próbálkoztam több mindennel,de sétálni nem akar, kávézóba járni nem akar, együtt bulizni főleg nem akar (se egyedül) , pedig még a kapcsolatunk elején is minden bulin ott volt.. néha megnézünk 1-2 filmet ..többször szeretkezni sem akar.. Úgy érzem, hogy nagyon elkényelmesedett és nem igazán szeretne semmit sem csinálni velem, és hanyagol...Én a szakításon tudtam csak gondolkozni, nem igazán akar ezen a kockuláson változtatni, és szerinte igenis foglalkozik velem eleget.. Mi a véleményetek? Tényleg szeretem őt, de nagyon rosszul érzem magam így.. 18L és 18/F
2019. jan. 15. 01:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Ezért nem kéne gyerekeknek kapcsolat...
2019. jan. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%

Kommunikáció!

Lehet, hohy valami gondja van és menekül a játékba.

2019. jan. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Játékfüggő, hagyd el.
2019. jan. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mindenki életében vannak olyan időszakok, amikor valaminek él. Abban van különbség, h tudni kell határt szabni. A te pasid nem tud határt szabni és függő lett. Van aki játékfüggő, van aki buli függő, haverokkal csavargás függő, vagy bármi más, sokféle függőség létezik.

Ez olyna mint a cigi vagy az alkoholizmus, minél függőbb vki, annál kevésbé tudja magáról mindezt és annál kevésbé ismeri fel ennek hátrányait. Amíg ezt nem ismeri fel, addig csak romlani fog a helyzet.

Egy megoldás van, le kell ülni egy semleges helyre, ahol csak ketten vagytok, nem otthon, ahol el tud menekülni a beszélgetés felelőssége elől pl. játszani, hanem ahol muszáj végigülnie a beszélgetést. Muszáj megértetni vele, h felelősséggel tartozik irántad is.

1. Ha látszik h megérti a problémát és kompromisszum képes, akkor van esély. ha visszaesik, újabb beszélgetés. A többedik ilyen esély elvesztése után már valóban csak a szakítás a megoldás.

2. Ha látszik h nem érti és nem is akarja megérteni a problémát, akkor már csak a szakítás a megoldás.


Miért megoldás a szakítás? Mert 18 évesen még a saját életed fontosabb, mint a közös, hiszen megalapozott jövő nektek még nincs, még most tanultok, most találjátok ki h mit is akartok az életben. Fontosabb magadra gondolni, mint elpocsékolni az idődet. 18 évesen még könnyű másik párt találni, 10 év múlva már jóval nehezebb. 18 évesen még könnyű kitalálni h mit szeretnél az életben, 10 év múlva már késő.

2019. jan. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A gémerkedést általában kinövik. Ő még nem nőtte ki. Ideje elkezdj újra bulizni járni! Akkor is ha ő nem megy veled!
2019. jan. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Rossz kategóriaba írtal ez nem a tini kategória!

A pasid meg meg gyerek,neked férfi kell,privatban megtalálsz!

2019. jan. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
16%

Az én első barátom 18 évesen szintén játékfüggő volt. Nem tudom, hogy ez korfüggő dolog-e a pasiknál, vagy a gamerek valamiért leragadtak egy 7 éves szintjén és ott is fognak maradni, de én elhagytam és nem bántam meg.

Ismerek egy nőt, akinek a férje este 9 után mindig játszik, pedig kb 40 éves és van 3 gyerekük. Szerintem ez elég gáz, gyerekes dolog, bár ha a gyerekeket és a munkáját felelősségtudóan ellátja, akkor nem bánnám.

2019. jan. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is akar változtatni akkor nincs értelme időt pazarolni rá az életedből, még nagyon fiatal vagy, most élj, most szórakozz.

Utolsó válaszoló, én is közel járok a 40-hez, van egy fiam, mégis elég sok este miután ő lefeküdt én játszok ps-n. Nem érzem gáznak, a gyerekem alszik már olyankor. Ja és én nő vagyok.

2019. jan. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a vicces, hogy még ezek után is vele vagy. Nagyon türelmes ember lehetsz alapból, de most már ideje lenne lépni (=szakítani).


25/F

2019. jan. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Voltam hasonló kapcsolatban, nagyon magányos voltan. Nem is volt ilyen extrém a gépmániája, mint a te párodnak, de az is bőven elég volt. Nem kell ezt eltűrni. Én a helyedben pár napra hanyagolnám őt, ha észbe kap, az jó, ha nem, akkor jobb is, hogy nem rabolja az időd tovább.


30N

2019. jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!