Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Reménykedjek, hogy egymás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Reménykedjek, hogy egymás mellett élhetünk, vagy engedjem el?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, nem vagyok büszke a cselekedetemre. Korábban maximálisan elítéltem a megcsalás minden formáját és álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen útra térek. 15 éve élek házasságban (40 éves nő vagyok), a férjemmel két gyermekünk van (11 és 13 évesek). Nem szerelemből házasodtam, mert azt sem tudtam, mi az a szerelem. Nem éltem át soha a gyomorszorítós, pillangós érzést, amiről a barátaim beszéltek. Férjemmel haverok, majd barátok lettünk, ebből alakult ki egyfajta vonzalom, majd családalapítás és egy langyos, valamilyen szinten működő családi élet. Egy szép napon azonban megismertem egy férfit. Az első pillanattól kezdve szégyelltem magam a romantikus filmes klisé miatt: remegett a lábam, elvörösödtem, csak rá gondoltam stb. stb. Hamarosan kiderült, hasonlóan érez. Sajnos a családi állapota is hasonló: feleség, 1 gyerek (10éves). Még az is egybevág, hogy ő sem szerelemből házasodott, hanem abból a vágyból, hogy nyugalmat, gyereket akart már. 6 hónapos ámokfutás kezdődött: hetente 2x-3x találkoztunk. Olyat tapasztaltunk meg együtt, mint addig még soha. Közben éreztük a zsákutcát: megtaláltuk azt az embert, akivel családot kellett volna alapítanunk, de nem forgathatjuk vissza az idő kerekét. Házastársainknak elmondtunk mindent, de egyik helyen sem akar kilépni a férj-feleség. Egyik nap egymás felé sodródtunk, másik nap vívódtunk. Pár napja elengedett: a gyerekekre, vagyonra hivatkozott....és hogy nélkülem kell adnia új esélyt a házasságának. Belepusztulok. Mert sajnos nekem nem megy. Egész nap rá gondolok, a férjemmel nem tud olyan se lenni már, mint régen. Tudom, nagy hibát követtem/követtünk el, de a kérdésem az, hogy hogyan, mitől lesz jobb a helyzetem? Várjak, reménykedjek, hogy a szerelmem rájön, az ő házassága is menthetetlen, vagy teljesen naiv vagyok?!? Sajnos minden pillanatban hiányzik nekem és nem tudom, hogy lehet folytatni úgy az életet, miután megtapasztaltam, van ilyen érzelem, érintés, ölelés, kapcsolódás is...
2019. febr. 23. 21:47
 1/7 Karena26 ***** válasza:

A szerelmed már meghozta a jó döntést. Most rajtad a sor.

Teljesen felesleges reménykedned, mert elhagyott téged, és elkezdett felelősséget vállalni a házasságáért, boldogságáért, családjáért, és küzdeni azért, hogy jobb legyen. Ő a veled átélt pluszt a feleségével való kapcsolatba forgatja bele, nagyon helyesen. Ha már egyszer megcsalta, valami jó is származzon ebből!

Kövesd a jó példát, és tégy úgy, ahogy ő: engeszteld ki a párodat, nyerd vissza a bizalmát, és frissítsétek fel a házasságotokat, házaséleteteket!

Nem reménytelen a helyzet! Ismerek olyan párt, akik ennél mélyebbről hozták fel a kapcsolatukat, és most is, az 50-es éveikben, lángol a szenvedély, szerelem köztük!!! ;)

2019. febr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bence_ ***** válasza:

Döntéseket hoztatok aminek most vannak következményei.

Ideális az lenne ha férjeddel sikerülne egy szenvedélyes, szerelmes kapcsolatot kialakítani.

Ő ezt, hogy látja, beszéltél vele erről vagy te most a partnerba vagy szerelmes és a férjed szóba se jöhet?

2019. febr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egymásba vagyunk szerelmesek, nem a házastársainkba. Az elengedésnek az lett a vége, hogy képtelenek vagyunk a házastársaink mellett létezni. Sajnos ez mindkét helyen korábban is így volt, csak nem tudatosult egyikőnkben sem. Elvoltunk, éltük a napokat, nem tudtuk, milyen férfiként és nőként tekinteni valakire. Most megtudtuk...a lehető legrosszabb időben.:( Az a baj, hogy a házastársaink iránti vágyat, szerelmet hogy élesszük fel, ha nem is volt?? Velük azt sem tudtuk, mi az. Szégyen, nem szégyen, ez a helyzet. Fojtogató arra gondolni, hogy el kell engedni egymást. A jelek szerint nem is megy. Egyikőnknek se.
2019. febr. 25. 14:55
 4/7 Bence_ ***** válasza:

"a lehető legrosszabb időben"

Ez akkor lenne igaz ha meghalnátok de már akkor is elmondhatod, hogy te legalább megtapasztaltad.

Ez egy döntés, szeretnél szenvedély, szerelmet, csókot. Éljetek együtt a volt pártokat meg becsuljetek, hogy eddig bírta abba a lapos, pocsolyában.

2019. febr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A párjainknak érdekes módon ez eddig valóban megfelelt. A férjem például nem vette észre, hogy nekem mi a jó, vagy mi nem. Az ő felesége sem. Sajnos azt sem érzem, hogy a szerelmem érintése utáni vágyakozás, a beszélgetésre való igény egy döntés lenne. Azt is hiába akarom eldönteni, hogy a férjem iránt akarok hasonlót érezni. Nem megy. Pedig próbálkoztam, esküszöm.
2019. febr. 25. 17:22
 6/7 Bence_ ***** válasza:

Persze szeretni nem tudod parancs szóra.

Döntést arra értettem, hogy oké megprobáljuk együtt vagy ha ő nem lép akkor te egyedül is lépsz mert tudod, hogy az jó.

Ameddig szerelmes addig esélye sincs a férjednek.

2019. febr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az a tipikus helyzet, amikor az ember a "szerelembe szerelmes". 99%-ban ahogy elmúlik a rózsaszín köd, utána marad a lapos nagy semmi, vagy még meg is utálják egymást az egykori szerelmesek. Ha a házasságod rossz, fejezd be azért, mert rossz. Zárd le korrektül és utána kezdheted az ismerkedést, de abból nagyon ritkán sül ki jó, ha az ember az egyik kapcsolatból ugrik bele a másikba.

(Volt a környezetemben olyan, hogy valaki a hatalmas szerelem tudatában felrúgta a langyos házasságát és belekezdett az újba. Ideig-óráig működött, most több a probléma az új házasságban, mint amennyi a régiben valaha is volt.)

2019. febr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!