Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan engedjem el a bántalmaz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan engedjem el a bántalmazó exem?

Figyelt kérdés

Én 20 éves lány vagyok, ő 10 évvel idősebb nálam. 18 éves voltam, amikor osszejottunk. Tökéletesen indult,neki előttem kapcsolata se volt, olyan jó volt boldognak látni magam mellett, mert nagyon rossz volt a gyerekkora és az addigi élete.

Aztán elkezdett féltékenykedni, egyre durvább lett az egész, állandóan ócsárolt, a családomat is, a barataimat is, a kutyámat is. Volt, amikor megütött, de én ezt úgy fogtam fel, hogy beteg szegény és segitenem kell neki. Viszont idővel belőlem is kijött az állat és volt, amikor lekevertem neki 1-1 pofont vagy őrjöngtem. Aztán mindig az áldozat szerepébe bújt pedig jóval erősebb nálam fizikailag és sokkal nagyobbakat kaptam én tőle mégis iszonyú buntudatom volt és van is a mai napig amiatt amilyen voltam.

Valahogy akárhanyszor csúnyán bánt velem az sajnálatot váltott ki belőlem, hogy beteg mentálisan és nem tehet róla...

Szakitottam vele, 2 hete, azóta egyszer talalkoztunk, mert nagyon sírt,hogy szuksege van rám és nagyon szép volt az az este majd a következő nap folytatódott, ami eddig.

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Nem szabadulok attól a gondolattól, hogy vigyaznom kell rá


2019. márc. 20. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nem kell rá vigyáznod. Felnőtt ember. Ne tedd tönkre a saját életedet egy bántalmazó kapcsoltban. Semmi nem fog javulni, csak romlani.

Légy erős, és inkább ne is kommunikálj vele.

2019. márc. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
lógasd ki az erkélyen és ugy engedd
2019. márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

10 évvel idősebb nálad, nem egy kisgyerek, hogy vigyáznod kelljen rá!!! Felnőtt ember, igenis számolnia kell tettei következményeivel, mert felelős értük. Te pedig szépen tartsd magad tőle távol! Attól, hogy beteg (valami gikszere van, az tuti), nem te felelsz érte. Te csakis a te boldogságodért felelsz. Mondd, ő mikor sajnált téged?! Egyszer sem, ugye? Na látod...


29n

2019. márc. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Külső szemmel soha nem gondoltam volna, hogy ez ilyen nehéz, de amikor valakit a világon mindennél jobban szeretek és kiderül róla, hogy nem normális az szörnyű... Mert biztos, hogy neki sem jó így az élet és nem direkt csinálja, hanem komoly problémák vannak vele. Az apja gyerekkoraban verte stb. Az ilyen emberi is megérdemelné a szeretetet szerintem. De már tényleg nem tudok mit tenni. Pszichológushoz természetesen nem akar menni.

Az utolsó találkozásunk és az utána lévő műsor után megszakítottam vele minden kapcsolatot, de nagyon bűntudatom van miatta és sajnálom. Hianyozni a régi emlékek hiányoznak csak. Az elmúlt időszak nem. De ami régen volt az nagyon.

2019. márc. 20. 20:13
 5/9 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy ő soha nem sajnált engem. Csak magára gondolt. Legalábbis az elmúlt időszakban így volt. Ha neki nem volt kedve nem talalkozott, nem beszélt velem. En mindig ott voltam. Ugyanakkor én is hibaztam hiszen sokszor orditottam vele, kiborultam, előfordult, hogy megpofoztam. Az utóbbi időszakban sokszor szakitottam már és kapott utána új esélyt így szerinte csak szórakoztam vele. Biztos nevetséges, de úgy érzem, hogy én rontottam el
2019. márc. 20. 20:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, te rontottad el, mégpedig az új esélyekkel.
2019. márc. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Igaz, hogy ő soha nem sajnált engem. Csak magára gondolt."

Neked mi a jó ebben?

Gondolj már kicsit magadra is. Egy párkapcsolat nem arról szól, hogy minden csak az egyik félnek jár, a másiknak semmi.

Te csak azért vagy vele, mert fogalmad sincs milyen egy normális párkapcsolat.

2019. márc. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de ha tudod hogy bántalmazták és mentálisan gyenge miért kezdted el te is verni?

Nem tudod megváltoztatni ezt neki kell akarni, szakemberek segítségével.

Mivel egy érzelmi hullámvasúton utaztál a jó emlékek nagyon nagyon jók maradtak.

Ezt tedd el, szűrd le a tanulságot és lépj tovább.

Neked is meg neki is szar, de ha újra és újra kezdődik elölről csak még szarabb lesz, neki az jön le hogy verjen meg nyugodtan, neked meg hogy nyugodtan bánthatod szóban és pofonban.

Kérlek ne adj még egy esélyt :)

2019. márc. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mért nem mégy Sopronkőhidára a börtönbe, ott sokkal több emberen tudsz segíteni. Terézanyú
2019. márc. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!