Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Gyerek miatt szakítás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerek miatt szakítás?

Figyelt kérdés

Akivel azért szakított a párja, mert nem egyeztek a gyerekvállalással kapcsolatos nézeteik, azok hogy élték túl? Mi segített utána? Az a helyzet hogy én nem szeretnék (29/N) egyáltalán gyereket és a párom (34/F) pedig valószínűleg akar. Sokszor azt mondja, hogy még nem tudja mikor akar, vagy hogy egyáltalán akar-e, de akárhányszor valami olyan dologról van szó, ami kapcsolódik a gyerekhez, mindig védi őket. Pl: hogy milyen jó, még a fesztiválra is el lehet vinni őket és tud együtt bulizni az egész család. Sajnos bennem ez egyáltalán semmit sem indít be, csak a dühöt és haragot, mivel már megmondtam neki hogy részemről 99% hogy nem szeretnék, és az az 1 is azért van, mert nem szeretnék neki csalódást okozni.

Viszont leülepedett bennem a dolog, és elengedtem a dolgot, nem fogok érte és miatta szülni, inkább akkor szakítsunk. Viszont harmonikus a kapcsolatunk, szeretjük egymást nagyon. Együtt élünk már évek óta, jóba vagyunk egymás családjával. Szeretünk együtt szórakozni, vagy akár napokon keresztül pihengetni és ki se bújni a lakásból. Én imádom őt, és úgy érzem ő is engem. De ha ő ennyire ragaszkodik a gyerekhez el kell engednem őt.

Viszont nem tudom utána hogy lehet talpra állni.. Mikor nem olyan dolog miatt mentek szét ami feszültséget generál, sem megcsalás, se egy nagyobb konfliktus.

Ráadásul együtt is élünk, így nem csak simán szakítás, hanem egy fokkal még rosszabb is..

Volt már valaki így, vagy mit tenne? Hogy lehet ezt kibírni?



2019. júl. 2. 09:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

# 1 vagyok


Én meg arra tenném a voksom, hogy itt is valójában ő akar(na), csak miattad nem mutatja.. Vélhetően azért emlegeti neked ennyit a jó tulajdonságaikat, stb, mert belül reménykedik abban, hogy fordul benned a dolog előbb-utóbb.. Másrészt aki nem akar, az nem azt mondja, hogy "még nem tudom mit akarok", hanem hogy nem akar..


De szerintem tudod te is. Legalábbis ez nagyon labilis, így kívülről úgy tűnik, csak miattad mondana le gyerekről.. Rossz helyzet, igen.


34 éves, valóban jobb lenne kihúzni belőle rövidesen egy egyértelmű választ.. A "nem tudom akarok-e" az nem jelent semmit. Bár az ő ideje megy ilyen szempontból a leginkább.. És rajtad is "csak" a nyomás van.


Szóval tisztázd le vele, de úgy, hogy adj neki egy konkrét határidőt is, amire ad neked egy konkrét választ. Más lehetőséget jelenleg nem látok, max az egyből szakítást.

2019. júl. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!