Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit kéne csináljak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kéne csináljak?

Figyelt kérdés

Szóval van egy párkapcsolatom már lassan 4 éve de most jutottam el arra a pontra, hogy vége szeretnék szakítani a barátnőmmel. Viszont amikor le ültem vele beszélni erről öngyilkossággal fenyegetett meg, hogy, ha szakitok vele felvágja az ereit. Sajnos nála jelen vannak már régóta mentális gondok pl depresszió bordeline személyiség zavar például. Járt dokihoz is anno de abbahagyta és most csak a gyógyszerekben bízik, hogy szedi a nyugtatokat aztán elmulik tőle a baja. Hiába unszoltam, hogy menjen járjon pszichológushoz de nem hajlandó. Nagyon gyakori düh kitörése van a legapróbb dolgok miatt is. Pl elment a net 2 hónapja kB egy órára de szét tört miatta egy mikrót.

Tudom ez amit csinál érzelmi zsarolás és valamilyen formában ez célba is ért ugyanis most kicsit elbizonytalanodtam. De már nem szeretem, sajnálatból meg nem szabad fent tartani egy kapcsolatot azt mondják. Szóval ti mit tennétek a helyemben?



2019. júl. 21. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Odaállnék a szülei elé, elmondanám, hogy ez a kapcsolat halott, de nem tudok addig kilépni, amíg a lányotok érzelmileg zsarol. A szülők majd istápolják addig, amíg túl lesz rajta. Ha nincs szülő, akkor barátnőkre bíznám.
2019. júl. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is a szülei figyelmét felhívnám erre.

Nem kötelező neked raboskodni egy kapcsolatban, csak mert ő labilis.

2019. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hát a szülei sem jó megoldás, mert az apjával nem hajlandó beszélni az anyja meg piás. Tehát akkor maradjanak a barátnők?
2019. júl. 21. 15:19
 4/9 anonim ***** válasza:
12%

Mondd már meg úgy őszintén, hogy 4 év után neked mi nem felel meg hirtelen?

Ha nem voltak gondok, akkor miért kellene eldobni a másikat, akár egy darab koszos papírzsepit?


Ennél sokkal nagyobb gondjaitok lesznek az életben. Én egészséges vagyok, de én is kiakadnék, hogy a semmiért kiszeret belőlem a párom, miközben nekem így is van elég problémám.

2019. júl. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem a semmiért. Az a baj vele, hogy képtelen felelősséget vállalni bármiért bármi elromlik az az én hibám egy példa erre. Tavaly vezérlés cserén volt a kocsim utánna kb 1 hétre lerobantunk az isten háta mögött. Elfolyt a hütő víz. Mint kiderült egy tömítés elszakadt amit a szerelő vissza rakott és ez miatt. Na megkaptam, hogy mi a jó k...a anyámért nem néztem át a kocsit én is. Vagy volt olyan, hogy vettem egy fehér szenyestartót de nem volt jó mert a chakra áramlását befolyásolja vagy mi. Tehát mindenért lebasz és mindenért én vagyok a hibás ami velünk történik. Mindenért ordibál. Teljesen abszurd a világ látása. Az pl tegnap jött hogy kell neki egy Rolls-Royce, mert az ami most van az nem divatos, meg kell egy balatonparti nyaraló egy Pesti ház, kell egy külföldi ház is és mind ezt tegnapra. Tehát ezek miatt 4 év alatt, ha végig azt mondanák neked te egy szar vagy gondolom téged sem pozitívan érintene. Ja meg a másik nem mehettem barátaimmal sehova folyón képet kért tőlem ha nem vagyok otthon hogy kivel, hol, merre miért meg ilyenek.

Mielőtt jönne az a kérdés, ha ilyen akkor miért vagy vele 4 éve arra pedig azt mondom, hogy próbáltam neki segíteni mindenben amiben tudtam félre tettem mindent miatta de nem éllt semmilyen segítséggel sem, mert nem akar megváltozni senki miatt.

2019. júl. 21. 16:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ebből tényleg tipli. Ha a szülei nem megoldás, akkor a barátainak szólj, mégha te leszel is a "szemét" , mert kidobod
2019. júl. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Ugyan ebben a cipoben voltam en is, es en is 4 evet aldoztam az eletembol.Barmit is mond, barhogy is zsarol, a vegen ra kell ebredned,hogy TE nem aldozhatod fel az eleted azert,hogy o elhessen,mert az egesz eleted egy kin lesz.En is feltem,hogy ongyilkos lesz,de eljutottam arra a szintre,hogy ugy voltam vele,hogy vagy o vagy en, de valakinek itt aldoznia kell az eletet.Elhagytam, nem olte meg magat,de ha megtette volna sem lett volna semmi fajdalom bennem,mert tudom,hogy en mindent megtettem,aldoztam eleget.Sztem lepj ki a kapcsolatbol,ha megoli magat,akkor ez van, ha nem,akkor is ez van,de ha vele maradsz,az eleted vegeig szivni fogsz.
2019. aug. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek azzal, hogy nem szabad feláldozni magad. Egy életed van!
2019. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát..

(# 4-es, te sem vagy épp egészséges agyilag, de most nem ez a kérdés)


Az már alapból undorító és kiábrándító, hogy valaki öngyilkossággal zsarolja azt, hogy vele maradjon, még ha boldogtalan is, akit állítólag szeret..


Ismerem a bordeline-t, egyik barátnőm is az.

- Mindenképp beszélj a barátnőivel, amikor szakítasz (mert nem kérdés, hogy ilyen emberrel senki normális nem marad, aki képes öngyilkossággal zsarolni).

- Ha még nem tudod ott hagyni, mert félsz, ne próbáld megjátszani, hogy minden rendben.

- Azt is megpróbálhatod, hogy ellene fordítod a saját fegyverét, az érzelmi zsarolást: elmondod neki, hogy mennyire rosszul esik neki, hogy képes volt így megzsarolni, és hogy ezt senki nem teszi meg azzal, akit szeret.. Szóval ő téged nem szeret. Mert akkor azt akarná, hogy boldog legyél, és megértené a te helyzetedet is, de most csak magára gondol, és hogy mennyire fájdalmat okoz.


ÉS persze, hogy mennyire tönkre akar téged tenni, hogy képes lenne csak ezért megölni magát, hogy a hátralévő életedet annak a tudatában éld le, hogy miattad lett öngyilkos. Kvázi TÖNKRETESZI AZ EGÉSZ ÉLETEDET. ÉS hoyg sose nézted volna ki belőle ezt, mert te szeretted, és te sose ártottál neki. Erre ő mégis bánt és tönkre akar tenni, bűntudatot akar kelteni, nagyon nam fair..



Igazából ez nem is érzelmi manipulációt, pusztán a valóság, de mégis meg kellene vele értetni ezeket, hogy a viselkedésével mit okoz jelenleg neked.. ÉS hogy qrvra nem oké, és ne mondja h szeret, mert akit szeretünk, annak nem tesszük tönkre az életét, hanem jót akarunk neki.


Próbáld meg így megoldani, de ne ellenséges hangnemben első sorban, hanem nyugodtan, lassan, őszintén.

2019. aug. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!