Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nevezhető gyenge jellemnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nevezhető gyenge jellemnek valaki azért mert szakember segítségét kéri, hogy túllépjen egy viszonzatlan szerelmen?

Figyelt kérdés

Itt magamra gondolok. Ismerőseimmel nem tudom ezt megbeszélni,mert elég felületesek ebben a témában legalábbis azok akikben amúgy megbízom.

F



2020. máj. 3. 14:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Inkább okosnak nevezném azt aki hozzáértőtől kér segitséget olyan dologban amihez ő maga nem ért.
2020. máj. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal értelmesebb dolog, mint laikusok általában destruktív fszságait hallgatni
2020. máj. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyedül az szól mellettük, hogy nem vad idegenek.
2020. máj. 3. 14:47
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Egyáltalán nem.


Csak itthona a sok elmaradott proli azt gondolja, hogy mindent meg tud egyedül oldani, és a segítség a gyengeség jele. Tele is vannak az emberek sérülésekkel, és megoldatlan problémákkal, de inkább 100x is belelép ugyanabba a folyóba, minthogy megoldja a problémáját.

2020. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt semmiképp. Sokkal inkább azért, mert mások véleménye érdekel (gyenge jelleműnek tartanak e vagy sem). Sokkal jobb egy szakember, mert nem tömi a fejed azzal, hogy

-még nem vagy rajta túl,

-te jobbat érdemelsz,

-majd visszakapja az élettől

Egyéb ökörségek.

Ha tényleg te is együttműködsz a pszichológussal, elgondolkozol a találkozókon elhangzottakon, biztos vagyok benne, hogy segíthet neked.

2020. máj. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%
Igen. Le lehet pontozni, de attól a véleményem még nem változik meg.
2020. máj. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyenge jellem teljesen mást jelent.

Kérd szakember segítségét, nincs abban semmi. Sőt! Inkább bátorságra vall egy olyan elmaradott országban, ahol még mindig furcsán néznek sokan arra, aki pszichológushoz jár.

2020. máj. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Azért gyenge, mert nem tudja elfogadni a visszautasítást!
2020. máj. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagy gyenge jellem.

Viszont az szomorú,hogy nincs olyan közeli barátod akivel ezt meg tudnád beszélni.


Lehet,hogy nevetségesen hangzik, de én pl. magamban gondoltam át amikor ilyen helyzetbe kerültem. Végigvezettem,hogy miért is esélytelen, tudok-e érte/ellene tenni. Ha nem, akkor végigszenvedem a felejtés természetes idejét és továbblépek.


Fordulj szakemberhez ha szükségét érzed, de fogalmam sincs,hogy ilyen helyzetben milyen módszerrel kezel. Lehet,hogy csak végigbeszélteti Veled a történetet és ráébreszt arra amit valójában Te is tudsz. Viszont ah ez eredményre vezet már megérte.


Nem kérdezed, csak mondom...meg kellene próbálnod továbblépni, ismerkedni, ha nem is kapcsolati szinten, de barátkozni, kikapcsolódni, terelni a figyelmedet mindenképp" jó lenne. És erre Te tudod rávenni magad.

2020. máj. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont az szomorú,hogy nincs olyan közeli barátod akivel ezt meg tudnád beszélni."


Az a probléma a barátokkal, hogy barátok!


Szeretnek minket, és ritkán tudnak objektíven megítélni, így aztán gyakran jönnek a teljesen jószándékú bullshitekkel, amik kedvesnek kedvesek, de nem visznek előre.



Másrészt vannak mindenféle barátaim, de pszichológus egy sincs közöttük. Miért gondolnám, hogy egy mérnök, egy közgazdász, egy szakács olyan frankón ért a tervezésen, a számoláson vagy a főzésen kívül a személyiség fejlesztéshez is? Ez azért nem foci, amihez mindenki ért itthon :)

2020. máj. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!