Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Egy kapcsolatban mennyi idő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy kapcsolatban mennyi idő után érdemes komolyan tervezni a másikkal?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mennyi idő után van az, hogy felveted, összeköltözhetnétek vagy elutazhatnátok kettesben külföldre, szóval amikor a fiatal pár ténylegesen egy "komoly" kapcsolatot alakít ki.

2020. máj. 19. 16:40
A kérdező szavazást indított:
Elég pár hónap is
1-2 év
2-3 év
3+
39 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%
Ha már felnőttek vagytok és mindketten dolgoztok, akkor fél-1 év simán.
2020. máj. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%

25 év felett pár hónap után össze lehet, sőt, szerintem kell költözni. Egy évnél tovább erre nem lennék hajlandó várni, maximum nagyon nyomós indok esetén. Nyaralás az simán belefér bármikor.

Jelenlegi párommal alapból egy külföldi úton ismerkedtünk meg, utána 5 hónap után mentünk együtt nyaralni két hétre, hazajövetle után össze is költöztünk.

2020. máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Felnőtt párkapcsolatban szerintem 6-8 hónap után össze lehet költözni és a más "komolyabb" dolgokat tervezgetni együtt.
2020. máj. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A kérdés leginkább a húszas éveik elején levő párokra vonatkozik, még mindketten egyetemisták.
2020. máj. 19. 17:13
 5/18 anonim ***** válasza:
61%
Ha fent tudják magukat tartani egyetem mellett, akkor szerintem pár hónap után össze lehet költözni. :)
2020. máj. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

Addig bele se kell menni a kapcsolatba amíg nincs komoly tervezés. Az ég világon semmi értelme. Majd ha megismertétek egymást kellőképp és úgy gondoljátok, hogy komolyan terveznének együtt, na akkor jöhet a kapcsolat. Semmi értelme addig amíg nincsenek komoly érzelmek és elköteleződés.

Utána meg szintén jön egy újabb megismerési fázis, egy kicsit már komolyabb. Legalább 1-2 évet mindenképpen kell várni az összeköltözéssel, hogy legalább a másik alapvető értékrendjével tisztában legyetek és valami minimálisat lássatok a rózsaszín ködön túl a másik igazi énjéből.

És ez nem életkor függő. Egy tök ismeretlennel akivel csak pár hónapja vagytok együtt minden életkorban baromi dedós, felelőtlen dolog.

2020. máj. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Miért kene úgy ereznem egyből egy randi után,hogy vele akarom leélni az eletemet ?

Pont arra vonatkozik a kérdés,hogy ha jól alakulnak a dolgok,erősödik a kapcsolat,akkor mennyi idő után reális hosszabb távon gondolkodni akar konkrét elképzeléssel nem csak ugy,hogy “orokre együtt leszünk és minden rózsaszín”.

2020. máj. 19. 18:11
 8/18 A kérdező kommentje:
Vannak érzelmek,anélkül nem jöttünk volna össze,de néhány hónap után felelőtlenség nagyon előre tervezni a másikkal,mert meg nem lehet tudni,hogy hosszabb távon működőképes-e.
2020. máj. 19. 18:12
 9/18 anonim ***** válasza:
44%
Én úgy jöttem össze a párommal,hogy a legeleje óta tudtuk,hogy komolyan tervezzük egymással. Mi már a legelső nap óta úgy nézünk egymásra,hogy tudjuk együtt akarunk tervezni az életet. És nem csak kísérletezünk mint ha éveken át csak randi/ismerkedös fázisban lennénk. Számomra az ilyesmi kihasználásnak számit. Minek vagy együtt valakivel ha csak 1 év múlva fogod tudni tényleg vele akarsz lenni akkor konkrétan nem is kapcsolatban voltatok csak borzasztóan hosszú ismerkedési fázisban. 26N
2020. máj. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

De ha nem ismersz valakit, hogy tudsz vele tervezni? Ilyenkor még csak kb belelátsz egy általad elképzelt személyiséget, akivel úgy gondolod, hogy megéri együtt lenni. De ha nem működtök, akkor mi van?

Nyilván nem úgy áll senki hozzá a kapcsolatokhoz, hogy szakítás lesz belőle, de nem lehet ennyire fejjel belerohanni, hogy egy találkozó után már simán hozzámennél, szerintem ez nem egészséges. Előbb meg kell ismerni egymást, felmérni, hogy kinek milyen az értékrendszere és csak azután belevágni ilyen komoly dolgokba.

2020. máj. 19. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!