Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi a normális reakció arra,ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a normális reakció arra,ha párom kijelentette 3 év után: Szeretlek,de már nem vagyok szerelmes! Velem ezt történt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2020. szept. 17. 10:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
42%

S ezt mire fel vágta csak úgy oda? Ez annyit jelent magyarra lefordítva: jó (volt) veled, de inkább már csak megszokásból vagyunk együtt. Normális ember tudja egy ilyen kijelentés milyen reakciót vált ki a másikból - de már nem érdekli a következménye.

Van közös gyerek, lakás egyebek? Nincs - akkor engedjétek el egymást ennyi volt.

Ha van... akkor kell törpölni azon hogyan lehetne visszacsempészni a tüzet, szenvedélyt a kapcsolatba. Nem önmagában a kijelentés valóságtartalmával van a baj (minden kapcsolat életciklusában van olyan szakasz amikor a nagy-nagy rózsaszín kicsit alábbhagy), hanem hogy nem érdekelte a reakció...

2020. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Először is tisztázni kellene mit jelent a szerelem. Ugyanis nem mindenkinek jelenti ugyanazt. Számomra a szerelem az a biztonságos, kiszámítható, kellemes érzés, ami a tartós kapcsolatokban van jelen. Ezt mások inkább szeretetként értelmezik. Tisztázzátok mit jelent a párodnak a szerelem. Az, hogy nem érzi a pillangókat a gyomrában és nem izgul minden egyes beszélgetéskor, vagy találkozón teljesen normális. A szervezet hosszútávon nem tudja fenntartani az elvakult szerelmes állapotot, mikor ábrándozol, nem eszel, és olyan, mintha droghatás alatt állnál.

Lehet, hogy ez neki csak azt jelenti, hogy a kapcsolatotok egy meghittebb szakaszba lépett.

2020. szept. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Az hogy már elmúlt benne a szerelem érzete, még nem jelenti feltétlenül azt hogy nem szeretne szeretettel. A szerelem csak mulandó dolog, ami ha elmúlik, akkor Jobbik esetben átalakul egy mélyebb, jobb, meghittebb érzésre, ami a szeretet és összetartó erő. Ha ez nincs meg, akkor ott vége a kapcsolatnak. Akkor kell kilépni.
2020. szept. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A volt feleségével beszél telefonon sokat. Múltkor láttam üzenetet a telefonjában (kíváncsi voltam, ezért belenéztem),és a volt asszony hergeli ellenem. Aztán volt Messenger hívás,15 perc. Kérdőre vontam,mit beszéltek,azt mondta nem emlékszik, amugysincsen hozzá semmi közöm... 2 éve elváltak. A nőnek új vőlegénye van, esküvőt terveznek. Annyi,hogy van a párommal közös gyermekük. Akire hivatkozva állandóan hivogatja.
2020. szept. 17. 11:17
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Hoppá😳😮


Akkor amit írtam, érvényét vesztette, hogy átalakul szeretetté...


Volt feleségét fűzi valószínűleg. Azért nem mondja el és ezért nincs semmi közöd hozzá , ahogy ő mondja.


Itt már ebből látszik, hogy szeretet sincs feléd. Lépj ki minél hamarabb.

2020. szept. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott. Majd mikor a volt feleség megint átveri, elgondolkodik. Szánalmas az ilyen “férfi”, jobbat érdemelsz nála.
2020. szept. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Minden rosszindulat nélkül írok. Amikor előkerül ez a szöveg, az mindig rosszat jelent. Ez gyakorlatilag egy lekoptatós szöveg, ami gyakorlatilag annyit tesz, hogy már nem szeretlek, de még nem tudom hogy kéne mellőled megpattani. Ez a szakítás előszele.


Az teljesen természetes, hogy egy kapcsolatban 2-3 éven belül elmúlik az a kezdeti felfokozott érzelmi állapot, de ez egy jó kapcsolatban nem negatívum. Ezt tudják a benne lévő felek, ezért nem is kell kinyilatkoztatni.


Egyébként szerintem ő még mindig a volt feleségéhez kötődik, szakíts vele te először, még mielőtt jobban megaláz.

2020. szept. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Alapból normális dolog, mert a szerelem elmúlik, és átveszi a helyét a mélyebb, kötődésen alapulú szeretet.


De így!? Így kuka... ☹️ Nem akar energiát fektetni a kapcsolatotokba, hazudozik, titkolgat, akkor vége.

2020. szept. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"azt mondta nem emlékszik, amugysincsen hozzá semmi közöm... "

Itt a vége és minél előbb tudomásul veszed annál hamarabb túl leszel rajta. Ez már nem egy párkapcsolat ahol mindent meg tudsz beszélni a másikkal.

2020. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Megvert, belekötött a kádba. Jéghideg vizet engedett rám. Aztán a földön húzott. Azt ordította, takarodjak innen. Mára egy nagy monokli lett az a szemem alatt.
2020. szept. 18. 09:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!