Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Távkapcsolatban élünk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Távkapcsolatban élünk a Párommal. Én költöznék, Ő viszont kijelentette, hogy nem! Ez normális?

Figyelt kérdés

Mindkettőnknek van egy nagyon jó munkahelye, én mondtam, hogy lehet költöznék és váltanék, Ő viszont kijelentette, hogy Ő biztos nem..

Nem akarok ezen problémázni, de ez csak nekem fura?

Ebből nekem az jön le, hogy én többet teszek ezért és én hoznék áldozatot a kapcsolatunkért, Ő viszont nem.

Nyilván ez nem verseny, hogy ki szereti jobban a másikat, de nekem rosszulesik, hogy én megtenném ezt a lépést, Ő viszont nem.

Ti mit gondoltok erről?

A lehetőségeink ugyanazok, valószínűleg ha én váltok, nekem is rosszabb lesz a munkahelyem a jelenleginél és neki se lenne ilyen "jó dolga" máshol, viszont mindketten kapnánk munkát a másik városába.



2016. jún. 22. 00:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Miért nem költözöl hozzá? Neki megmarad a szeretett munkahelye,és még lakást sem kellene váltani..

Nekem meg ha ennyire nem lenne gond a költözés,akkor semmi akadálya,nemde bár?

Mert nekem most nagyon ugy jött le hogy mindketten hagynátok a jelenlegi lakást és munkát,és teljesen más városba költöznétek, aminek amugy nem latom ertelmet..

DE bocs, ha nem jol ertelmeztem

2016. jún. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem jól értetted. Külön városban lakunk, és valamelyikőnk költözne a másik városában. Bármelyikünk is lenne az, mindenképpen új albérletbe mennénk, ketten.

Nekem az a fura, hogy én megtenném ezt a lépést, Ő semmiképpen. Mintha neki a kapcsolatunk nem lenne olyan fontos, mint nekem..

2016. jún. 22. 00:43
 3/15 anonim ***** válasza:

ez jó teszt, bár nyilván nehéz ezzel szembesülni.

tedd még próbára hasonló dolgokban, inkább most derüljön ki, h. milyen valójában, mint később.

az egyik fél mindig jobban szeret, nagy igazság

2016. jún. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Akkor nem én gondolom rosszul, ugye?

Ő teljesen ki volt akadva, amikor ezzel szembesítettem, hogy nekem ez fura és nem esik jól. De igen, az igazságot nehéz beismerni.. nekem is és úgy tűnik, hogy neki is..

2016. jún. 22. 00:48
 5/15 anonim ***** válasza:
Miért költöznétek más albérletbe ha hozzá költöznél?
2016. jún. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Azt, hogy hozzá, nem úgy értettem, hogy az Ő lakásába (nyilván nincs neki, mert akkor nem írtam volna az albérletet), hanem hogy abba a városba, ahol Ő van és dolgozik.
2016. jún. 22. 00:55
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Fájni fog, amit írok:

Persze, hogy nincs rendjén, hogy te vállalnál csak ekkora áldozatot. De egy tanácsom van mindkettőtöknek: egy biztos, stabil, jó munkahelyet akárhogy is hangzik és nem szoktam ilyet írni, de OSTOBASÁG FELADNI egy párkapcsolatért. Honnan tudjátok, hogy x idő után is együtt lesztek, ha összeköltöztök? Ráadásul sz.arabb melót kapnátok eleve, ami szintén hatással is lehetne a kapcsolatotokra negatív aspektusában ld. több stressz, több energia igénybevétele, szar kollégák miatti ideg, kretén főnök stb. Ez is szépen alá tud ám tenni egy kapcsolatnak. Ha maradtok a helyeteken és erős a kapcsolat, akkor addig simán kibírjátok, amíg egyszer csak remélhetőleg a közeljövőben tényleg elhatároznátok magatokat, találnátok mondjuk új és szintén ilyen jó melót mindketten azonos városban (nem feltétlen egyikőtök városában, hanem újban), de ehhez persze idővel akarni is kell ezt mindkettőtöknek. Éppen ezért jó indikátor az, ha maradtok a helyeteken és megfigyeled, hogy hogy alakul a kapcsolat, tudtok-e őszintén beszélni a jövőbeli terveitekről, vagy mindig csak terel a srác illetve, hogy képes lenne-e kicsit később áldozatot hozni érted, vagy akkor is így fog gndolkodni, mint most. Mert akkor kuka!!!

2016. jún. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez hasznos válasz volt és nagyon igazad van! :)
2016. jún. 22. 01:13
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, szerintem érthető, hogy nem akar egy másik városba költözni és feladni az egész életét.

Ha számodra teher lenne oda költözni, akkor ne tedd, mert mindig arra fogsz gondolni, hogy milyen lenne az életed, ha nem költöztél volna.

Nálunk is ilyesmi helyzet volt, és én költöztem, mert a barátom ragaszkodóbb és nekem tetszett a város, ahol lakik. Egyszer se jutott eszembe, hogy ezzel többet tettem volna a kapcsolatért, az se jó, hogy ez egyáltalán eszedbe jut.

Szerintem hagyjátok ezt az egészet.

2016. jún. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

Szerencse, hogy ez azelőtt merült fel, hogy valami véglegeset kovettetek volna el együtt!


Az együttélésben muszáj alkalmazkodni és kompromisszumokat kötni.


Ha erre csak az egyik fél hajlandó, az vagy vállalja, hogy örökké ő fog alkalmazkodni és akkor ezt a másik természetesnek veszi a továbbiakban, ezáltal számára a kapcsolat értéktelenebbe válik vagy gyorsan továbbáll, ameddig még nincs közös vagyon és gyerek.


Én az utóbbit javaslom minél előbb.

2016. jún. 22. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!