Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nem lehet, hogy azok, akiknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem lehet, hogy azok, akiknek sok időre van szükségük a szerelem kialakulásához, valójában összetévesztik a kötődést a szerelemmel?

Figyelt kérdés

Sajnos én mindig elég villámcsapásszerűen lettem szerelmes, ami nem mondom, hogy túl ésszerű dolog, de nem tudok ezen változtatni. Nem feltétlen első látásra, de nagyon hamar beleszeretek valakibe, nem kell ahhoz túl mélyen ismernem, nem kell semmilyen testi kontakt, szextől pedig én még az életben nem lettem szerelmes. Ha szerelmes vagyok, akkor az vagyok már szex előtt is, ha nem, akkor nem leszek tőle az. Nálam ez a gyorsan kialakuló szerelem iszonyatosan erős kötődést hoz létre, pont ezért nagyon ritkán történik meg velem, átlag 10 évente egyszer. Az a fajta kötődés, ami az idő során alakul ki, az is lehet nagyon erős, de ennyire erős nálam soha. És azt én nem is szerelemként élem meg, hanem szeretetként. Nem lehet, hogy aki azt mondja, hogy neki idő kell a szerelemhez, az valójában szexet és kötődést ért alatta és csak azért, mert még soha nem volt szerelmes, azt hiszi, hogy ez az?

Olyat el tudok képzelni, hogy a villámcsapás nem rögtön érkezik, hanem mondjuk 2-3 találkozás után üt be a ménkű, de abban az esetben is egy pillanat alatt lesz az illető szerelmes, csak a pillanat nem rögtön az elején érkezett. A fokozatosan kialakuló szerelem szerintem nem szerelem, csak kötődés.



2021. jan. 29. 14:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

Viszont azok, akik szerint a szerelem egy csapásra kialakul, összekeverik a szerelmet a fellángolással.

2021. jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%

Nem tuti....


A másik oldala, hogy szex után derül ki, hogy szerelmes voltál e vagy sem.....


Vagy csak tetszik a másik vonzó.....vágysz rá, hogy hozzáérj, hogy megcsókold, hogy letépd a ruháját végre hozzábújhass --> ezt és a szerelem sokszor összekeverhető.

2021. jan. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én nagyon ritkán lángolok fel, de akkor évekre.
2021. jan. 29. 15:02
 4/29 anonim ***** válasza:
91%
Van, aki szerint a szerelem az nem a lángolás, hanem pont a többi része.:)
2021. jan. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%
A kérdés már ott elbukik, hogy azt feltételezi, hogy mindenki ugyanazok a sémák alapján működik és ugyanúgy, ugyanazokat az érzelmeket éli meg mint mások.
2021. jan. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%

Én soha nem lettem szerelmes egy csapásra. Tiniként persze volt aki tetszett és rózsaszín ködben éltem mert hogy milyen helyes de semmit nem tudtam róla szóval én ezt nem tartom szerelemnek. Fellángolás inkább.


Nekem akkor kezdett kialakulni mindig mikor már együtt töltöttünk egy kis időt. Az első párommal diákmunka alatt ismerkedtem meg. Egy hónap elteltével kaptam észbe hogy huh hát nekem vannak mély érzéseim iránta. Mert addigra már láttam milyen ember és azt szerettem meg.


A vőlegényemmel is így történt. Ismerkedtünk beszélgettünk és nagyjából egy másfél hónap múlva már éreztem amit kell. Nem mondom hogy ebben nincs kis rózsaszín köd de közel se arról van szó hogy jaj megláttam és már szerelmes vagyok.

2021. jan. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Szerintem mindenki ugyanazt éli meg, csak más nevet ad neki.

Van aki azt mondja, hogy ő nem szerelmes, csak szexuális vágy van benne és lángol, közben a vak is látja, hogy süket a szerelemtől. Mert azt sem értem teljesen, miért gondolják azt sokan, hogy a szerelembe nem tartozik bele a szexuális vágy?

Mondjuk szerintem a túl hamar bekövetkező szexuális beteljesülés vagy a balul elsült szex szerintem megölheti a kezdődő szerelmet.

2021. jan. 29. 15:13
 8/29 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Én soha nem tudtam senkibe csak úgy beleszeretni, de nekem ehhez több hét kellet és nem pár randi. Az sem állja meg a helyét, hogy a szex és egyebek kötnek össze,mivel én tudom magamról, hogy a 3 hét ismeretség minimum kell nekem, ennyi ideig egy férfi sem udvarol, főleg, hogy se szex, se csók se semmi nem lenne, így én baráti, ismerősi körből válogatok, és ahogy ismerem meg fokozatossan úgy lesz nekem egyre fontosabb ember.

Biztos, hogy beleszeretek, mert kb. ő minden gondolatom. Ha még a spenót főzelékről is az illető jut eszembe, akkor ott bizony már nincs kérdés. Másfelől, meg ott van a szerelemmel járó hiperaktivktás. Én tipikus csipkerózsika vagyok, de amikor beüt a love, akkor 2-3 óra alvásokkal is kipihenten tolom a napokat végig.

Nem tudok a gyengédségébe és testébe vagy szexuális teljesítményébe beleszeretni, mert ezek nincsenek. Csók is a járás alatt csattan el, nemhogy még szex!

2021. jan. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Akkor Rómeó és Júlia nem is voltak szerelmesek egymásba?
2021. jan. 29. 15:15
 10/29 anonim ***** válasza:
85%
Én onnan tudom, hogy valóban szeretem a barátomat, hogy olyan dolgokat teszek meg a kedvéért, amiket soha egyik exem miatt sem. Plusz, őt teljes mértékben elfogadom, még a hibáit is szeretem, az exeim pedig az általad írt lángolás ellenére nagyon irritáltak sokszor.
2021. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!