Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nem lehet, hogy azok, akiknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem lehet, hogy azok, akiknek sok időre van szükségük a szerelem kialakulásához, valójában összetévesztik a kötődést a szerelemmel?

Figyelt kérdés

Sajnos én mindig elég villámcsapásszerűen lettem szerelmes, ami nem mondom, hogy túl ésszerű dolog, de nem tudok ezen változtatni. Nem feltétlen első látásra, de nagyon hamar beleszeretek valakibe, nem kell ahhoz túl mélyen ismernem, nem kell semmilyen testi kontakt, szextől pedig én még az életben nem lettem szerelmes. Ha szerelmes vagyok, akkor az vagyok már szex előtt is, ha nem, akkor nem leszek tőle az. Nálam ez a gyorsan kialakuló szerelem iszonyatosan erős kötődést hoz létre, pont ezért nagyon ritkán történik meg velem, átlag 10 évente egyszer. Az a fajta kötődés, ami az idő során alakul ki, az is lehet nagyon erős, de ennyire erős nálam soha. És azt én nem is szerelemként élem meg, hanem szeretetként. Nem lehet, hogy aki azt mondja, hogy neki idő kell a szerelemhez, az valójában szexet és kötődést ért alatta és csak azért, mert még soha nem volt szerelmes, azt hiszi, hogy ez az?

Olyat el tudok képzelni, hogy a villámcsapás nem rögtön érkezik, hanem mondjuk 2-3 találkozás után üt be a ménkű, de abban az esetben is egy pillanat alatt lesz az illető szerelmes, csak a pillanat nem rögtön az elején érkezett. A fokozatosan kialakuló szerelem szerintem nem szerelem, csak kötődés.



2021. jan. 29. 14:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
77%
szerintem teljesen normális ha valakinek időbe telik a szerelembe esés... nem tudhatod mi húzódik meg emögött. alapból ilyen vagy fél a csalódástól stb.
2021. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
89%

Nekem egyszerű okaim vannak: akit nem tudok mint ember értékelni, tehát még barátként sem tudnám értékelni, azok a férfiak lehetnek bármilyen jók, szorgalmasal, jóképűek egyszerűen nem tudnan férfiként vonzani. Akire viszont azt mondom, hogy ez rendes ember, ennek szívesen lennék a barátja, azoknál kezdődik az a folyamat, hogy felnézek rá, és elkezdem többnek látni másoknál.

Igaz, ezek belső tulajdonságok, de engem a jellem jobban vonzott egy férfibe mindig.

2021. jan. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
28%
Nézz utána, mit jelent, hogy valaki demiszexuális.
2021. jan. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
56%
Akkor most definiálnod kellene, hogy mi a szerelem!!! Rajta! Sokan várjuk bölcs szavaidat!
2021. jan. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
91%

Egy-két találkozó alatt bennem legfeljebb szimpátia, kiváncsiság tud kialakulni a másik ember iránt, szerelem ennyi idő alatt nem. A szerelem ennél sokkal mélyebb érzés, ahhoz idő kell, csak akkor alakul ki, ha már valamennyire ismerem a másikat, és ahhoz bizony idő kell.

De ugyanígy vagyok a barátsággal is: ha valakivel találkoztam egyszer-kétszer életemben és jól éreztem magam a társaságában, attól még nem fogom őt a barátomnak tekinteni. Ha már hónapok vagy évek óta összejárunk rendszeresen, na akkor már igen.

2021. jan. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Szerintem a szerelem őrületes szexuális vonzalom eltéphetetlen kötődéssel és egy testen kívüli telepatikus egymásra hangolódással fűszerezve. Kötődés nélkül csak szex. Nem hiszek a lelki szerelemben testi vonzalom nélkül. Az szimpátia, barátság, de nem szerelem.

Hogy őszinte legyek, szerintem a szerelem egy magasabb rendű szexuális vonzalom, de mivel a telepatikus részét tapasztaltam, valószínű nem csak a testről szól. De azonnal felismerhető, nem kellenek hozzá hónapok.

2021. jan. 29. 16:49
 17/29 anonim ***** válasza:
76%

Én értem a kérdezőt, hiába többen nem értettek egyet. Én is ugyanigy leszek mindig szerelmes, ahogy a kérdező, villámcsapásszerűen és elementárisan, néhány alkalom után. Egyébként néhány alkalom után is kb ugyanaz volt a véleményem az illetőkről, mint fél év után ,ehhez nem kell megismerni az egész életét és személyiségét. Az az érzés fixáldott bennem, ami az elején elvarázsolt bennük, ez nem változik a mélyebb ismeretség után sem. És igen, én is igy látom, hogy sokan a langyosabb szerelmeket, kötődést, vonzalmat, szimpátiát értik ez alatt és ezért mondják, hogy nekik sok idő kell a szerelembe eséshez. Nem, a z elementáris szerelembe eséshez, amiből max 1-2 van az életben, ahhoz nem kell honapokig - évekig randizgatni.


Szoval kérdező, egyetértek, ugyanez a véleményem, mint neked. Ami sok időbe szokott telni és túl van gondolva, az nem szerelem, vagy nem az a nagybetűs. de abból is lehet párkapcsolat.

2021. jan. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
76%

Rómeó és Júlia, mint a szerelem referenciája, komolyan? Egy 3 napos kapcsolat egy 13 éves lány és egy 17 éves fiú között, ami 6 halállal végződött, ne innen vegyük már, hogy milyen az igazi szerelem.

Nem mindenki éli meg ugyanazt és ugyanúgy, tök felesleges megpróbálni megérteni, simán csak el kell fogadni, hogy nem csak az létezik, amit te tapasztalsz.

2021. jan. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Aszexuális vagyok, de szerelmes tudok lenni. Belepirulok, liftezik a gyomrom, csak a másikra gondolok. De a szex nem kell, szerintem a testiség elrontja.
2021. jan. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
18, Müller Péternek van egy videója a youtube-on a szerelemről, ő is beszél arról a bizonyos szerelemről, amit és ahogy egy 16 éves megél. Szó szerint elhangzik benne, hogy halálnál erősebb a szerelem. Nem véletlen találta ezt a témát és ezt a korosztályt ki Shakespeare sem. Egyébként én is kamaszként voltam halálosan szerelmes, a későbbi érzések meg sem közelitették azt.
2021. jan. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!