Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nem lehet, hogy azok, akiknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem lehet, hogy azok, akiknek sok időre van szükségük a szerelem kialakulásához, valójában összetévesztik a kötődést a szerelemmel?

Figyelt kérdés

Sajnos én mindig elég villámcsapásszerűen lettem szerelmes, ami nem mondom, hogy túl ésszerű dolog, de nem tudok ezen változtatni. Nem feltétlen első látásra, de nagyon hamar beleszeretek valakibe, nem kell ahhoz túl mélyen ismernem, nem kell semmilyen testi kontakt, szextől pedig én még az életben nem lettem szerelmes. Ha szerelmes vagyok, akkor az vagyok már szex előtt is, ha nem, akkor nem leszek tőle az. Nálam ez a gyorsan kialakuló szerelem iszonyatosan erős kötődést hoz létre, pont ezért nagyon ritkán történik meg velem, átlag 10 évente egyszer. Az a fajta kötődés, ami az idő során alakul ki, az is lehet nagyon erős, de ennyire erős nálam soha. És azt én nem is szerelemként élem meg, hanem szeretetként. Nem lehet, hogy aki azt mondja, hogy neki idő kell a szerelemhez, az valójában szexet és kötődést ért alatta és csak azért, mert még soha nem volt szerelmes, azt hiszi, hogy ez az?

Olyat el tudok képzelni, hogy a villámcsapás nem rögtön érkezik, hanem mondjuk 2-3 találkozás után üt be a ménkű, de abban az esetben is egy pillanat alatt lesz az illető szerelmes, csak a pillanat nem rögtön az elején érkezett. A fokozatosan kialakuló szerelem szerintem nem szerelem, csak kötődés.



2021. jan. 29. 14:52
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

19-es, érdekes amit mondasz. Ettől függetlenül az aszexualitás szerintem a szexualitás elfojtása, aminek nyilván nagyon komoly oka van. Én voltam úgy halálosan szerelmes, hogy soha nem fantáziáltam arról, hogy megcsókol, hogy szex van köztünk, nem jelent meg ez a vágyaimban, bár voltak szexuális vágyaim, de véletlen sem kötöttem össze ezeket vele. Ennek valószínűleg az volt az oka, hogy hívő voltam és annyira tiltott volt mindenféle szexuális tevékenység házasságon kívül, az önkielégítésről nem is beszélve, hogy nem engedhettem szabadjára ezeket a vágyaimat és nem jöhetett felszínre az, hogy hozzá vonzódom szexuálisan. Ettől függetlenül szerintem vonzódtam, de túl nagy volt a gátlás bennem ahhoz, hogy felszínre engedjem ezeket a vágyakat, tehát a gondolatomban sem testesülhetett meg. Tudat alatt szerintem tombolt bennem a vágy iránta, a teste iránt is. Emlékszem, levegőt se kaptam a közelében, volt hogy háttal állt nekem, fel volt tűrve az inge és én csak bámultam az alkarját és azt éreztem, egyszerűen még a karjába is szerelmes vagyok és hogy belehalok, hogy ez a kar soha nem fog engem átölelni. De ennél tovább nem mentem a testéről való fantáziálásban. Eltelt azóta több, mint 20 év, de még ma is emlékszem a karjára, arra a képre és arra a gondolatra.:(

Ma már nincsenek ilyen gátjaim. Talán ezért van az, hogy amikor 20 évvel később újra belém csapott a villám, olyan szexuális mágneses vonzalmat éltem meg, amit soha egyetlen korábbi szerelemben sem.

2021. jan. 29. 18:59
 22/29 anonim ***** válasza:
78%
Nekem tobb honap kell a szerelemhez. A fellangolas megjon hamar, de a szerelem varat magara.
2021. jan. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Miért pontoztátok le a demiszexualitást? Annyit jelent, hogy ismerned kell az embert, mielőtt beleszeretsz.


Pont volt erről cikk egy külföldi fórumon, és valaki leírta, hogy ez nála úgy jelent meg, hogy soha nem értette, mikor a barátnői azt mondják valakire, hogy jó pasi. Ő mindig azt mondta erre, hogy "honnan tudjam, hogy szexi-e, még nem beszéltem vele egy szót sem".

2021. jan. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Ettől függetlenül az aszexualitás szerintem a szexualitás elfojtása, aminek nyilván nagyon komoly oka van."


Nem az, és nincs komoly oka. Ki kell abból lépni, hogy csak azért, mert valamit nem tudsz elképzelni, annak kórosnak kell lennie.

2021. jan. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
24. De akkor mitől van? Bocsánat, hogy eltérek a főtémától, csak érdekel a véleményed erről.
2021. jan. 30. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

23-as, szerintem nem, illetve nem csak ennyit jelent a demiszexuális. Nem kell túlságosan ismerned, hanem szerelmesnek kell lenned belé. És mivel ez valakivel, pl. velem pár nap ismertség után is megtörténik, onnan kezdve azt nem mondhatom, hogy ismerem, de szerelmes lettem, az már elég. Én abszolút demiszexuális vagyok, egyáltalán nem élvezem a szexet idegennel, de ha abba az idegenbe 5 perc alatt beleszerettem, akkor nyugodtan letépheti a ruhámat 5 perc után. Viszont hiába ismerkedek valakivel hónapokig, ha nem tudok beleszeretni, akkor pusztán attól, hogy már ismerem és kötődök és szeretem is mint embert, attól még nem fogom élvezni vele a szexet, ha nem vagyok szerelmes.

Mivel mint mondtam, nagyon ritkán tudok beleszeretni bárkibe is, a szexuális életem egyenlő a nullával, mert túlágosan is demiszexuális vagyok, nem tud kielégíteni az, akibe nem vagyok szerelmes, így már meg se próbálom. Próbáltam, de mindig arra kellett rájönnöm, hogy érzelmek nélkül az egész nem ér semmit, nem élvezem. Pedig volt, akivel hónapokig jártam, nagyon mély barátság lett köztünk, de hiába próbáltam beleszeretni, nem találtam elég vonzónak, valami hiányzott belőle, így a szex is pocsék volt.

2021. jan. 30. 16:37
 27/29 A kérdező kommentje:
Nem jól fogalmaztam: szerintem a demiszexuális elsősorban azt jelenti, hogy nem élvezed a szexet, csakis azzal, akibe szerelmes vagy.
2021. jan. 30. 16:38
 28/29 anonim ***** válasza:

"De akkor mitől van? Bocsánat, hogy eltérek a főtémától, csak érdekel a véleményed erről."


A véleményem ne számítson, a tények számítsanak. Nincs oka.

2021. jan. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem nem vagy demiszexuális. Én az vagyok, 5 perc alatt nem szeretek senkibe, hisz nem tudok róla semmit. Demiszexuális nem lesz 5 perc alatt szerelmes, ez benne a legnehezebb. Manapság nem fog senki hónapokig ismerkedni.


Demiszexuálisként el sem jutok odáig, hogy szexeljek olyannal, akibe nem vagyok szerelmes. Szó szerint sírnék, ha szexelnem kéne valakivel, akibe nem vagyok szerelmes.

2021. jan. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!