Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Kinek van igaza ilyen esetben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza ilyen esetben? Irreálisak az elvárásaim 5 hónap után?

Figyelt kérdés

Az egyetemen ismerkedtem meg egy fiúval 2020 szeptemberben. Együtt járunk mesterszakra, ő 26 én pedig 22 éves vagyok.

Kezdetben nagyon zárkózottak tűnt, de később kiderült, hogy nyáron szakított a barátnőjével, akivel 8 évig voltak együtt. Alapból is visszahúzódó természetű, szinte csak velem áll szóba a csoporttársak közül. Mivel a suli mellett éjjel-nappal dolgozik, úgy döntöttem, hogy amiben tudom, segítem. Hétfőtől szombatig hajnali öttől este kilencig, 2 ember helyett dolgozik a munkahelyén. Ennek köszönhetően a csoportmunkákat én írtam meg helyette. Időközben átálltunk online oktatásra, egészen pontosan november elején. Azóta háromszor találkoztunk, de csak a vizsgák miatt. Én írtam meg helyette 4 vizsgáját, köztük egy olyat is, amit semmiképp sem tudott volna teljesíteni, mert egy kicsit sem ért a tantárgyhoz. Összességében sokat köszönhet nekem, mert a 8 tárgyból 4-et én csináltam meg neki (és ezek persze a nehezebbek voltak). Nem mondhatom azt, hogy a kihasználásomra hajtott, mert írta, hogy ha nem szeretnék segíteni neki, akkor nyugodtan mondjam, nem szeretné ha a jó viszonyunk rámenne az egyetemi dolgokra. Mindenesetre ragaszkodtam hozzá, hogy segítek neki. Fél hónap fizetés nélküli szabadságot is kivettem a munkahelyemen csak, hogy megfelelően fel tudjak készülni a vizsgáira. Az első online vizsgán hozzá mentem, kaptam karácsonyi ajándékot is tőle. Az utolsó két vizsgát nálam írtuk. Minden egyes alkalommal rengeteg csokit hozott nekem, sőt még anyának is küldött a születésnapja alkalmából.

Minden nap beszélünk a messengeren, de folyamatosan azt érzem, hogy csak illemből vagy hálából kedves velem. Soha “nem érti” az utalásaimat és a csoporttársi viszonynál egy kicsit sem kedvesebb velem.

Ma látta, hogy pár órára majd be kell menni az egyetemen. Írtam neki, hogy örülök neki! ☺️ Erre ő elkezdte magyarázni, hogy mennyire fontosak a reál tárgyak. Írtam, hogy nem csak a tárgyak miatt szeretnék bemenni az egyetemre. Megint nem értette, hogy mire célzok. Erre elszakadt nálam a cérna és írtam neki, hogy bunkóságnak tartom, hogy eszébe sem jut az, hogy ha be kell menni, akkor velem is találkozni fog. Erre azt írta, hogy mi az egyetemen kívül szoktunk találkozni. Igen, november óta háromszor találkoztunk, akkor is csak a vizsgák miatt. Korábban megígérte, hogy majd megünnepeljük a félév végét egy étteremben. Ma azt írta, hogy majd megünnepeljük, ha kinyitnak az éttermek. Ezen is nagyon mérges lettem, hiszen ki tudja, hogy mikor lesz nyitás? Addig várni akar vele? Miért nem lehetett volna nálam ünnepelni vagy nála?

Mindezekre azt válaszolta, hogy én keresem az alkalmat arra, hogy összevesszek vele és megkérdezte, hogy miért bántom. Nem érti, hogy mit akarok és, hogy mi a bajom... Azt írta, hogy mondta nekem, hogy egyetemen kívül is találkozhatunk. Igen, ezt valóban mondta, de az elmúlt 2 hétben eszébe sem jutott felhozni ezt a témát én pedig már úgy vagyok vele, hogy ő a férfi, ha akar valamit, majd lép.


Ennyire nem lehet hülye egy 26 éves, hogy nem veszi észre azt, hogy én többet is szeretnék tőle. Ha pedig ő nem akar semmit, akkor miért kedves velem? Miért oszt meg a családjáról dolgokat velem? Miért küld még anyának is “ajándékot”?

Sajnos még nem volt komoly párkapcsolatom, ezért nem értem a fiúkat. Mit akarhat? Mire lehet számítani?



Végül, hogy nehogy “eltűnjön”, bocsánatot kértem tőle azért amiket írtam. Én csak egy kis szeretetre vágyok, de ő csak minimálisan kedves velem, ha pedig mondani merem neki, megsértődik.

😢


2021. febr. 1. 13:17
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
96%
'Ha pedig ő nem akar semmit, akkor miért kedves velem?' - mert akkora marha vagy, hogy fél hónapos szabadságra mesz, hogy felkeszulj az Ő vizsgaira, és tisztában van vele, hogy bármikor ott vagy neki üritesre is. Egy talon lyuk, aki imádja, és még az egyetemét is végzi helyette. Ilyen hülye nöt nem találna minden bokorban.
2021. febr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy te elhiszed, hogy naponta 16 órát dolgozik? 😄
2021. febr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

5 év után ő volt az első olyan fiú, aki kedves volt velem és valószínűleg ez tévesztett meg. Annyira örültem, hogy végre valaki beszélget velem, kedvesnek és aranyosnak tűnt, de ezek szerint ő egy újabb csalódás.

Igen, 22 évesen több eszem kellene, hogy legyen, de amikor szó szerint a kutya sem néz rám, akkor két kézzel kapaszkodok abba, aki egy minimális időt is fordít rám. :( De ezek szerint nem csak nekem sántít a dolog, sőt, egyértelmű, hogy neki sem kellek.

2021. febr. 1. 13:50
 14/26 anonim ***** válasza:
89%

Nem lenne egyszerűbb nyitott lapokkal jatszani? Mond meg neki hogy erdekel mint ferfi..


Mar igy is megalazkodtal, szal hogy te lepsz elsonek mar nem nagy dolog.

2021. febr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Nem volt köztünk semmi.

Igen, beszélni fogok vele, mert a következő félév nem mehet így.

2021. febr. 1. 13:53
 16/26 anonim ***** válasza:
95%

Szegényem :( Sokan beleszaladnak ilyesmibe.

Ő úgy volt vele, hogy te felajánlottad, ergo szívesen segítettél neki, ő meg a csokikkal akarta meghálálni, lényegében ő nem látott ebbe semmi többet, barátként (?) vagy egy kedves emberként tekint rád.

És igen, vannak ilyen típusú emberek (tapasztalat), akik érdeklődőek, kommunikatívak, kedvesek, sőőőőt.... ajajj, még ha ezekhez az is jön, hogy bókol, célozgat, elhív, és a végén odacseszi hápogva, hogy dehát csak barátok vagytok.

Tudom, hogy szar és nehét, de most hagyd békén, ha valóban akar!!!, akkor lépni fog, de ha ugy érzed, adj ennek egy esélyt, és hívd el magadhoz egy kajára vagy bármire, ha ott is csupán barátként viszonyul hozzád, halott az ügy.

2021. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
95%

Azért sértődik meg, mert pontosan tudja, hogy te többet szeretnél tőle és nem akar elveszíteni. De nem azért nem akar, mert többet érez irántad, hanem mert még egy ilyen hülyét nem találna!

Ha többet akarna tőled, már rég randira hívott volna.

2021. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
96%

Egyelek meg, drága kérdező. Nagyon aranyos vagy, nagyon szeretethiányos és nagyon h.lyét csinálsz magadból.


"Ha pedig ő nem akar semmit, akkor miért kedves velem? Miért oszt meg a családjáról dolgokat velem? Miért küld még anyának is “ajándékot”?"


Most komolyan, csak akkor lehet kedvesnek lenni valakivel ha akarok tőle valamit? Akkor a kiszemeltemen kívül küldjek el mindenkit az anyjába? Miért? Miért ne mesélhetnék a családomról egy barátnak akivel sokat beszélgetek és segít? És ha már ennyit segít akkor miért ne adnék nekik csokit cserébe? De szerintem ezekről te is tudod hogy nonszensz dolgok csak elhinni nem akarod mert reménykedsz.


"Sajnos még nem volt komoly párkapcsolatom, ezért nem értem a fiúkat."

Jajj kérdező te csak NEM AKAROD megérteni, hogy ez a srác semmit sem akar tőled csak k...va jól jön neki hogy ennyit segítesz és beéred cserébe pár jó szóval meg csokival. Neked van a fejedben egy olyan elképzelt egyenlet hogy ha kedves vagy meg segítesz akkor beléd szeret, ez nem jött be és ezért értetlenkedsz pedig ez nem így működik. Egyébként korotokbeli férfiként mondom hogy ez az ember csak kihasznál téged. Az hogy "nem használ ki mert mondta hogy nem kell segíteni" gyenge kifogás. Én SOSE fogadnék el ennyi segítséget valakitől, akkor sem ha tukmálná. Érezném, hogy mennyire egyenlőtlen az egész.


Neked ezzel a sráccal már csak egy dolgod van, megtanulni a leckét amit én is megtanultam anno: SOHA ne tegyél rengeteg erőfeszítést egy olyan kapcsolatért ami csak egy elképzelt jövőben létezik a fejedben. Ez a srác semmi jelét nem adta hogy akarna tőled bármit, te rászántál rengeteg energiát és most csalódott vagy, de csakis te helyezted magad ebbe a helyzetbe.


25/F

2021. febr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
90%

Gratulálok, mézesmadzag-rabszolga vagy.


Hogy lehet ennyi eszed? Csak kihasznál, erre te kiveszel 2 HÉT SZABADSÁGOT tanulni HELYETTE?!!!


Soha a büdös életben nem fog járni veled, valószínűleg még arra sem tudod rávenni hogy nagy kegyesen, másra gondolva és előjáték nélkül megdugjon.


Azért adja a csokikat, mert lelkiismeret furdalása van. Ami tök jogos, mert csak kihasznál.

2021. febr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok, bocsi, félreolvastam, szóval nem másfél, hanem fél hónap fizetetlen szabi, de akkor is! Senki kedvéért ne hozz meg ilyen áldozatot, amíg a másik nem biztosít arról, hogy igenis megéri meghozni ilyen áldozatot, hogy ő is olyan komolyan vesz téged, mint te őt. Máskülönben egyoldalú kapcsolataid lesznek. Valahol megértelek, én is voltam hasonló helyzetben, nem kellemes, amikor rajongásig odavagy valakiért, bármit megtennél érte kb... és mindenben a "jelet" látod, meg reménykedsz...ilyenkor elborítja az ember fejét a köd.

Írod, hogy "neki se kellesz".. első és legfontosabb, amit tehetsz, hogy önmagadnak kelljél... akkor nem fogsz belemenni ilyen dolgokba.

hajrá, ölelés

2021. febr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!