Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Vissza taszító lehet a lányokn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vissza taszító lehet a lányoknak egy agronómus?

Figyelt kérdés
Mezogazdasági mérnök a foglalkozásom, egy nagyobb cégnél dolgozok. Ha így mondhatom, értelmiségi családból származok, egyetemet végeztek a szüleim is. Szabadidomben szeretnék otthon is gazdálkodni (gyümölcsök, kuriózumnak számító növények). Nincsen szétgányolva az udvar, minden rendben van, rendezett a környezetem. Szerintetek ez mennyire lenne visszataszító egy lánynak?

2021. febr. 19. 10:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%

Semennyire, viszont irányadó.

Hogy mire?Arra,hogy aki bekerül egy ilyen családba bármilyen végzettséggel, bármilyen munkahellyel, elvárják,hogy beilleszkedjen és vegye ki részét a gazdálkodásból. Ha mégsem történik így tolerálnia kell,hogy aki mezőgazdasággal foglalkozik január 1-től december 31-ig elfoglalt, tehát kevésbé számíthat Rá bármiben, akár a gyermeknevelés, akár szabadidő terén. + gondolom családi segítséggel gazdálkodsz, tehát +-ban alkalmazkodni kell a jövendőbelidnek ehhez.


Ha viszont dolgozol minek mellette egy családi gazdaság?Az tényleg nullára redukálja a szabadidődet.

2021. febr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Nekem ez nem lenne visszataszító. De én nem vagyok egy mezőgazdász / gazdálkodó típusú nő... valószínűleg nem passzolnánk össze, de ha urambocsá kezdenék egy ilyen férfival, azt el kell fogadnia, hogy én nem fogok besegíteni a kertgondozásban, gyümölcstermesztésben, mert nem érdekel. Illetve az fontos nekem, hogy Bp-n tömegközlekedésileg jó környéken lakjak. Ha ezt így nem tudjuk összehozni, akkor nem kezdenék vele.
2021. febr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne visszataszító? Szerintem egy nemes szakma. A mai világban meg az agrármérnököknek nagyobb szerepük van a környezet megóvásában, ugyhogy szerintem legyél büszke hogy ez a szakmád, és ne szégyeld.


1-es szerintem ez nem igaz. Láttam közvetetten ilyen szakmájú embereket. Nyilván az uriember se úgy választ, hogy tök ellentéte, és miért is várná el, hogy alkalmazkodjon, akkor az kapcsolat se lenne. Az agrármérnök nem a mezőgazdasági munkás kategóriája, nem azért tanul majd 5 évig, pl valaki szakosodik növény doktor irányba és neki az a munkája hogy a gazdáknak segít a betegségek felismerésében és a növények gyógyításában, illetve ezek megelőzésében.


Van aki kereskedelmi oldalon dolgozik, termelnek különböző fűszernövényeket boltoknak, és lehetne sorolni.


Azért kíváncsi lennék, hogy a kérdező milyen irányban dolgozik mint agrármérnök? Mert szerintem érdekes szakma, jómagam is szeretek növényekkel foglalkozni hobbi szinten és szerintem érdekes hogy az emberek észre sem veszik hogy egy-egy növény mekkora kincs a háztartásukban, és hogy mennyi mindentől óvja őket, miközben ők gyakorlatilag csak megvették de annyira nem érdekli őket.


A hobbi meg miért szégyen? Neki ez a hobbija is otthon, ami gazdaságos is, hiszen megtermeli a gyümölcsöt, amit az emberek nem mindig tudnak megengedni maguknak, mert van hogy a gyümölcs is nagyon drága. Aki meg nem kertészkedő típus, az is ott tud lenni a párja mellett, míg a párja a hobbijával foglalkozik, addig ő a kertben napfürdőzik miközben beszélgetnek és stb. és stb. De mint írtam egy ember se hülye, hogy olyat válasszon magának akivel nem passzolnak.

2021. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Tudod ki a visszataszító, az aki bunkó, lekezelő, leuraló, agresszív, nem tiszteli a másikat, cselédként tekint a másikra, aki elvárja hogy a másiknak kuss legyen a neve, aki zaklatja a másikat és nem ért a nem szóból és lehetne sorolni.
2021. febr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Másodikkal hasonló a véleményem. Nincs olyan tisztességes foglalkozás amit lenéznék vagy taszítana. Viszont ha nem egyezik az életmódunk, akkor nyilván a kapcsolat nem működne. Én is Bp-i vagyok, max valami közeli agglomerációig mennék innen. És nekem is megvan a saját munkám, szakmám, kertészkedni soha nem szerettem. Szóval itt az is kérdés, hogy mik a férfi elvárásai, milyen nőt keres.
2021. febr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem tartom visszataszító aki, igaz az én volt párom meg állatokkal foglalkozott, szóval tőlem az ilyesmi nem áll távol.
2021. febr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
* visszataszítónak
2021. febr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. 3-as válaszoló, én viszont közvetlen közelemben, a családom egyrészénél látom ezt.

A kérdező azt írtja,hogy munkahelyen dolgozik.Emellett otthon is szeretne családi gazdaságot kialakítani. Ezt azért úgy időben képzeld el. A gyümölcsfákkal/növényekkel folyamatosan foglalkozni kell. És ez általában nem egyemberes feladat.Fogadhat esetleg mezőgazdasági idénymunkást - ha kap.

Ha csak hobbiból, vagy saját fogyasztásra van gyümölcsfa, zöldségféle rendben, de a kérdező nem erről ír.

Azt írja,hogy a szabadidejében szeretne gazdálkodni. Ami azt jelenti,hogy hazamegy 4-5 órakor, átöltözik és gazdálkodik. Ha többet termel piacra viszi, és ha teljesen maga gazdálkodik ehhez hozzájönnek a mezőgazdasági járművek is.

Tudom miről beszélek, nem, én nem szeretném ha a párom a munkája mellett még otthon is gazdálkodna.

Legyen kert, legyen pár gyümölcsfa, legyen zöldségféle. Saját célra...de ne nagyobb mértékben, értékesítésre.

Ha a kérdező ilyen családban nőtt fel szerintetek elnézik a családba kerülő menyecskének,hogy napozzon, kiránduljon (kivel is?), programra menjen amíg Ők dolgoznak?

2021. febr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

8-as nem értek egyet, de mindegy. Akinek meg kamionos a párja, és mellette versenyekre is jár, az szinte tényleg nincs is otthon.


Egész egyszerűen csak azt kellett volna írnod, hogy neked necces, mert te gazdálkodó családba nőttél fel.


A kérdező írta, hogy szabadidejében gazdálkodna, mivel van otthon is növény, de pl. ha jól megy neki, akkor cégről válthat egyéni vállalkozásra is, ami azt jelentené hogy családi vállalkozás, mint írtam aki partner ebben és passzol annak se nem visszataszító, se nem necces, se nem kényszer.


Aki értelmiségi azt lenézik, mert kialakult egy sztereotípia hogy ők smasszer arankák vagy mi? Kb. azt mondod hogy bunkó tanyasi parasztok a szülei akik cseléd módjára robotoltatnák a párját.


Honnan tudod milyenek a szülei? Ez szégyen hogy így látatlanba a saját példád alapján ítélsz meg másokat, és mixeled és kivetíted a saját életed a másikra.


Mindenki különböző! Egy mondatba neked nem ideális, és ennyi, mivel te gazdálkodó családba nőttél fel. Agrármérnökök is a családtagjaid?

2021. febr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

9-es, nem fogod elhinni:egyetemet végzett agrármérnökök a családtagjaim.

Nem hinném,hogy szégyen lenne a saját családom / a férjem testvéréről van szó/példáját említenem.

Ne forgasd ki légy szíves azt amit írtam, még véletlenül sem bíráltam a kérdező családját. Hol látsz Te olyat,hogy én bunkó tanyasi parasztoknak gondolnám a kérdező szüleit?Hát vegyél már vissza!


Falun élek. Sorozatban tudnék példákat hozni erre.


De gondolom 9-es Te is toppon vagy gazdálkodásban azért háborogsz annyira és bizonygatod az ellenkezőjét. Vagy mégsem?


A kérdezőnek az a fontos,hogy hasonló mentalitású nővel ismerkedjen, aki annak tudatában is vállalja a kapcsolatot amit itt nekünk leírt.

2021. febr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!