Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért van az, hogy sok 20-as...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy sok 20-as évei elején járó nő idősebb férfit választ?

Figyelt kérdés
Volt osztálytársam, aki már 20 alatt idősebbel dugatta magát. Amivel egyébként semmi bajom, csak az eredmény sok esetben egy rossz párkapcsolat, esetleg bántalmazás. Lányok részéről mi az oka annak, hogy egy esetleg házas, 30-as vagy 40-es férfibe szerelmesek lesznek? Mi a jó ebben a nőknek?

2021. márc. 19. 04:35
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
56%
Én 22 éves vagyok és egyáltalán nincsen ilyen fix ideálom, hogy ennyi idős legyen, így nézzen ki, ilyen legyen és olyan legyen. Nem zárkózom el attól, hogy korombeli párom legyen és igazából tényleg a kor az egyik legutolsó szempont. Viszont mindig úgy alakult, hogy inkább a nálam valamivel idősebb (25-35) férfiak fogtak meg és velük jobban ki tudtam jönni, jobban megértjük egymást, több a közös téma és érdeklődés. Kapcsolatom eddig nem volt, most egy 32 éves férfival ismerkedünk és ebből már úgy érzem akár lehetne is valami. Nekem egyébként a baráti körömben is több a nálam idősebb ember és a korombeliekkel sokkal nehezebben találom meg a közös hangot. Például egyetemre járok, de a szakomról nem igazán vannak barátaim, mert ott is azt látom, hogy a legtöbbeket inkább a bulizás, a koncertek, az edzés, az öltözködés érdekel és mindenki nagyon “gyorsan él”. Sokszor érzem azt, ha beszélgetünk, hogy közben nem is figyel rám, nem érdekli mit mondok és nem is keres, nem is emlékszik majd rám stb. a másik. Sokan szerintem úgy gondolkodnak, hogy mindegy majd lesz más vagy hasonlók, illetve a korombeliek szerintem sokkal öntudatosabbak, nagyon egyediek és önállóak akarnak lenni, versenyeznek mindenkivel mindenben, hogy “na majd én megmutatom” és egyébként “nekem ne mondja meg senki”. Akár sokszor gyerekesek is. A velem egyidős barátaim kapcsolatán is azt látom, hogy picit mindenkinél a kirakatról szól, csomó veszekednek számomra gyerekesnek tűnő dolgokon, nincsenek terveik. Most ezt nem csak párkeresés-ismerkedés kontextusában értem, hanem úgy alapvetően szerintem a korosztályomban már egyre inkább fellazulnak és elértéktelenednek az emberi kapcsolatok. Ellenben az idősebbeken azt tapasztalom, hogy nyitottabbak, elfogadóbbak, érdeklődőbbek, figyelmesebbek, támogatóbbak, segítőkészebbek, jobban kötődnek, emberibbek. Én ezzel sokkal jobban tudok azonosulni. Nem mondom azt, hogy fiatalabbak között egyáltalán nincs ilyen, de szerintem egyre ritkább. Valamint ha még nagyon meg akarom magyarázni, akkor arra vezetem vissza, hogy én gyerekkoromtól kezdve inkább idősebbek között vagyok, a legfiatalabb testvérem is 15 évvel idősebb nálam stb., tehát ebben szocializálódtam és mindig idősebbek vettek körül. Aztán ki tudja mi az oka. Mindenesetre én így látom ezt, és semmiképpen sem keverném bele azt, hogy pl. házas férfivel kezdesz ki, mert az nagyon más tészta.
2021. márc. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk teljesen véletlen. Nem is tudtam az elején, hány éves a férjem, valahogy sosem került szóba. Tudtam, hogy huszon valamennyi (én 18 voltam), meg h dolgozik, de ennyi, a lelke érdekelt. 11 év van köztünk, 24 éve együtt. 😊
2021. márc. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim válasza:
47%

25 éves vagyok, diplomás, és én is idősebb férfiakkal keresek inkább kapcsolatot. Nagyon egyszerű az oka: a legtöbb korombeli srácot nem igazán érdeklik azok a dolgok, amik engem (tisztelet a kivételnek). Nekem igenis fontos, hogy a másik fél művelt legyen, szinte mimden témához hozzá tudjon szólni, és tudjunk komopyabb dolgokról is beszélgetni (mint például politika, gazdasági helyzet, globalizáció stb.). Sajnos nem nagyon tapasztaltam még meg ugyanezt a hozzáállást a huszonéves korosztályban.

És nem, nem a pénz és komoly egzisztencia az, ami miatt az idősebb férfiak társaságát keresem. Egy ezeken alapuló kapcsolat nem túl hosszú életű.

2021. márc. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

1-est nem értem, nem ezt kérdeztem.

2-es van barátnőm, és szó szerint volt olyan, hogy dugatták magukat. Nem fogom csak a te kedvedért máshogy írni, ez az igazság.

Azért is csodálkoztam, mert én és barátnőm egykorúak vagyunk, minden jól alakul. Viszont volt osztálytársaim és ismerősi körömben is van több olyan eset, hogy fiatal lány összejön idősebbel, és rossz a kapcsolat vagy bántalmazzák. Ez a tapasztalat. De ha valaki jól megvan a párjával, annak örülök. Különben az igaz, hogy idősebbnek már "nagyobb" egzisztenciája lehet.

2021. márc. 19. 11:27
 15/35 anonim ***** válasza:
4%

11-es:

Ennek a hozzászólásodnak semmi értelme. Nem is tudom... mintha én kiszámolnám neked egy háromszög értékadatait, te meg azt válaszolnád, hogy:

"Na megint a Pitagorasz-tételre fogják a lúzerek."


Az alapvető tényekről nincs mit vitázni!

2021. márc. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
32%
Pár éve a korom beli srác MEGCSALT! Azért szimpatikusak mert ki élték maguk és nem csorog a nyáluk minden nap másra. A velem egyidős exem még egy sztárba is bele kötött hogy kicsi a melle. De az érettebb pasinak nem ez a legfontosabb (Ahogy én észre vettem) a fiatal srácok mindíg ujabb kalandra vágynak. Habár van sok idősebb férfi is aki ilyen..
2021. márc. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
11%

figyi őszintén?

1. mert ott vannak az anyagi javak;ház, autó, munka-pénz! sok nőnek csak ez számít vannak kivételek de a kivétel az mindig a kisebb része a mindenkori társadalomnak!

2. sokuknak van apa komplexusa ennyit erről...


vannak nők akiknek még 6-10 év is felejtős na az ilyenek a független sikeres nők akik nem szenvednek apa komplexusban...


azt meg felejtse el mindenki hogy azért mert érettebbek ":DD nagyon nem erről van szó arról meg ne is beszéljünk hogy ezek a kis 20-on évesek ne várjanak el érettséget mikor ők is ugyan olyan gyerekesek mint a kora belliek! mert ez így is van

2021. márc. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
31%

12 megnézném mi az a téma amit te nem tartasz gyerekesnek vagy épp amiről te beszélnél ":D amúgy nem értem a közéleten kívül mi lenne a közös hang komoly mély dolgokról meg nem hinném hogy te beszélnél ezzel a 30+ os emberrel... sajna nagyobb valószínű itt az egzisztencia mert hát a korod bellieknek rohanniuk kell dolgozniuk tanulniuk csinálni az életet te neked meg inkább olyan kell akinél már ott a lové ":D

amúgy a kor nagyon fontos! pont csak az ilyen buta az igazi életet fel nem fogó egyedek nem értik! oké 10 év de ez úgy sem fog tovább tartani mint 5 év de ha tovább is tartana nagy valószínű hogy hogy mire 40-50 leszel ő megy a levesbe mert hát amíg te még egy szexuálisan aktív nő leszel addigra ő neki lehet fel sem áll már és abszolút nem képes nemi életet élni... de akár az is lehetséges hogy 30 fele unod meg mert akkor jön rád majd a bulizos jövő-menő túrázós időszak ő erre már megint idős és fáradt lesz... nem rosszból mondom ":D csak tapasztalatból! nagyon sok ilyent láttam a környezetemben

2021. márc. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
9%
14 konkrétan azt mondod hogy az idősebbek 30-40-50 korosztály tisztában van mindennel hozzátud szólni mindenhez értelmesen míg a fiatalabb rétegben csak egy pár kivétel van ":D gratulálok ":DDD igen itt inkább elfojtott komplexus van...
2021. márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
49%

9-es kb te is ezen a szinten lehetsz akkor ":D

nem egy 30-40-est láttam már 20-as fejjel ":D sőt a legtöbb az amelyiknek nincs gyereke és párja

2021. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!