Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Bántalmazó, toxikus kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántalmazó, toxikus kapcsolat után van esély a boldog, normális szerelemre?

Figyelt kérdés

A (már volt) párommal fiatalon, 17-18 éves korunkban jöttünk össze, középiskolásként. Már az red flag lehetett volna, hogy közölte, hogyha nem ugyanabba a városba megyek továbbtanulni, mint ő, akkor biztos szakítunk, úgy számoljak. Utána ez csak rosszabb lett.

Teljesen alávetettem magam neki, a kapcsolatunknak.

Mikor Erasmusra ment, közölte, hogy vagy vele megyek vagy szakítunk (1 éve akkor már együtt éltünk). Én hülye pedig azonnal passziváltattam az egyetemen és fél évet egy olyan országban éltem, ahol utáltam.

Minden nap főztem kétszer, háromszor, mikor hazajött és mondta, hogy azt nem kéri, nem az volt a válaszom, hogy akkor megeszed holnap, a mai vacsorádat meg oldd meg, hanem nekiálltam kérdezősködni, hogy mit enne, mit csináljak. Az apámtól olyan autót kértem magamnak, amiről tudtam, hogy a barátom nagy álma. Teljesen olyan lett, amilyet ő akart, konkrétan vele csináltam a konfigurálást. Vártam már, hogy legyen saját autóm, ennek ellenére heti 5 nap nála volt, kb engedélyt kellett kérjek, hogy mehessek vele.

Mindenért én voltam a hibás és a rossz, a buta, az egyszerű. Volt olyan, hogy megcsalt, kiderült, megbocsátottam. Majd rá pár napra pizzát rendeltem, pont akkor jött haza, amikor ettem és annyit vágott hozzám, hogyha nem zabálnék ennyit, nem csalna meg. Pedig nem voltam túlsúlyos akkor sem, 55-56 kg felett sosem voltam életemben. Folyamatosan megcsalt, amikor ezeket megtudtam, én voltam a hibás, hogy mit nyomozok utána, inkább annak örüljek, hogy a 10/10-es lányok után inkább velem marad mégis.


A 8 együtt töltött évünk alatt az önbizalmam, önértékelésem a 0-ra csökkent. Nem mondom, hogy végig pokol volt, mert voltak szép pillanataink. De általában ment a se veled, se nélküled dolog. Én is hibás vagyok ebben, mert már tényleg gimis koromban azt kellett volna mondanom, hogy ő engem nem zsarol ilyenekkel és ott szakítunk. Helyette belementem egy játékba, ahonnan csak vesztesen kerülhettem ki.


Most itt vagyok 25 évesen és egyszerűen félek ismerkedni. Mert bennem van az, hogy a következő is úgyis megcsal, pár szép hét/hónap után kimutatja a foga fehérjét.

Van egy férfi, igaz, hogy idősebb nálam (46), de szerintem jól néz ki, eléggé megkedveltem. Elhívott vacsorázni, de nem tudom, jó ötlet-e, kell-e nekem még ez... Korombeliekkel így az exem után nem szeretnék ismerkedni, meg ahogy néztem, nagyon sokan inkább csak a szexre mennének.

Úgy érzem, képtelen lennék egy boldog, önfeledt párkapcsolatra, mert mindig ott lesz a fejemben, hogy vajon mikor romlik el minden.


2022. máj. 27. 16:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt tisztáznám azért, hogy verni éppen nem vert. De a folyamatos gaslighting, az, hogy éreztette, mennyire semmi vagyok és nélküle egy 0, pont elég volt.
2022. máj. 27. 16:24
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

A felnőtté válás egyik kulcsfontosságú állomása az, amikor rádöbbensz, hogy általános boldogság nem létezik. A boldogság egy olyan érzés, ami adott helyzethez, eseményhez kötődik, és hormonok okozzák. És amikor azok nincsenek többé, akkor az érzés is elmúlik.


Aki az általános boldogságot keresi, az szélmalomharcot vív. Olyan embert keress, akivel a jót meg a szart is meg tudod élni. Soha senkivel nem leszel mindig boldog.

2022. máj. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

2.


(?) Szerintem a kérdező egy szimplán jól működő, nem toxikus kapcsolattal is beérte volna.. Hogy jön ide az, hogy nincs boldogság? Már hogyne lenne?

Tök szomorú volt ezt végigolvasni. A múltat zárd le, elmúlt. Remélem megtalálod a normális partneredet. Kitartás!

2022. máj. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Persze. Miert ne lenne? Bar sajnalni nem tudom, aki erre gerjed. Es eleg jellemzo, hogy aki toxikus kapcsolatban volt, nem becsuli meg, ha valaki normalis vele.
2022. máj. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4. Ezt honnan veszed? Tapasztalat?
2022. máj. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1%
Nincs esély! Mert aki hülye, az is marad! Következő alkalommal ugyanúgy ilyet fogsz magadnak választani.
2022. máj. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Nincs

Esélytelen vagy!

2022. máj. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem most várj még... mármint elkezdheted ezzel a pasival, csak ne legyen komolyság belőle, mert semmi értelme. Magadnak kell lenned egyedül, és megtalálnod azt, hogy te értékes vagy egyedül is. Ha egyedül is jól érzed már magad, akkor leszel kész egy kapcsolatra, hiszen tudhatod, hogy már csak rajtad múlik, hogy boldog vagy-e, és nem kell hozzá másik személy,se kapcsolat. Tehát ne a kapcsolat határozza meg az életedet, tartsd meg a kontrollt. Ez kell... a kapcsolat nem egy börtön, hanem egy olyan hely, amiben mindenben közös nevezőre tudsz jutni a pároddal, abban mindkettőtöknek előnyei származnak. Amint ez nem teljesül, onnantól kuka.


Hogy eljuss ilyen szi.tre. ilyen önbizalomra, ahhoz akár évek is kellenek. Most add meg magadnak ezt az időt! És tanulj magadról

2022. máj. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Juj, ezt olvasni is rossz volt. De a jó hír, hogy még most is nagyon fiatal vagy. Van, aki ilyenkor kezd pasizni. Kezdd a nulláról, azzal a különbséggel, hogy a tapasztalatod miatt nagyobb eséllyel ismered fel, mibe NEM szabad belemenni. Csak tartsd is be! Hallgass a megérzéseire és az első red flag után menekülj! Nem, nincs olyan, hogy hátha mégse.
2022. máj. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!