Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lenn hosszabbacska szövegben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lenn hosszabbacska szövegben mesélek egy munkahelyi platói szerelemről, egyben egy pofára esésről. A végén látni fogjátok a problémámat, ami önmagammal kapcsolatos. Adjatok tanácsot, nyitott vagyok! Van mas megoldás, mint a munkahelyváltás?

Figyelt kérdés

Huszonéves szingli nő vagyok. Már túl sok ideje vagyok szingli, úgy érzem.

Van egy férfi kollégám. Körülbelül fél éve nagyon felfigyeltem rá. Egyrészt a külleme miatt (nyilván), szép szál legény. Másrészt a belsőjében meg az tetszett meg a beszélgetések során, hogy nem az a panaszkodó "ez szar, az szar" típus. Itt a munkahelyemen rengeteg ilyen ember van. semmi másról nem tudnak beszélni, csak arról, hogy mi a szar a munkában, a koronavírussal, stb. És ő nem ilyen. Sőt, idegesíti az állandó nyavalygás, panaszkodás, bosszankodás, faképnél hagyja az ilyeneket. Én is úgy tudtam vele összebartákozni, hogy sosem mondtam ilyesmit, nem panaszkodásból áll a beszélgetés vele.

Nos, van barátnője, mindig is volt, mióta megismertem egy kicsit jobban. Amúgy pár évvel fiatalabb nálam, de nem sokkal. Nem zavar a korkülönbség, csak remélni merem, hogy őt sem zavarná. De kanyarodjunk vissza oda, hogy van barátnője.

Barátnőim mondták nekem, hogy szarjam le, hogy van csaja. Idézem, ha nem is szó szerint, de hogy mikkel tömték a fejem:

"Nem ismered a barátnőjét, senki számodra. Miért tartanád tiszteletben, hogy ez az ő pasija? Ha tetszik, nyomulj rá, egyszer élsz, maganyos vagy, tégy a boldogságodért!"

"Távkapcsolatban vannak a barátnőjével, nem tudtad? Így is úgyis jó eséllyel szétmennek, nyugodtan hajts rá!"

"Ez egy rendes ember, ráadásul jól is néz ki. Ne szalaszd el a lehetőséget! Jóban vagytok, hajts rá! Lehet évekig nem sodor eléd az élet ilyen lehetőséget!"

Nos, mindig kétkedve fogadom az ilyen jellegű tanácsokat, amiknek az a lényege, hogy nyomjunk le másokat a saját érdekünkben, de azért az ember ad a barátai szavára. Úgy voltam vele, az teljesen ártalmatlan, ha fenntartom a barátkozást vele, aztán hátha egy nap szakítanak, én ott leszek vigasztalni... Vagy hátha egy nap rájön, én kellek neki, és magától kezdeményez... Gondoltam vannak csodák, hátha.

Az lett az eredménye, hogy egyre jobban beleestem. Nem flörtöltünk soha, csak jóban voltunk, néha napján dumáltunk, és az a szomorú, szinte mindig én tettem róla, hogy összefussunk. Elég egyoldalú volt a barátság, ami részemről már több is volt, mint barátság... Ennek ellenére nem tartottam magam távol tőle, sőt, már minden nap azért mentem be jókedvvel dolgozni, mert hátha látom...

Teljesen belelovalltam magam, mint egy tini lány. Egyre szebben jártam dolgozni: már nem volt mindegy, milyen a hajam; minden nap szempillaspirál; nem baj hogy kényelmetlen a melltartó, nagyobbnak látszik benne a mellem... És mindezt egy "foglalt" férfiért, akit nem is érdekeltem, legfeljebb úgy tekintett rám, mint egy jófej kolléganőre, de semmi több. Ez így ment hónapokig.

Ha láttam egy romantikus filmet, már magam meg őt láttam a főszereplőkbe... Elég erős plátói szerelemről volt szó. Már mindig szuperzavarban voltam, ha csak a hátát is megpillantottam. Úristen, de fura mindezt leírni, gyakorlatilag most ismerem be magam előtt is, hisz rengeteget tagadtam az érzéseimet, magam előtt is, hazudtam magamnak is. Most meg beismerem, leírom...

Elmesélek valamit. Egyszer történt, hogy hívatott a főnök, és totál beparázva indultam az asztalához (nem 2 lepés az út), mert tudtam, le fog cseszni. És tök véletlenül összefutottam ezzel a férfival út közben, és akkor nem is akartam semmit, mert épp paráztam, csak köszöntem, puszta illendősegből. És akkor megkérdezte, minden oké? Mondtam nem. Kérdezte mi a baj? Elmondtam, hogy hívatott a főnök, és félek, mert tudom, hogy le fog cseszni. És nagyon aranyos volt, otthagyta a munkát, es elkísért, a közelben megállt, és mondta, ott fog várni, mikor végzek, és ne féljek annyira, gondoljak arra, pár perc múlva úgyis kijövök.

Bla-bla, a sztorit azért mondtam el, mert ez szinte az egyetlen olyan eset volt, mikor nem én kezdeményeztem beszélgetést, és persze rögtön jelnek vettem, hogy kezdek tetszeni neki... Meg hős lovagként tekintettem rá, mint a megmentőmre. Ezerszer lefutattam ezt az emléket a fejemben, újra átéltem. Pedig ez nem volt több, mint felebaráti figyelmesség egy sápadt kolléga iránt, most már tudom.

És ami a fordulópontot hozta ebbe a históriába, hogy konkrétan a barátnője érkezett a munkahelyünkre. Személyesen. Már nincsenek távkapcsolatban. Jujj, de hogy milyen pocsék érzés őket látni együtt jönni, menni, ebédelni... El nem tudom mondani. Szerelmi bánat olyan miatt, akivel sosem voltam együtt??! Hihetetlenek vagyunk mi, emberek...

És ami miatt kiírom ezt a kérdést, ami bocsi, hogy ilyen hosszú lett, az alábbi.

A csalódás, és az, hogy kiábrándultam a férfiból, mert kapcsolata van az orrom előtt, körülbelül fél hétig tartott (vagyis 3-4 napig). Aztán minden visszatért a regi kerékvágásba. Hiába a barátnő, jelenleg ugyanúgy pillangózik a gyomrom tőle... 🦋 🦋 🦋

Mi van velem??!! Hülye vagyok??!! Mi a megoldás? Munkahelyváltás? Mégis mi kéne még ahhoz, hogy kiábránduljak belőle, hogy elfelejtsem, mint az, hogy az orrom előtt van nője??!! Nagyon kényelmes neken ezen a munakhelyen, rossz lenne váltani, de ez így nem mehet tovább...


2021. máj. 8. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Tudod, akik ilyeneket tanácsolnak, hogy sz.rd le, hogy van barátnője, nem is igazi barátok.

Te mit szólnál hozzá, ha éppen veled lenne kapcsolatban és a munkatársa nyomulni akarna rá, a barátai meg azt tanácsolnák neki, hogy csak nyugodtan, kit érdekelsz?! ...Ugye, r.banc lenne mind.

Normális "barátok" azt mondták volna, hogy hagyd és ebbe ne éld bele magad, mert sérülni fogsz.


És egyébként igen, plátói szerelem miatt is lehet szerelmi bánatod. Szerintem, ha megoldható, válts munkahelyet, amíg mindennap látod, sokkal nehezebb továbblépni rajta.

Menni fog előbb utóbb, hidd el!

2021. máj. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Ne valts munkahelyet. Bárhol bel futhatsz ilyenbe. Ismerkedj másokkal. Csinálj programot barátnőkkel és pasizzatok.
2021. máj. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonló van egy kolléganővel kapcsolatban.Nehéz az biztos. És igen lehet szerelmi bánatod szerintem.Ahhoz hogy észhez térj gondolkozz reálisan ,nekem ez segít,bár én már picit jobban belecsúsztam a dologba de nem akarok hazudni önmagamnak. Attól hogy barátságos valaki és szimpatikus is fontos hogy ő is így érezzen,én ezt tartom most szem előtt hisz az ő érzései is annyira fontosak mint az enyémek egy kapcsolatban. Gondolj bele hogyha irántad érezne így egy férfi és neked lenne egy komoly kapcsolatod,ugye így már másabb. A barátnőid butaságot beszélnek hisz ha veled megcsalná a barátnőjét akkor téged is megcsalhatna bármikor.
2021. máj. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem amikor volt hasonló,csak munkahelyváltás segített. Pedig nagyon szerettem azt a munkahelyet, de mivel már 5 évet elcs.sztem miatta az életemből, többet nem akartam. Mondjuk mi nagyon szorosan együtt dolgoztunk és szuperül működött is az a rész. Mondanom se kell, miután felmondtam, felmondott ő is, pedig 10+ éve ott volt már.😂
2021. máj. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok jelenleg. Nagyon megértem amit írsz.

Bár csak 23 éves vagyok,a szakmai gyakomat töltöm egy multi pénzügyi osztályám, a csapatomban van egy pasi (7 évvel idősebb nálam,van barátnője) ,ő felel értem úgymond, ő mutat nekem meg mindent,magyaráz el mindent, átnézi a munkámat és utána mindent megbeszélünk,szóval minden nap beszélünk kb..én meg ahhh, mindig arra gondolok h bárcsak úgy érezne mint én,de nyilván még a halvány gondolat se fordul meg a fejében.

2021. aug. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!