Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan érdemes kezelni azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érdemes kezelni azt, ha people pleaser a barátnőm?

Figyelt kérdés

Nem találtam rá megfelelő magyar kifejezést. Úgy érzem, hogy nem tud nemet mondani dolgokra, mert fél, hogy megbánt másokat. Nem érzem még azt, hogy bele kényszerítette volna magát olyan helyzetbe magát miattam, amit nem szeretett volna, de kicsit félek attól, hogy azért mond mindenre igent, mert nem tud / mer nemet mondani.


Egy konkrét példa: Egyik nap az előző héten például megbeszéltük, hogy találkozunk nála és mondta, hogy nem-e lehetne egy kicsit később, mert jön hozzá a szerelő. Szóval rákérdeztem, hogy x-y között jó lesz, ha megyek és mondta, hogy persze, csak még lehet, hogy ott lesz a szerelő.


Olyan érzésem volt, mintha itt nem merte volna azt mondani, hogy nem jó, menjek majd akkor, ha már végzett. Tudom, hogy ez csak egy apróság, de ettől a konkrét helyzettől elvonatkoztatva ha tényleg erről van szó, akkor ez problémás lehet és nem tudom, hogy hogyan kezeljem ezt. Hogyan adhatnám a tudtára, hogy nem kötelessége mindenre igent mondani és nyugodtan tartsa szem előtt a saját érzéseit, vágyait, teendőit.


2023. szept. 13. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó de mi van, ha korábban jössz és ott a szerelő? Zavarod a munkában, vagy nem értem.
2023. szept. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Én ebben nem látok komoly problémát.
2023. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit túldramatizálod. Szerelő megy hozzá, aki elvégez egy adott munkát. A szerelőnek teljesen mindegy, hogy te ott vagy-e vagy sem
2023. szept. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez csak egy példa volt, de alapvetően jellemző rá, hogy fél attól, hogy megbánt másokat, ezért nem tud nemet mondani.


Másik példa: Egy munkatársa kihasználta egy projekt munka keretén belül. Ő csinált mindent helyette, ami nagyon kényelmetlen volt neki, de sokáig nem bírta azt mondani neki, hogy nem fogja a másik részét is megcsinálni, mert félt, hogy meg fogja bántani.


Nem érzem, hogy most lenne bármi probléma köztünk, mert nagyon oda vagyunk egymásért, de félek attól, hogy később ha valami nem tetszene neki, akkor azt nem merné elmondani nekem és csak örlődne magában.

2023. szept. 13. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Nem baj az, majd nyolc év múlva a fejedhez vágja minden gondját baját és viszi a házat, kocsit, gyerekeket.


Komolyabbra terelve a szót - mit fosol attól, hogy mi lesz később? Majd figyelsz rá, meghallgatod, és rájössz, ha valami baja van.

2023. szept. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelési kényszer?


Vannak erről videók a youtubon. Nézz meg párat, hàtha lesz valami jó tanács.

2023. szept. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!