Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért érzem azt a szakítás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem azt a szakítás után fél évvel, hogy ő kell nekem és vele kell lennem?

Figyelt kérdés

Ex barátommal 6+ évig voltunk párkapcsolatban. Minden jól ment, megvoltunk egymás mellett, együtt is éltünk majdnem a kezdetektől. Aztán tavaly év elején a exem élete fenekestől felfordult, ami miatt ő teljesen befordult, nem engedte, hogy segítsek, nem engedett magához senkit közel és teljesen eltávolodott tőlem és mindenkitől. Próbáltam vele beszélni, hogy ezt így nem szabad, de nem változott semmi. Hosszas huza-vona után végül nyáron szakítottunk. Abban a pillanatban azt éreztem, hogy ez volt a legjobb döntés, hiszen így nem lehet senkivel együtt élni, de hosszú a közös múlt, és bármi is történt nagyon szerettem/szeretem és tudom, hogy ezt ő is így érezte. Szakítás óta semmit nem tudunk egymásról, de egyre erősebben érzem, hogy ő kell nekem, ő az, aki boldoggá tud tenni, mással nem megy. Mindent megtennék érte, de lépni már nem merek. Ti mit javasolnátok?

24/L



febr. 13. 07:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Azt hogy engedd el, nem véletlen lett vége. Semmi értelme az újrakezdésnek.
febr. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Megszokás. Kezdj randizni és túl leszel rajta. Minek futni egy olyan busz után, ami úgyse vesz fel. Szenvedjen akkor ott magában, ha ennyire hülye.
febr. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%
Nen teljesen értek egyet azzal, hogy soha nem szabad újrakezdeni. Ha úgy érzed, tényleg objektíven átgondolva a számításotok okát, körülményeit és a 6 évetekre visszanézve, hogy még lehet bennetek valami, vagy talán lehet esélyetek a forevereverafterre, akkor szerintem egy próbát megér ha ráírsz. Simán lehet hogy ő nem szeretné, akkor viszont az is jó löket lesz a továbblépésre.
febr. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Mitől tud felfordulni egy ember élete úgy, hogy mindenkit elkezd hanyagolni és csőlátással éli tovább az életét?
febr. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
#4 Nem mindenki tudja jól kezelni a traumákat/krízishelyzeteket. Egyébként teljesen jogos kérdés, de simán el tudom képzelni hogy valaki bajban van ezzel.
febr. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert még nem talaltal mást. Ha jön egy új szerelem, az felül fogja írni a régit.
febr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondold végig, hogy el tudod-e fogadni, hogy a párod így kezeli a kríziseket. Befordul, elmar maga mellől. Legközelebb lesz türelmed kivárni, amíg jobban lesz és visszatalál hozzád? És az elkövetkező 5-6 évtizedben is lesz türelmed elviselni, hogy a párod hónapokig mufurc?

Arra nem érdemes számítani, hogy majd a másik megváltozik.

Egyébként meg nem kell félned. Ismeritek egymás minden porcikáját, köztetek semmi sem lehet ciki.

febr. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Mert 18 éves korod óta vele vagy, és már annyira hozzászoktál, ÉS mert előtte nem is nagyon éltél még, mert fiatal vagy.



Egyébként pont így 25 körülre fejlődik ki minden az agyban, tinikor óta nagyon sokat változik mindenki.


Szóval simán meglehet, hogy az, aki felé nosztalgikus érzéseid vannak, már nem is igazán létezik, legalábbis nem úgy, ahogy te akarnád.



24 évesen randizni teljesen más, mint tiniként. Ez igen, félelmetes, meg 6 év után fura is, de nem rossz ám.


Igen, pláne 6 év ennyi idősen az életed negyede, eléggé meghatározó, de tovább lehet és kell is lépni.

febr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Hallgass ránk, több tapasztalatunk van ezen a téren is. Utolsó is teljesen jókat írt, engedd el ezt a dolgot.
febr. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Természetesen látom a pro és kontra oldalát is. De nehéz úgy randizgatni amikor mást szeretsz és egy életesemény miatt nem vagytok együtt? Tehát nem kihűlt, nem történt megcsalás stb, én ezt nem venném egy csoportba. Természetesen randizgattam, de nem szeretnék mással lenni, és nem is érdekel senki.

A életesemény meg egy családtag elvesztése volt, aki vagy így vagy úgy dolgozza fel a traumát, gyászt.

febr. 13. 10:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!