Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért érzem azt a szakítás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem azt a szakítás után fél évvel, hogy ő kell nekem és vele kell lennem?

Figyelt kérdés

Ex barátommal 6+ évig voltunk párkapcsolatban. Minden jól ment, megvoltunk egymás mellett, együtt is éltünk majdnem a kezdetektől. Aztán tavaly év elején a exem élete fenekestől felfordult, ami miatt ő teljesen befordult, nem engedte, hogy segítsek, nem engedett magához senkit közel és teljesen eltávolodott tőlem és mindenkitől. Próbáltam vele beszélni, hogy ezt így nem szabad, de nem változott semmi. Hosszas huza-vona után végül nyáron szakítottunk. Abban a pillanatban azt éreztem, hogy ez volt a legjobb döntés, hiszen így nem lehet senkivel együtt élni, de hosszú a közös múlt, és bármi is történt nagyon szerettem/szeretem és tudom, hogy ezt ő is így érezte. Szakítás óta semmit nem tudunk egymásról, de egyre erősebben érzem, hogy ő kell nekem, ő az, aki boldoggá tud tenni, mással nem megy. Mindent megtennék érte, de lépni már nem merek. Ti mit javasolnátok?

24/L



febr. 13. 07:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%
Nézd ha valaki veled tervez, veled akar lenni akkor úgy alakítja a dolgokat hogy úgy is legyen, függetlenül bármilyen élethelyzettől. Én elengedném ezt, sok esetben a valódi ok az hogy nem kellesz a másiknak, csak valami hihető dologra próbálja ráhúzni a történetet hogy miért nem működik.
febr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szórul szóra ugyanez történt, kérdező. 6 év együtt, haláleset, befordulás, szakítás. Ennek már több mint 7 hónapja. Nem keressük egymást. Minden egyes nap gondolok rá és hiányzik. Mi 10 évvel idősebbek vagyunk. Azt hiszem én inkább elengedem örökre. Nagyon nehéz de ő döntött így.
febr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

A gyász egy magányos műfaj. Azon kívül, hogy diszkréten ott vagy a háttérben, nem tudsz segíteni a gyászolónak. Nem feladatod a másikat felvidítani, nem vagy felelős a másik hangulatáért. Ez egy nehéz lecke. Ezeket az eltávolodós időszakokat fel lehet használni az önfejlesztésre.

Igazából egyikőtök sem kezelte jól a helyzetet. Szerintem érdemes lehet beszélni a sráccal. Benne van a pakliban, hogy elhajt a fenébe, hiszen te elhagytad amikor neki épp nehéz volt. De az is lehet, hogy sikerül megbeszélni és ha nem is azonnal omlotok egymás karjába, randiztok párat aztán meglátjátok hogyan tovább. De tényleg csak akkor, ha biztos vagy benne, hogy türelmesen fogod viselni a következő nehéz időszakot. Nem lehet játszani más emberek érzéseivel.

febr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Egyszakítás után is van gyászidőszak.



Hat év után tökre normális, hogy akár évek, mire elengeded.


Hagyj magadnak még időt, nem kell azonnal egy másik kapcsolatba beleugrani. De még randizni se feltétlen.


A legutóbbi kapcsolatomban pl én szakítottam (külföldre költözés okán, nekem muszáj volt, de az exem mindenképp maradni akart).


Két évig(!!!) gyászoltam azt a kapcsolatot, pont mert nem volt harag, szerettük egymást, de sajnos nem volt közös jövőnk.



Noná, hogy azért kicsit helyre kell állnia a lelkednek ezután. Legyél szingli egy kicsit, élvezd ki, talàld meg újra önmagadat nélküle.


Meg másabb lesz olyan újra randizni, mint egy fél évtizedes kapcsolatban lenni.

febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Alapból a legnagyobb problémát az okozta, hogy nem akart utána beszélni róla, mondván, hogy őt csak dühítem ezzel, és az eleve “elrontott élete” még rosszabb ezáltal. Meg persze a fájdalmakat is én okoztam neki. Tudom, hogy akkor a düh beszélt belőle, de talán már nem, több mint fél év elment azóta.
febr. 13. 14:14
 16/23 anonim ***** válasza:
57%
Engedd már el, picsogjon akkor magában és döljön a karjába. Te meg éld az életed, egy van belőle. Kell egy hisztis pali? Szerintem nem.
febr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
72%

De miért kellett volna beszélnie róla?

Egy törött lábú embert nem nyaggatsz, hogy de ugráljon a törött lábán attól majd jobb lesz. Egy törött lábú embert békénhagysz, elfogadod hogy kíméli a sérült végtagot és együtt örültök annak amit sikerül megcsinálnia önállóan.

Egy törött lelkű embernek miért kell éppen a sérülését terhelni?

febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
42%
#17 Mert a beszéd segít. Ha elnyomod magadban feldolgozni sem tudod.
febr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

#18 Neked segít. De nem biztos, hogy a másiknak is segít. Vagy legalábbis nem akkor, amikor te ideálisnak gondolod.

Ki lehet csatornázni máshogy is az érzéseket, nem csak beszéddel. Lehet rajzolni, festeni, zenélni, szobrászkodni, vagy egyszerűen csak feküdni egy sötét szobában. Eljön az ideje a beszédnek, de ahhoz biztonságos közeg kell. A sürgetés nem biztonságos közeg.

febr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Mert a beszéd segít. Ha elnyomod magadban feldolgozni sem tudod."



Egy friss sebet nem úgy kell kezelni, mint egy hegesedőt.

Egy friss nyílt sebbe nem kenünk hámlasztó krémet, mert csak beleragad a dzsuva, és elfertőződik.


Egy friss traumát először csendben kell feldolgozni, a beszélgetés csak akkor segít, ha már túltette magát a trauma első részén.



Igen, tudom, a kérdzőnek jól esene ez, de sajnos nem gogja tudni ezt kicsikarni

febr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!