Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért lenne botrány sokak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lenne botrány sokak szemében ha egy 15 éves lány 35 éves csávóval járna, de az nem hogyha 20 éves 50 évessel vagy ha 30 éves 65 évessel?

Figyelt kérdés
Hisz 14 a beleegyezési korhatár ha jól tudom, nem 18. Meg hány 19 éves csaj szerelmes a negyvenes egyetemi tanárába. Vajon tényleg félteni kell attól a beleegyezési korhatárt betöltötteket, hogy nem tinikkel dugnak hanem felnőttekkel? Hisz ha az a szöveg, hogy "túl fiatal és gyerekes" még egy 15 éves, akkor ahhoz is túl fiatal és gyerekes hogy 15-18 évesekkel szexeljen a középiskolából és 20-25 körüliekkel a diszkóból.

febr. 25. 15:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/113 anonim ***** válasza:
87%

Mert hiába legális (sajnos, és pl Amerikában tökéletesen működik hogy 18 a határ), attól még gyerek. Testileg, lelkileg.

Voltam 15 éves kislány akit kihasznált egy ilyen beteg gyökér. Nem, rohadtul nem tett jót.

febr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/113 anonim ***** válasza:
81%

Én voltam kapcsolatban (valódi, hosszú kapcsolatban) 18 èves koromtól egy akkor 28 éves pasival. 8 évig voltunk együtt, sokat tanultam, de, ma már másképp csinálnám.

Jelenleg 28 éves vagyok és el nem tudom képzelni, mit kezdenék egy gimnazistával, vagy épp egyetemet kezdett fiatallal.

És nem azért, mert én vagyok a nagy felnőtt, hanem mert látom mennyire álomvilágban élnek a munkáról, pénzről való gondolkodásban, mennyire tapasztalatlanok a felnőtt életben. Persze, hogy ne lennének azok, de, hogyan léphetne teljesértékű társ valaki, aki nincs egy szinten veled érettségben, gondolkodás módban, vágyait, igényeit tekintve?

Persze, ha nem hosszútávra tervez az ember, csak bszni jár össze, az megint más téma. Csak, az idősebb pasik a párkapcsolat ígéretével csalják lépre ezeket a lányokat, beetetik, hogy mennyivel érettebbek a koruknál, aztán, ha valóban megérnek, már nem bizonyulnak eléggé rajongónak, vagy egyszerűen csak rájuk un az adott pasi, akkor mehetnek a francba.

Nekem szerencsém volt, mert valóban kapcsolatot keresett a volt párom. De, ki is jött minden gyermek betegsége az ilyen kapcsolatoknak az évek során. Teljesen más lett volna egy azonos korú párral.

Ha lesz gyerekem, igyekszem majd ezt elmagyarázni, illetve érzelmileg stabilnak nevelni, mert sajnos ennél többet nem tehet az ember.

febr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/113 anonim ***** válasza:
26%

#42 Ez azért hülyeség, mert a kor nem determinálja ennyire egyértelműen az ilyen jellegű különbségeket. Én ismerek olyan Aspergeres 30 évest, aki 13 éves gyerek szintjén van sok tekintetben, meg 22 éves cégvezető milliomost is, aki a világot járja évek óta. Na akkor itt mi a helyzet?


Nyilván ez extrém, de a mindennapokban, bármelyik kapcsolatban MINDIG elő fognak jönni ilyen egyenlőtlenségek. Bármikor összejössz egy random felnőttel, aki nincs tisztában a büntetőjoggal, vagy nem tud úszni, te pedig tudsz, vagy 25 kapcsolata volt, neked pedig csak 2, akkor ezek a mindennapi normális különbségek 2 átlagember között, tényleg áthidalhatatlan dolgok?


Nem, mint ahogy önmagában a korkülönbségből sem következik semmi, ami megoldhatatlan lenne. Minden ember más, ezért nem lehet mást tenni, mint saját belátásra bízni, és amíg jogba nem ütközik, addig csendben maradni.

febr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/113 A kérdező kommentje:

A számok pont arra jók, hogy definiálják a dolgokat, hogy mi normális és mi kamu pl. hogyha 18 évesen iszol egy vodkát ne ugorhasson oda egy őrült hősködni a kocsmároshoz hogy "te kislányokat és kisfiúkat akik még fejben és testileg gyerekek, itatsz le". 15 éveseket manipuláció és sértő kislánynak hívni, mert 14 alattiakat hívnak jellemzően annak, ha nem tévedek. Szóval mintha gyerek-kamu, pedo-kamu meg a kislány-manipuláció, ponthogy a magukat normálisnak tartóktól jönne.


Természetesen, más egy hátrányos helyzetű, korlátozottan cselekvőképes 15 éves árva lány esete akit valami nyomuló jómódú sittes akar kamuzva megdugni, meg más amikor azon versenyeznek a csajok hogy ki tud a diszkóból éjfélig több jó pasit leszopni, meg amikor a focipályán, fesztiválon, vagy a koncerten szándékosan csávóznak.

febr. 25. 19:08
 45/113 anonim ***** válasza:
98%
A pszichológia jól elkülönített életszakaszokat különböztet meg a pszichoszociális, pszichoszexuális, illetve a személyiségfejlődés terén. Ezeknek az életszakaszoknak megvannak a maguk normál ütemű sajátosságai. Bárminemű torzulás (pl. a szexuális érés felgyorsítása, ami egy serdülő-felnőtt esetében törvényszerű) tartós károsodást okoz a fejlődésben. Ezt a felnőtt félnek kellene belátni, mert ő már túl van ezen a szakaszon, a tinédzserek jellemzően pont azt akarják, hogy felnőttként kezeljék őket, érettnek gondolják magukat. De e
febr. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/113 anonim ***** válasza:
98%
De ez átmenti állapot, folyamatosan változik is ebben az életszakaszban. A kamasz szerelemben pont a bénázások a jók - és szükségesek - a fejlődéshez.
febr. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/113 anonim ***** válasza:
85%

Azért, mert egy 15-16 éves még gyerek, agyilag is. Nem fejlődött ki még rendesen az agya, utánozza azt, amit a médiában lát, nem feltétlen van tudatában annak, hogy mit miért csinál, nincs egy józan ítélőképessége, és nem látja át, ha vki kihasználja... ne gondoljuk azt, hogy ugyanaz megy benne végben, mint mondjuk egy 23 éves nőben, aki flörtöl. Aki felnőttként ilyen éretlen csajt próbál behálózni, az vagy konkrétan kihasználja hazugságokkal, vagy mentálisan nem 100as, ha egy fejletlen agyú gyerekbe szerelmes.


Az, hogy legális... az csak azt mutatja, hogy a magyar törvényhozók k.b...ott lusta sz..darabok. Más országokban meg tudták azt oldani, hogy különbséget tegyenek aközött, hogy mondjuk egy 14 és egy 19 éves összejön, mint egy 14 éves és egy 60éves. Pl. USA, Rómeó és Júlia klauzus. De ez a gerinctelen szennyeknek remek, mert ezzel tudnak takarózni, hogy mivel legális, ezért normális és üdvözítendő, hogy 14-15 éves csajokra hajtanak 40 évesen.

febr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/113 anonim ***** válasza:
23%
#47 Ne zavarjon, hogy egy csomó másik EU tagországban is 14 év a beleegyezési korhatár. Egyáltalán nem magyar sajátosság. Óóóóbán!
febr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/113 anonim ***** válasza:
85%
48: mondtam azt, hogy más országban nincsenek szintén lusta sz.. törvényhozók? Nem. Attól, hogy a magyarok azok, lehetnek mások is azok. Attól még nem normális az, hogy meglett férfiemberek gimis padból még ki sem esett, az esetek 99%-ában láthatóan nem teljesen kifejlett / láthatóan tini csajokat hajkurásznak. Az egész beleegyezési korhatár azért van ennyire lenn, mert az tényleg nem oké, ha két dugó tinire ráhívják a rendőrséget, de normális helyen azért ennél egy fokkal több nüansz van a szabályozásban.
febr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/113 A kérdező kommentje:
Miért te olyannal még nem találkoztál hogy egy 35 vagy több éves nő álomvilágban él és síkhülye, vagy olyannal hogy egy értelmes korlátozottan cselekvőképes versenyt nyer mert tök okos? Ez csak egy debil sztereotípia hogy aki fiatal az csak szűz és kretén lehet.
febr. 28. 22:22
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!