Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit lehet tenni ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni ebben a kellemetlen szituban?

Figyelt kérdés

A munkahelyen már egy ideje nagyon tetszik az egyik férfi kollegám. Jóban vagyunk, sokat beszélgetünk, úgy érzem kölcsönös a vonzalom.

Ebédelni egy közeli kifőzdébe szoktunk járni. Ott az idősebb női eladókkal jóban vagyunk, szoktunk beszélgetni pár szót mindig.

Így került egyszer szóba, hogy az egyik eladó Saxendát szeretne adni magának fogyás céljából, csak nem írták fel neki. Ebben segítettem, mondtam, hogy nekem felírta a háziorvos is.

Ezek után tegnap a pultban a dugig tömött sor előtt, az általam igen kedvelt kolléga előtt megkérdezi, hogy na sikerült-e végre fogynom, hagy kiló vagyok, mennyit fogytam? De szerinte el kéne végre fogadni önmagam…. De mégis mennyit szúrok? Nem kellett-e volna már többet fogynom?

Azt hittem kinyílik a föld alattam…. Valahol a szitu röhejes, de nagyon lefagytam, köpni nyelni nem tudtam…. A férfi hallgatott, nem szólt bele, majd pár lépéssel arrébb állt… majd amikor kimentünk a kifőzdéből, látta, hogy nagyon kivagyok, majd mondta, hogy reméli tanultam az esetből, mert ez nagyon kellemetlen, többet nem mondok magamról ilyen infót senkinek….

Na ez a mondata is rosszul esett, nagyon nem vigasztalt meg…. Még a könnyem is kicsordult….

Kb 10 kilót kell fogynom, több endokrin gondom van, orvoshoz járok vele, lassan haladok sajnos minden diéta ellenére :(

A pasi többet nem beszélt a helyzetről, de annyira csúnyának érzem most magam, hogy lennem tudom mondani :(

Mi tévő legyek ?



ápr. 17. 06:28
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Nem adtam Saxendát senkinek!!! Tanácsot adtam, hogy ki jogosult felírni! Ezt írtam is a kommentben. A kifőzde amúgy nem a mi cégünk tulajdona, csak a közelben van. Nem értem teljesen ki pikkelne rám…. És nem is érdekel. Bárhonnan lehet ebédet rendelni és venni. És én nem szeretnék tőlük többet, mert nem hiányzik még egy ilyen szitu, hogy a többi ember előtt bármelyikük ilyen helyzetbe hozzon. Legközelebb már bizonyára kiosztanám….


A pasi viszont fájó pont…. Ha nem is szól bele a helyzetbe ( bár én fordított helyzetben biztosan kiderítettem volna, pláne ha a férfiasságán esik csorba) , de azért mondhatott volna pár kedves szót…. Ha valóban fontos lennék neki, akkor mondta volna bizonyára, hogy nem számít kő mit gondol, így is csinos vagy stb… ez szerintem minden nőnek jól esne, pláne ha tudja, hogy napi szinten kínlódom a diétával….

ápr. 17. 09:56
 12/27 anonim ***** válasza:
86%
Csak szerintem nem volt annyira égés, hogy ezeket meghallotta a csávó? Oké, egy picit kellemetlen, de pár percen belül már le is sz.rtam volna
ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
62%

Kolléga kérdező, beszélget veled, eltölti az időt, de nem a barátod, nem a pasid, hogy kiálljon melletted, megvigasztaljon. Igen, érzéketlenség részéről e fajta viselkedés, de akkor se annyira mint a "kolleginától".

Jólesnek az embernek a szép, kedves szavak és mindenkinek empatikusnak kellene lennie egymással, de a világ sajnos nem úgy működik.

Gyerekek egymáshoz rosszak, (akkor a felnőtt még rosszabbak ezek szerint.).

Innen látszik, hogy a vonzalom egyoldalú, vagy hiába vagy szimpi számára akkor se vagy annyira, hogy közbelépjen.

ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
63%

Figyelj, szerintem sem vagytok olyan viszonyban ezzel a kollégával, hogy beleavatkozzon bármibe is, illetve vadidegen nőknek vissza szóljon.

Nyilván mindenkinek jól esett volna ilyen esetben a támogatás, ő ezzel a szerinte jó tanáccsal letudta. Egyébként ha bármit is akarna tőled, azt érzékelnéd, tehát valójában téged az bánthat, hogy ebből a szituból kiviláglott, mennyire nem érdekled, mint nő.

ápr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom…. Én még s barátnőimet, vagy csak egy ismerősömet is megvédeném, illetve kisegíteném, ha a szemem, fülem hallatára kerülne szorult helyzetbe…. Ehhez szerintem nem kell semmilyen komoly viszonyban lenni… értelem szerűen nem azt várom, hogy neki menjen a konyhás néninek, akivel amúgy jóban vagyunk…. De egy kis humor, valami frappáns beszólás, vagy csak akár egy támogató mondat bizony jól esett volna…. És igen, vagyunk ennyire jó viszonyban!

Ez csak a dolog kellemetlenségért növeli, hogy nekem tetszik ez a pasi…. Illetve tetszett, mert ez a húzása nagyon nem…. :(

ápr. 17. 21:01
 16/27 anonim ***** válasza:
48%

Nevetséges vagy már meg se haragudj. Ugyan minek a lópikulának állt volna le veletek tenni magát? Milyen frappáns szöveg létezik amikor "ledagadtdisznózott" a nő? Te miért nem vágtál vissza valami poénnal? Mi köze hozzád a férfinak?

Semmi az égvilágon!

Te hiszed, hogy a vonzalom kölcsönös, vagy lehet, hogy az, de a munkahelye fontosabb neki.

Arról nem is beszélve, hogy nem értett egyet azzal, hogy ajánlgattad a megoldást, azzal sem, hogy meséltél magadról azzal kapcsolatban.

Pontosan arra hívta fel a figyelmed, hogy nem kéne ilyenekről beszélgetni.

Más kiröhögött volna téged az arcodba, vagy levegőnek nézett volna.

ápr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

16, az értő olvasás előnyös lehet még számodra is evolúciósan, ha már az empátia nem megy…😉

Mindemellett fogalmad sincs, hogy milyen kapcsolatban állunk egymással…vannak azért árnyalatnyi különbségek…

ápr. 18. 17:38
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Milyen empátia? Igazság szerint az a nő nem is volt hozzád köcsög.



"Ezek után tegnap a pultban a dugig tömött sor előtt, az általam igen kedvelt kolléga előtt megkérdezi, hogy na sikerült-e végre fogynom, hagy kiló vagyok, mennyit fogytam? De szerinte el kéne végre fogadni önmagam…. De mégis mennyit szúrok? Nem kellett-e volna már többet fogynom?"


Kollégák, jó ismerősök, haverok, barátnők szoktak érdeklődni egymás felől. Te miért szégyelled, hogy súlyfelesleg van rajtad ha nem te vagy az okozója úgy értve, hogy nem eszel annyit mint egy malac hanem egészségügyi probléma áll mögötte? Nem értem komolyan.

Az a nő csak kíváncsi volt, őt nem zavarja hogyan nézel ki, te nem érzed jól magad a bőrödben.

Adott neked ő is egy bombajó tanácsot miszerint fogadd el önmagad. Van akinek nem igazán segít a diéta, fogyókúra olyan mértékben mint szeretné mert a betegség közbeszól.

Amúgy ha te dumáltál a fogyózásról és ő hallotta, vagy akivel megtetted az beszélt a témáról vele miért ne kérdezősködhetne?

Te voltál az aki segítőkész voltál, bele folytál a topicba, másnak nem szabad, vagy mi van?


A tetteidnek vannak következményei, ha te beszéltél róla, dicsekedtél, hogy lejjebb adtál, biztattad a másikat, hogy lehetséges akkor más miért ne lehetne kíváncsi rád?


De ha még rosszindulat is vezérelte te miért nem vágtál vissza? Az élet kemény, a legjobb iskola, senki nem fog téged megvédeni állandóan ha te magad nem tudod, nem akarod.


Mégha legalább a testvéred lenne a pasas, vagy nagyon jó barátod, pasid akkor oké, de csak kollégák vagytok.


Ki lenne olyan hülye, hogy mást védelmezne amikor ő maga az okozója a történetnek?

Meg is mondta a szemedbe, hogy minek jártattad a szádat.

Nem ért veled egyet.

Akkor mit vártál volna tőle?


Biztos vagyok benne teljes mértékben hogyha "elviccelte" volna az esetet akkor az lenne a bajod mert semmi önbizalmad nincs, te másoktól vársz csatolást ahhoz, hogy jobban érezd magad mint a bók, mint az, hogy melléd álljon valaki.


De azt nem kéne elvárni a másiktól ha nincs veled közelebbi kapcsolatban, igazából még tőlük se. A magad ura vagy, tanuld meg megvédeni magad.

ápr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Senior Séf ***** válasza:
100%
Te komolyan azt hiszed, hogy bárkit is érdekelnek a súlyproblémáid? Frászt! Ahogy magadnak te vagy a legfontosabb, ugyanúgy másnak is ó maga.
ápr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Miért kéne nőként nekem mindig minden helyzetben topon lenni, vagy minden esetben megvédeni magam? Van, amikor nem vagyunk egyformán erősek és van olyan is, amikor lefagyunk, vagy egy helyzetet nem sikerül jól megoldani…. Nem szertnék ítélkezni, de nekem ebből a válaszból szomorú dolgok jönnek le…. Szerencsére nekem van jó tapasztalatom is az életben a barátok terén, mint írtam… és kisegítjük a másikat, ha bajban van…még akkor is, ha azt valahol ő okozta magának. Mindenkinek van gyenge pontja, neked is! És nem kell ahhoz betegesen önbizalom hiányosnak lenni, hogy jól essen a támogatás…. !

Emberek vagyunk, időnként tévedünk, rosszul ítélünk meg valamit.

Ez is egy vélemény, amit írsz. A szándék mögötte más kérdés….

ápr. 18. 19:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!