Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlreagáltam, vagy tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlreagáltam, vagy tényleg bántó volt ez a barátom részéről?

Figyelt kérdés

Tegnap a szüleimnél voltunk, ebéd után még kávéztunk, beszélgettünk. Szóba jött az egyetem, ami nálam amúgy is érzékeny téma. Csúsztam, egy tárggyal nagyon szenvedek, emiatt az egész szakomtól gyomoridegem van sokszor, már most félek a vizsgaidőszaktól előre. Apám előszeretettel vicceskedik ezzel, hogy "úgyis nagy a fenekem, ehhez a szakhoz meg ez kell, üljek le rá és tanuljak", meg hogy milyen tárgy az, amire egy hét nem elég, nekem itt volt egy egész év, már kívülről kéne fújnom, hogy mi van az adott oldalon, ha csak egy oldalszámot mond.


Megint téma lett ez, a barátom pedig megjegyezte, hogy hát igen, én aztán eldöntöttem, hogy doktor leszek, vagy így, vagy úgy. Arra utalva, hogy ha máshogy nem, a doktor úgy kerül a nevembe, hogy feleségül vesz és "Dr. XY-né" leszek. Ez rosszul esett nagyon, ők apámmal röhögtek egy sort, hogy mindig tudtam helyezkedni, valahogy már általános iskolában sem a téren dolgozó közmunkáspár gyereke tetszett meg és ezt ragozták.

Ma mondtam neki, hogy ez amúgy rosszul esett és örülnék, ha a tanulásban, egyetemmel kapcsolatban inkább támogatna, nem ezt hallgatnám, hogy majd feleségül vesz és úgy lehet doktor a nevemben. Saját magam szeretném ezt elérni, nem arra vágyom, hogy mindenki úgy ismerjen, mint az XY felesége. Bocsánatot kért, utána virággal is jött haza, de mondta, hogy ezt csak túlreagálom és ő viccelt, ne hisztizzek be ezen, ő ezt már el is felejtette.


Szerintetek?


máj. 13. 23:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%

Most komolyan ?

Ezek mindennapos dologok. Te vagy beteg es lelkileg gyenge ebben a temaban ezert tul erzekeny vagy ahhoz hogy ok beszelhessenek egyaltalan rola.

DE , masokkal ellentetben a baratod bocsanatot kert. Meg jobban is , mint azt elvarnam tole, ugyhogy szerintem rendes.


Azt meg pontosan tudom milyen helyzetben vagy. Nekem is voltak gondjaim a sulival es az egesz csalad egyutt viccelodott rajtam meg a baratnom is. Aki ellentetben a baratoddal , nem kert bocsanatot. De en tisztaban voltam vele hogy ezt ok nem erthetik. Ignoraltam oket es kesz.


Egyebkent azota rendeztem a targyaimat es igy a tema sem kerul elo tobbet. Ennyi.

Orulj neki hogy ilyen rendes a baratod, mert lehetne sokkal rosszabb is. Es mindegy ki mit mond, csinald a dolgodat ! Ne torodj veluk.

máj. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát, ha rosszabb lenne, akkor nem ő lenne a párom.
máj. 13. 23:36
 3/13 anonim ***** válasza:
20%

Lehet. De becsuld meg . Mar latni se birom hany teljesen normalis es ertekes ember keres maganak part es nem talal. Ugyhogy ne legyel vele tul szigoru :)


Köszi

( a kerdesre meg mar valaszoltam , reszemrol )

máj. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Nem reagálod túl. Ez qrva sértő apádtól és a barátodtól is.

Ezek a hímek csak addig értik a "humort", amíg máson kell élcelődni, ha valaki velük teszi, akkor hiperérzékenyek lesznek.

Bunkó és szexista volt a viselkedésük. És a legszomorúbb az egészben, hogy annyira természetes nekik, hogy észre sem veszik. Sok nő sem sajnos.

máj. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Csak beakart vágódni a szülőknél. Sok pasi ismételgeti amit a másik szülei mondanak tesznek sajnos hogyva szülők szemében jófej legyen, nem mernek ellenük felszólalni " hierarchia" van.
máj. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Bocsánatot kért, talán lépj túl rajta, ne ezen kattogj. Ha mindenen ennyit lamentálsz (párkapcs., tanulás), az egész életed egy sírógörcs lesz.
máj. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%
Nekem se vicces. A virággal meg mehet a francba.
máj. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek, hogy egy hétnek elégnek kell lennie, ha nem egész szorgalmi időszakban az Elte kocsmában poharazgattál.
máj. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Engem is nagyon bántana, de ha az érzéseimet megérti a párom, és bocsánatot is kér, amúgy meg nem jellemző rá ez a stílus, túllépnék rajta. Nem megsértődni kell, hanem elmagyarázni és sokat beszélgetni.
máj. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Bántó volt igen, a két szexista alfa a te károdra humorizált meg vicceskedett. Elmehetnek a francba.

Hogy beszélnek vajon idegen nőkkel, nőkről, ha a lányukról/menyasszonyukról az ő füle hallatára ilyen degradálóan nyilatkoznak??

máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!