Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Kinek mi a véleménye arról,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mi a véleménye arról, hogy a szerelem (14 év felett) KORTALAN-E, AZAZ JELENTŐS KORKÜLÖNBSÉGGEL IS ELFOGADHATÓ-E A SZEMEDBEN? Nem szexre gondolok.

Figyelt kérdés

Elsősorban nagykorúak meglátása érdekel, de tiniké is másodsorban.


Nem szexre gondolok, nem plátói érzelemre, hanem szerelemből együttjárásra.


Kérlek titeket, kizárólag e verzió esetére fejtsétek ki véleményeteket : nő 17, ffi nagykorú, melyben a kölcsönös tisztelet és egymás iránti megértésre törekvés is jellemző, valamint e 3 szempont szerint írjatok véleményt; akár más szempontból is írhattok -A JOGI VONATKOZÁS a jelen kérdésnél NEM ÉRDEKEL-, de e 3 mindenképp benne legyen :

1) humánusság

2) érzelem

3) erkölcs


Kizárólag olyan esetről érdekel meglátásotok, melyben mindkét fél minimum 14 éves (kiemelten a fenti "összeállításban"), és -ismétlem- nem szexuális vonatkozásról szól a kérdés, hanem érzelemről: szerelemről. Természetesen a szex is egészséges része egy párkapcsolatnak, de nem feltétlen kell, h rögtön a kapcsolat elején legyen velejáró - ilyen eset a felvázolt is.

Azt is kiemelem: a KÉRDÉS LÉNYEGE: A SZERELEM KORTALAN-E SZERINTED, AZAZ JELENTŐS KORKÜLÖNBSÉGGEL IS ELFOGADHATÓ-E A SZEMEDBEN?



2012. ápr. 10. 09:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
40%

"Ha látok egy 17 éves "nőt" és egy 30 éves "férfit" együtt, akkor az első gondolat: a pasi szereti a szexet a fiatal husival, megértem. A csaj vagy a pasi pénzéért van a pasival vagy azért mert nagyon naiv. És az esetek 99%-ában jó a megérzés."


Ha látok egy ilyen gyökér kommentet akkor vagy egy kielégítetlen hülye p1csa írta vagy egy lúzer f@sz. Az esetek 100%-ban jó a megérzés!

2012. ápr. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Akkor kortalan szerintem,ha mindkét fél úgy érzi, hogy szellemi és más téren is kielégítik egymást.Tehát ha egyhullámhosszon vannak.Van közös céljuk az életben(közös életükben),közösek az érdekeik,az érdeklődési körük,és a dolgokhoz való hozzáállásuk.

Tehát nekem nincs azzal bajom,ha egy 17 éves lány együtt van egy 23-28 éves férfivel.Az már más kérdés, hogy én már elmúltam 24 és nem tudom beleképzelni magam abba, hogy 17 évesen egy 30 éves férfival legyek.De ki tudja!

A szexről viszont az a véleményem, hogy 17-18 éves korban már szabad,megfelelő védekezéssel.

24 évesen egy 30-32 éves férfit el tudok képzelni magam mellé.20-21 évesen tudom, hogy nem jöttem ki jól a 20-21 éves fiúkkal...

2012. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Számos, alappal bíró válasz érkezett időközben, köszönöm.


Az ápr.11., 10:58-asnak külön köszönöm, h több oldalról is megvizsgálta a kérdést. Neki üzenem: pontosan én is így látom, és az értelmesebb, a kamaszok közül a magasabb érzelmi intelligenciával bíró személyektől -mint kellemetlen tapasztalat, megfigyelés- hallom, hogy a tini fiúk jelentős része felelőtlen, és/vagy önző a szexualitásban, és/vagy azonnal -egy héten belül- ágyba viszi a legtöbb meghóditott lányt, és/vagy inkább csak a futó kalandokat keres, és/vagy érzelmileg önző; a tini lányok jelentős része pedig érzelmileg éretlen.


Hangsúlyozom, az én meglátásom is a tinik jelentős részére érvényes, nem mindre! Vannak kivételesen értelmes, magas IQ-jú, és/vagy magas EQ-jú kamaszok is, pl. közülük soktól is hasonló véleményt hallok tehát, ráadásul ők tapasztalják is, pl. tini bulikon.

2012. ápr. 11. 15:14
 14/27 anonim válasza:
Kedves Kérdező, saját tapasztalat, hogy az a srác aki 40-50 év körül nem alakította ki a saját életkörülményeit, családját, azzal valamilyen probléma van. Sok középkorú és idősebb pasi még kapuzárás előtt megpróbál csippenteni a fiatalságból és élettapasztalatát, gyakorlatát felhasználva minden, érzelmet befolyásoló eszközt bevet. 40 év fölött már mindenki érzi, hogy nem fiatal, megjelennek az első ráncok, elkezd hullni a haj és lógni a bőr. Az idő nagy úr, lehet kortalan szerelem de ez a vonat már elment, ha nem akarunk ápolói szerepet, lelki sérülést, akkor el kell felejteni. Pasit nem rendíti meg (ki tudja hányadik hódítás), fiatal lányoknak életük végéig tartó negatív élményt jelenthet. Úgyhogy csak óvatosan a nagy korkülönbséggel.
2012. ápr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Kedves előzőnek üzenem:


Nagyobb a valószínűsége, hogy egy 17 éves lány egy vele egykorúval ha összejön, abban csalódik, ahhoz képest, ha egy érettebb, idősebb partnere van.


Köztudott, hogy a kamasz fiúk jelentős része -tisztelet a kivételnek- érzelmileg felszínes, és/vagy csak dugásra kell nekik a csaj, miután egy hétig fűzték, aztán vagy dobják a lányt, vagy -még rosszabb esetben- továbbra is elhiteti a lánnyal, hogy őszinték, mélyek stb az érzelmei, és továbbra is csak a puncit látja benne mindösszesen - sajnos.


Nem azt mondom, hogy a 25, vagy 35 éves férfiak között nincs ilyen, csak azt, h jóval kevesebb ilyen van közöttük.

Főleg az érzelmi odaadást, felelősség teljességet, intellektust tekintve talál nagyobb eséllyel érettebb társat egy 17 éves lány, 25 felettiek között.


Na, a valószínűségekről csak ennyit...


Arról nem is beszélve, hogy mi van, ha a 17 éves lány érzelmileg, szellemileg érettebb a kortársainál?? Akkor szenvedjen, mert kortársai között nem talál magának partnert, és mert sokak szerint butaság, érzelmi kockázat ismerkednie nálánál jóval idősebbekkel??

2012. ápr. 20. 17:48
 16/27 anonim válasza:

Én úgy látom a kérdés rögtön 2 kérdés.

Az első kérdésre a válasz: igen, a szerelem kortalan!

14 év alatt is lehetnek szerelmesek az emberek, sőt 60-70 évesen is megadatik néhány kiválasztottnak.

Viszont a másik ettől független, h a jelentős korkülönbség elfogadható-e (hogy mennyi is, az számomra nem derült ki a kérdésből, csak az egyik kommentben van 15-20 évről szó).

Mert 10,talán még 15 évig is elfogadható és nem a külvilág számára - mert ha igazán szerelmes két ember, akkor nem nagyon érdekli, h mi a véleménye a külvilágnak -hanem a fiatalabb részére. Családi tapasztalatból írom, h még ez alatt is, a kezdeti rózsaszín köd elpárolgása után nagyon előjönnek az életkorból adódó különbsége,problémák, éspedig egy 17-18 éves lendülete,tapasztalni vágyása, pörgése, akár a szexuális élethez való hozzáállása, igénye (ez nálad persze még a jövő titka) jóval nagyobb, mint egy 37 éves férfié. A mi családunkban nem volt ekkora korkülönbség, de az is elég volt ahhoz, h mikor gyerekvállalásra került a sor, a férfi egyből visszakozni tudjon, h ő már 60 éves lesz(vagyis nyugdíjas korú), mikor a gyereke 20.....

Nem utolsó sorban az sem hagyható figyelmen kívül, h miért van egyedül ez a 37(17+20?) éves férfi? Meghalt a felesége? ez nagyon szomorú. Elvált és esetleg gyerekei vannak? akkor talán benned keresi a kiskorú lányát? Vagy ha nem is volt családja, akkor az előző hozzászóló véleményén vagyok, ott valami nagy probléma van.

A humánusságot nem értem, milyen összefüggésben van a szerelemmel, viszont az erkölcsöt nem a 17 éves oldaláról kell megközelíteni,hanem a 37 felől. Olyan szempontból, h erkölcsös-e egy ilyen korú ffnak elcsábítania egy 17 évest, mert mi van miután elmúlik a szerelem. Mert a szerelem nem tart örökké! Viszont ha már te feltetted ezt a kérdést, akkor talán benned is motoszkál valami.....

2012. ápr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

18:15 / Április 20:


Erre reagálok jelenleg, mivel az új válaszok közül ez utal emberi gondolkodásra (még ha nem is értek evvel egyet nagyrészt), és mert ez nem provokatív.


Idézlek, kedves válaszíró:

"nagyon előjönnek az életkorból adódó különbsége,problémák, éspedig egy 17-18 éves lendülete,tapasztalni vágyása, pörgése, akár a szexuális élethez való hozzáállása, igénye (ez nálad persze még a jövő titka) jóval nagyobb, mint egy 37 éves férfié."


Számos esetről tudok, ahol meg pont fordítva van: az idősebb a pörgősebb, szellemileg aktívabb, bár a hölgyben is ott feszül ezen párok esetén, csak aktuálisan kevesebb megvalósulással.


Hangsúlyozom, h számos ilyen kapcsolat levelezés útján jön létre, ebből is látható, hogy érzelmi alapú, miközben lehet h az egyetlen akadályuk esetleg a korkülönbség lehet, illetve olyan tényezők, melyek ebből erednek. Hiszen ugyan, mégis mi alapján ragasztják rá egyesek az ilyen párokra eleve, hogy a korkülönbség miatt vonzódik bármelyik fél is a másikhoz?? Valószínűbb, a legtöbb ilyen esetben, hogy sok minden más, főleg érzelmek a vonzó tényező, ha levelezés útján alakult ki a viszony; míg a korkülönbség meg pont, hogy nehezítő számukra.

(Nyilván nem a szándékoltan emberkereskedőkről, sem a stricikről beszélek...)

Azaz nem keverendő össze cél, és a következmény egymással! Sok esetben nem cél a korkülönbség, hanem (nem várt) következmény!

2012. ápr. 21. 18:52
 18/27 A kérdező kommentje:
Pardon! Nem 18.15, hanem 18.25-ös hozzászólásra reagáltam.
2012. ápr. 21. 18:55
 19/27 ozzigold2 válasza:

Szia kérdező!


Szeretnélek a saját életemből vett példával megvigasztalni, és nem lesz kötelező hallgatni rám, csak gondolkodj el azon, amit most leírok!


29 éves vagyok, és két kiskorú gyermekkel próbálom az életemet szinten tartani! Én is beleestem abba a verembe, amibe most csak tekintgetsz, és remélem nem süllyedsz odáig!

Mert: „ … ha szerelmes vagy, akkor nem vagy eszednél, mert ha eszednél lennél, akkor nem lennél szerelmes!”

Ezt akkor én sem gondoltam át, amikor egy érett korú férfi a nyomomba eredt. Kitartó udvarlása során a kifogástalan férfit mutatta – úri ember -, és az akkori 17 évemmel én is csodát reméltem tőle! Amit akkor én is pontokban hittem, a férfi 25 évvel volt idősebb!

Nem részletezem a gondjaimat, de miután a felesége lettem, a férfi megváltozott, és kiderült, amíg nem sikerült a fészekre terelni-e, addig azt a pár órát, amíg együtt voltunk, tudta magát türtőztetni!

Miután sikerült két gyereket szülöm neki, akkor elindult az a vonat, amit mások a rémlátomás, és kesergés vonatának sírdogálnak el!

A férjem talált egy másik csitrit, és ahhoz járva, hazaérve az állandó veszekedést, és gyalázatot éltem át!

Ez azzal tetőzött, amikor a gyermekeim óvodások lettek, és ő ment értük, a gyerekek mindig arról panaszkodtak, miért van neki ilyen öreg apukájuk, amikor másoknak sokkal fiatalabb? Végül odajutottunk, a gyerekek nem akarták, hogy az apjuk menjen érte!

Az egész azzal zárult, a folyamatos félrelépése miatt beadtam a válóperre a keresetet – majd elváltunk -, és most már megnyugodva, de emelt fővel gondozom két kis gyermekem!

Sok álmatlan éjszaka után sikerült az elhatározásom – rengeteg sírással telítve -, mert nem értettem a bűnömet! :-(


Nagyon gondold meg a mostani elképzelésed igazát, mert az csalódik, aki többre számít, mint amit kap! Csalódni a legfájdalmasabb, és hiába nézed le a veled egykorú fiúk értelmét, a most remélt állapot sem garancia!

Azt se feledd, a szerelem mulandó, és azt váltja fel az a szó: a szeretet! Ha ezt nem kapod meg, akkor hiába az okoskodás, csak keserűség lesz az életed! :-(


Évi

2012. ápr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 ozzigold2 válasza:
szülnöm! Elnéztem! :-(
2012. ápr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!