Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Kinek mi a véleménye arról,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mi a véleménye arról, hogy a szerelem (14 év felett) KORTALAN-E, AZAZ JELENTŐS KORKÜLÖNBSÉGGEL IS ELFOGADHATÓ-E A SZEMEDBEN? Nem szexre gondolok.

Figyelt kérdés

Elsősorban nagykorúak meglátása érdekel, de tiniké is másodsorban.


Nem szexre gondolok, nem plátói érzelemre, hanem szerelemből együttjárásra.


Kérlek titeket, kizárólag e verzió esetére fejtsétek ki véleményeteket : nő 17, ffi nagykorú, melyben a kölcsönös tisztelet és egymás iránti megértésre törekvés is jellemző, valamint e 3 szempont szerint írjatok véleményt; akár más szempontból is írhattok -A JOGI VONATKOZÁS a jelen kérdésnél NEM ÉRDEKEL-, de e 3 mindenképp benne legyen :

1) humánusság

2) érzelem

3) erkölcs


Kizárólag olyan esetről érdekel meglátásotok, melyben mindkét fél minimum 14 éves (kiemelten a fenti "összeállításban"), és -ismétlem- nem szexuális vonatkozásról szól a kérdés, hanem érzelemről: szerelemről. Természetesen a szex is egészséges része egy párkapcsolatnak, de nem feltétlen kell, h rögtön a kapcsolat elején legyen velejáró - ilyen eset a felvázolt is.

Azt is kiemelem: a KÉRDÉS LÉNYEGE: A SZERELEM KORTALAN-E SZERINTED, AZAZ JELENTŐS KORKÜLÖNBSÉGGEL IS ELFOGADHATÓ-E A SZEMEDBEN?



2012. ápr. 10. 09:50
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Évi, alias Ildikó:


Nyilván mindenre van ellenpélda, a tied egy ilyen (vagy az általad hallott/kitalált egy ilyen).


Mint látható: fentebb viszont pozitiv példákat is írtak.

2012. ápr. 24. 18:42
 22/27 anonim válasza:

04.20 17:48, Alma45 válasza


Kedves Kérdező, nagyon jóképű lehet a pasi ha ennyire bele vagy zúgva, szerintem a ~20 év korkülönbség akkor is sokk, főleg egy ilyen fiatal lánynak. Ismerek számos 20 év körüli, rendes, megbízható fiatalt és 40 év körüli normális felnőttet, az általánosítás messzire visz, pro és kontra következtetéseket is le lehet vonni, ami könnyen megtévesztő lehet. Miből gondolod, hogy olyan érett vagy? Lehet, hogy társaid átgondolják a józan érveket, bele se bonyolódnak egy ilyen veszélyes kapcsolatba és szándékosan elkerülik a hasonló csapdákat. Válaszaidból úgy tűnik, hogy pontosabb és konkrétabb információra vágysz, ez csak a körülmények pontosabb ismerete esetén lehetséges. Gondolom nem véletlenül választottad az anonim lehetőséget, ha vannak szüleid és ismered őket, kikérted már a véleményüket?

2012. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
Az ilyen helyzetekre szokták azt mondani, hogy a fiatal lány „hozzáöregszik” az idősebb férfihez, fordított esetben, fiatal fiú – idősebb nő párosításban pedig az idősebb hölgy viselkedik úgy mint egy tizenéves kamasz. Én egyiket sem ajánlom.
2012. ápr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 ozzigold2 válasza:

Kedves kérdező!


„Évi, alias Ildikó:”


Sajnos, adtál egy igazi magyar kifejezést a megszólításommal, mert: „ki mint él, úgy ítél!” :-(


Nem tudom elképzelni, honnan szedted azt a bátorságot, hogy valakit – aki leírja véleményét – egy olyan gyanúsítással rágalmazzál, aminek közeli igazsága sincs! :-(

Az egész családomban nincs Ildikó – ki az Ildikó, mert ilyen hsz.-t nem láttam ebben a topikban? -, és kezdek aggódni érted, mert aki ennyire félhet az igazságtól, annak sok gondja lehet!

Netán, sok rejtegetni valója van? :-D


„ … (vagy az általad hallott/kitalált egy ilyen).”


Ezt köszönöm, és ha nem is kívánom a Te életedben ezt az élvezett, azért lehetnél annál okosabb – arra hivatkozol, értelmileg az átlag felett vagy! -, mert nem azért ütögetem a billentyűzetet, hogy neked meséket írjak! :-(


„ Mint látható: fentebb viszont pozitiv példákat is írtak.!”


A Te életed jövőjének igazát ne a mások nézetében keresd, hanem az értelmi szinted – vajon ez igaz? - tudásával szűrd le magadnak, mit szeretnél az életeddel? Erre mondják, az okos tanul a mások hibájából - én is elkövettem azt, amire most Te készülsz! -, és a buta a saját kárán sem tanul! :-(


Hidd el, aggódom érted, csak a korból adódó tapasztalanság által a csalit elfogadva, az életed olyan vágányra terel(7)ed, ahonnan nincs visszaút! :-(


Üdvözlettel – Évi

2012. ápr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 ozzigold2 válasza:

Jav!

"... Te életedben ezt az élvezett... " - ...Te életedben ezt az élvezetet...

2012. ápr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Pardon, ezek szerint mellénéztem az egyik, engem privátban zaklatóval összekevertem nick-edet. Tévedni emberi dolog; a jóindulat jellemez engem, nem volt szándékos, hogy mellénéztem.


Azonban gondolkodásom és érzelmi világom mély, na ez már egy olyan dolog, amit látatlanul és minimális infóból senki által se kellene megítélnie bennem (akadtak ilyenek). Hiszen nincs alapja megítélnie senkinek e vonatkozásban engem, pusztán ennyi infóból.

2012. ápr. 28. 18:41
 27/27 A kérdező kommentje:

u t ó i r a t o m


Idézlek:

"Te életed jövőjének igazát ne a mások nézetében keresd"


Azt reagálom erre ,hogy köze nincs mások véleményének ahhoz, hogyan élek, de felnőtt ember lévén meghallgatom (olykor kikérem) mások véleményét, mert külső szemszögből, valamint eleve több szemszögből is bölcs dolog megvizsgálni adott kérdést.


Aggódni meg NE értem aggódj, nem ismerjük egymást.

2012. ápr. 28. 18:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!